Güneşten korunmak için bahçe şemsiyeleri

JYSK’dan bir bahçe şemsiyesi ve şemsiye ile rahatlığın tadını çıkarabilirsiniz. Bu ilkbahar ve yaz ailenizin güneş ışınlarından korunup gölgede kaldığından emin olmak için, çeşitli renk ve boyutlardaki şemsiyeler ve yandan kollu şemsiyeler arasından seçiminizi yapın. Şemsiyeler sadece güneşin en tepede olduğu zamanlarda biraz gölge sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yağmur ve rüzgara karşı da koruma sağlar. Ayrıca çeşitli malzeme ve ağırlıklarda sunulan çeşitli şemsiye tabanlarımız da bulunmaktadır. 
 
Şık ve korunaklı bir bahçe şemsiyesi olmadan hiçbir dış mekan yemek takımı veya koltuk takımının tadı çıkmaz. Bahçede mümkün olduğunca fazla zaman geçirmeyi seviyorsanız, bir güneş şemsiyesi size dışarıda eğlenmek için daha fazla fırsat sunacaktır, kavurucu öğlen sıcağında ihtiyaç duyulan gölge ve ansızın gelen yağmura karşı korunaklı bir barınak sağlayacaktır. Çok sayıda modelimiz ve geniş renk yelpazemiz, bahçe tasarımınızı tamamlayan bir şemsiye bulmayı kolaylaştırıyor. 

Dış mekanlarınız için kullanışlı şemsiyeler

JYSK güneş şemsiyeleri, çeşitli ebatlarda klasik bahçe şemsiyesi ve yandan kollu stiller olmak üzere iki temel tasarıma sahiptir. Klasik şemsiye, bir masanın ortasından, ağır bir tabana sabitlemek için idealdir, bu da, rüzgarlı koşullara karşı dahi dayanıklı olmasını sağlar. Cibinlik genellikle ihtiyaç duyulan gölgeyi oluşturmak için açılı şekilde olabilir. Yandan kollu şemsiyeler çok yönlüdür ve masalı veya masasız olarak kullanılabilir.

Bir şemsiye ne zaman kullanılır?

Bahçe şemsiyeleri, sıcak günlerde güneş ışığını engellemek için harikadır, böylece bahçede oturup sert güneş ışınlarından korunabilirsiniz. Tüm gün güneşte oturmamak önemlidir, bu nedenle gün boyunca kendinize biraz mola vermek için bir şemsiye idealdir. Evde minikleriniz varsa, dışarıda güvenle oynamaları için gölgeli bir yer oluşturmak için bir şemsiye kurmak harika bir çözümdür. Hepimizin bildiği gibi, hava durumu tahmin edilemez ve bazen birdenbire yağmur yağabilir! Şemsiyeler, sizi bu tür hafif yağmurlardan koruyacaktır. Rüzgarlı havalarda zarar görmemesi için kullanmadığınız zamanlarda şemsiyenizi indirmenizi tavsiye ederiz.

Ne tür bir şemisye satın almalısınız? 

Güneşten gelen zararlı UV ışınlarından kaçınırken, veranda veya balkonda bir güneş şemsiyesi veya güneşlik kullanarak yine de yazın tadını çıkarabilirsiniz. Hangisini seçeceğiniz, sahip olduğunuz alana ve balkon veya verandanızdaki diğer koşullara bağlıdır. Bu blog yazımızda sizi doğru karara yönlendiriyoruz.

Küçük bir balkon veya teras için

Klasik bir dik şemsiye, küçük bir veranda veya balkon için mükemmel bir seçimdir. Bu tür bir şemsiye, metal veya ahşaptan düz bir boruya sahiptir ve farklı renk ve boyutlarda bulunur. Bahçe masanızın ortasında bir delik varsa, muhtemelen masaya ve siz ve ailenize gölge sağlayacak dik bir şemsiye içindir. Bazı dik güneş şemsiyeleri, yüksekliği ayarlanabilir bir boruya veya hatta eğim işlevine sahiptir. Bahçe masanızın şemsiye deliği yoksa eğim fonksiyonlu bir şemsiye iyi bir seçimdir. Şemsiyeyi eğdiğinizde uzaktan gölge yapabilir ve gün boyu gölgede kalabilirsiniz.

Daha geniş teraslar ve bahçeler için

Büyük bir verandanız varsa, yandan kollu bir şemsiye harika bir seçimdir. Yandan kollu bir şemsiye yer kaplar, ancak geniş bir alan için gölge de sağlayabilir. Bahçe masasının yanına koyabilirsiniz, fakat masaya oturduğunuzda doğrudan yukarının tamamını kapatabilir. Eğebilir ve çevirebilirsiniz ve şemsiye tabanının tekerleği varsa boyutuna rağmen kolayca hareket ettirebilirsiniz.

Gölgelik Tenteler

Gölgeyi taşımaya ihtiyacınız yoksa, her gün, sabah ve öğleden sonra aynı yerde olmasını istiyorsanız, gölgelik tente harika bir seçimdir. Üstelik gölgelik tente, zeminde hiç yer kaplamaz. Gölgelik tentenin bir tarafını evin duvarına monte edin ve diğer tarafını bir çubuğa veya yakındaki bir ağaca bağlayabildiğinizden emin olun. Bazı gölgelik tentelerde bir tane, bazılarında ise iki ip bulunur.

Doğru şemsiye tabanını seçin

Şemsiyenizi seçtiyseniz, sıra şemsiye tabanını seçmekte. Birkaç önemli nokta: Şemsiye tabanının, şemsiyeyi sabit tutacak kadar ağır olduğundan emin olun. Ayrıca, tabanın boyutunu da göz önünde bulundurun. Bir balkon şemsiyesi seçtiyseniz, yaklaşık olarak eşleşen bir yarım şemsiye tabanı alabilirsiniz, normalin yarı büyüklüğündedir. Son olarak, şemsiyeyi hareket ettirmek isteyip istemediğinizi düşünün. Bu durumda, tabanın tekerlekleri ve tutacağı olması iyi bir fikirdir.