Geniş düz ve lastikli çarşaf yelpazemize göz atın

Yatak çarşafı, yatak odanıza düşük bütçeyle yeni bir görünüm kazandırmak için harika bir çözümdür. Çeşitli iplik türleri, kalite ve renkte mevcuttur. Sizler için sunduğumuz birçok yatak çarşafı seçeneği hakkında bilgi edinebilirsiniz. Yatak çarşafları, yatağınızı rahat ve temiz tutma avantajı sağlar ve aynı zamanda uykuya yumuşak ve konforlu bir zemin hazırlar. Bir yatak şiltesi veya yatak pedi kullanıyorsanız lastikli bir çarşaf ile kaymalarını engelleyebilirsiniz.

Pamuklu saten serinletici bir etkiye sahiptir, pamuklu flanel ise ısıtıcı etkiye sahiptir. Çarşaflar, bakımı kolay polyester pamuğun yanı sıra her stili tamamlayacak rengarenk kırıştırılmış pamuk, konforlu pamuk, jarse ve lüks Mısır pamuğu çeşitlerinde, lastikli çarşaflar için tek kişilik 90x200 ve çift kişilik 180x200 ölçülerin yanı sıra 140x200 ve 160x200 gibi ara ölçülerde, düz çarşaflar içinse 140x250, 150x250, 220x250, 240x260 ölçülerinde mevcuttur. Nevresim takımınıza ve yastık kılıflarınıza uyacak çarşafı, mağaza veya online’daki türlü çeşitlerimiz arasında bulabilirsiniz. Kendinizi JYSK’dan alacağınız yeni çarşaflarla şımartın, çünkü hepimiz biliyoruz ki temiz çarşaflı bir yatağa girmekten daha iyi bir his yoktur.

65 ürün
  65 ürün

  Çarşaf çeşitleri

  Düz çarşaf

  Çoğu insan düz çarşafların bir parça düz kumaştan oluştuğunu bilir. Düz çarşaf, sünger yataklarla veya karyolaya yerleştirilmiş yaylı yataklarla uyumludur. Yatağın üzerine serip yatak ile karyola arasına sıkıştırılarak kullanılır. Düz çarşafınızın daha sıkı olmasını isterseniz, bir yatak kayışı kullanabilirsiniz. Düz çarşaflar, pamuk, pamuklu saten, pamuklu perkal ve pamuklu flanel seçenekleri ile mevcuttur.

  Lastikli çarşaf

  Lastikli çarşaflar hem sünger yataklara hem de yaylı yataklara uyumlu olacak şekilde, bir lastik çerçeve ile dikilir. Lastikler çarşafın kaymasını engelleyeceğinden hareketli uyuyanlar için idealdir. Lastikli çarşafların değiştirilmesi çok daha kolaydır ancak ütülenmesi daha zordur. Ayrıca bebek/genç yatakları için farklı boyutlarda mevcuttur.

  Havlu çarşaf

  Yumuşak yapısı sayesinde oldukça konforlu bir çarşaf çeşitidir. Genellikle havlu çarşaf lastikli olarak dikilir ve diğer lastikli çarşaflar gibi değiştirilmesi oldukça kolaydır. Havlu çarşaflar nefes alabilir olması ve diğer çarşaf çeşitlerine göre daha emici olması sebebiyle yaz ayları için harika bir seçimdir.

  Jarse Çarşaf

  Havlu çarşaflar gibi genellikle lastiklidir. Yumuşak ve nefes alabilien bir kumaştır, tişört kumaşlarına benzer dokuya sahiptir ve ince dokusu ile yaz ayları için idealdir. 

  Suya dayanıklı yatak koruyucular

  Yatak koruyucuları görünüş olarak çarşaflara benzediğinden sıklıkla karıştırılır ancak çünkü su geçirmez, nefes alabilen ve yatağınızı lekelere karşı koruyan özel bir kılıftan yapıldıkları için oldukça farklıdırlar. Su geçirmez bir koruyucu her ne kadar yalnızca çocuklar için bir ihtiyaç gibi görünse de, hem terimizin yatağa nüfuz etmesini engellediği hem de sakarlıkların yol açabileceği içecek lekelerinin önüne geçtiği için oldukça kullanışlıdır. 

  Yatağınız için çifte koruma ve daha uzun dayanıklılık elde etmek için yatak koruyucunun üzerine bir çarşaf kullanmanız önerilir. Yatak koruyucuları hem bazalı, hem yaylı hem de süngerli yataklara uyar ve 60 derecede yıkanabilir.

  JYSK'nın BASIC, PLUS veya GOLD seçeneklerini inceleyin

  Temel öğelerimizi üç kategoriye ayırdık: BASIC, PLUS VE GOLD. Bu kategoriler, paranızın karşılığını fazlasıyla aldığınız üç farklı kalite ve fiyat seviyesini temsil eder. Çarşaflar da bu gruplandırmaya dahildir. Böylece sizin için doğru fiyata ve doğru ürünü aldığınıza emin olabilirsiniz. Bütçeniz ne olursa olsun, BASIC, PLUS ve GOLD ile kontrol sizde. Paranızın karşılığında harika kalite için BASIC'i seçin. Daha fazla seçenek ve kaliteyi makul fiyatlarla bulmak için PLUS'ı seçin. En iyi malzemelerden üretilmiş üstün kalite için GOLD'u seçin. Tümü uygun fiyatlarla!