Kanepeler oturma odasının kalbidir

İskandinav tasarımlı kanepe mi? Doğru yerdesiniz! Kanepe koleksiyonumuz, zamansız görünüm sunan sade tasarımlarıyla meşhurdur. Duvar kağıdı ve renk teması ara sıra değişse de, nötr renklerde ve gri tonlarındaki kanepelerimiz, oturma odası dekorunuzla yıllarca uyumlu kalır. Kanepenizi dikkatlice seçmelisiniz, çünkü üzerinde saatler geçireceksiniz. Zorlu bir iş gününün ardından oturup rahatlamak, kitabınızla uzanmak veya ailenizle ve arkadaşlarınızla iyi bir filmin tadını çıkarmak. Tüm bu etkinliklerde koltuğunuz sizin en büyük yaveriniz olacaktır. 

Doğru koltuğu seçmek için boyut, ağırlık ve şekli başlangıç noktası olarak belirleyin. Çok küçük bir kanepe sıkış tıkış olabilir, ancak küçük bir odada çok geniş bir kanepe, kalan mobilyaları gölgede bırakarak odanızın daha da küçük görünmesine sebep olur. İki kişilik bir kanepe mi yoksa üç kişilik bir kanepeye mi ihtiyacınız olduğunu düşünün. L şeklinde, uzanma koltuklu bir köşe kanepe ise ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılayarak konforunuzu üst düzeye taşıyıyabilir. Konu bizim kanepe çeşitlerimize gelirse, biz rahatlıktan yanayız. Burada açık renkli ahşap veya koyu renkli ahşap ayaklı; kumaş ve döşemeli pek çok kanepe bulacaksınız. 

Bir kanepe arayışındaysanız, başka yere bakmanıza gerek yok

Evinizin iç tasarımı için kanepeler harika bir başlangıç noktasıdır. Gri bir kanepe, neredeyse her renk teması için harika bir tamamlayıcıdır ve hem canlı tonlar hem de yumuşak pastellerle çakışmaz. JYSK’un çeşitleri arasında yaşam alanınıza uygun tarz, şekil ve boyuttaki kanepeyi  bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Kompakt alanlar için trend, retro ilhamlı divanlarımız, küçük kanepelerimiz ve koltuklarımız; üst düzey konfor için se uzanma koltuğu eklentili daha geniş kanepelerimiz vardır.

Kanepe ve kanepe takımlarımızın çoğu, çeşitli malzemlerden yapılmış uyumlu berjerlerle tamamlanabilir. Online’da keşfedin veya mağazada eşleştirin! Limitli bütçeyle uygun fiyata salonunuzu yeniden dekore etmek istiyorsanız, çeşitlerimiz sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Yıl boyunca yenilenen tekliflerimize göz atın.

Doğru kanepe nasıl seçilir 

Bir kanepe uzun vadeli bir yatırımdır, bu nedenle yaşam alanınızı güzelleştirecek, konforlu bir ürün seçmek için bilinçli karar almanız gerekmektedir. Doğru seçimi yaparken göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar şunlardır: 

  • Mevcut alanı değerlendirin: Kanepenin yerleştirileceği alanı dikkatlice ölçün. Odayı eşyaya boğmadığınızdan emin olmak için kanepenin hem uzunluğunu hem de derinliğini bilmeniz gerekir.

  • İşlevselliği düşünün: Kanepeyi nasıl kullanacağınıza karar verin. Yatılı misafirleriniz için alana ihtiyacınız varsa yataklı bir kanepe edinmeyi düşünebilirsiniz. Dinlenmeyi seviyorsanız uzanmalı köşe koltuk veya yatar koltuklu kanepeler mükemmel olabilir. 

  • Doğru malzemeyi seçin: Malzeme seçimi kanepenin hem estetik görünümünü hem de dayanıklılığını etkileyecektir. Kumaş, deri veya suni deri, kadife ve mikrofiber gibi malzemeler konfor, bakım ve aşınma direnci açısından farklı özellikler sunar. Çocuğunuz veya evcil hayvanınız varsa temizlemesi kolay bir kumaş türü tercih etmelisiniz.

  • Stil ve tasarım: Kanepe, kişisel tarzınızı yansıtmalıdır. Kanepenin diğer mobilyalara uyum sağlaması için rengini, şeklini ve tasarımını düşünmelisiniz. Trendler ilgi çekicidir ancak genel zevkinize hitap eden kullanışlı bir mobilya zamansızdır. 

Kanepenizi aksesuarlarla dekore edin

İç dizaynın önemli bir parçası sadece görsellik değil, aynı zamanda konfor ve alan da çoğu zaman büyük önem taşıyor. Konfor ve alanın verimli kullanımı da iç dizayn için görsellik kadar önem taşır. Farklı kanepe türleriyle oturma odanızda kenidinize özel bir köşe oluşturabilirsiniz. Koleksiyonumuzda gri, siyah, kahverengi, koyu mavi, yeşil ve bej gibi farklı renklerde; oturma odanızın atmosferini değiştirecek kumaş, kadife veya suni deri gibi farklı malzemelerden yapılmış kanepeler mevcuttur. Kanepenize ekstra sıcaklık ve konfor eklemek için örtü ve kırlentlerden faydalanabilirsiniz.