TANKEDAL berjer FALSLEV kanepe ve GANDRUP sehpa
ALLESE koltuk TINGSTED orta sehpa ve SIMESTED berjer
LISBJERG orta sehpa EGEDAL kanepe, HEMDRUP tv ünitesi

İskandinav tasarımı sade ve şık mobilyalar

Bir ev, tuğla ve kirişlerden inşa edilir; yuva ise, umutlar ve hayallerden yapılır. Oturma odası dekorunuz için değişim zamanı geldi mi? JYSK’un İskandinav tasarım etiği ile birlikte, hayalinizdeki evin gerçeğe dönüşmesine yardım edebiliriz. Kanepe, yataklı kanepe, berjer ve puf çeşitlerimizi keşfedin ve orta sehpa, sehpa ve TV sehpası gibi kullanışlı mobilya seçimleriniz ile yaratıcı konforlu ve şık bir oturma odası yaratın.

 

İskandinav tasarımından ilham alan mobilyalarımızı keşfedin

Oturma odası evin, dinlenme ve rahatlama merkezidir dolayısıyla konforlu hissetmek için oturma odanızı kişisel zevkinize göre tasarlamak büyük önem taşır. Eğer çoğumuz gibi sizin de eviniz, yıllar içinde edindiğiniz gerçekten sevdiğiniz tarzda olmayan mobilya parçalarıyla dolup taşıyorsa, tazelenme zamanı gelmiş olabilir. Yaşam alanlarınız kullanışlı olmalı, ancak bu sıkıcı olması gerektiği anlamına gelmiyor. Modern oturma odası mobilyaları, zemin alanını en iyi şekilde kullanır, küçük bir odayı daha büyük gösterir ve evinizi uyumlu bir hale getirir. Gerçek İskandinav tasarımındaki modern oturma odası mobilyaları için başka yere bakmanıza gerek yok. Gri kumaş kanepeler, koltuklar ve berjerler ile ahşap, metal, mermer efektli ve beton görünümlü çeşitli küçük ve büyük orta sehpa ve yan sehpa arasından seçim yapın.

Dahası var!

Mükemmel mobilyayı seçtiniz. Bir sonraki adım, minderler, halılar, battaniyeler ve örtülerle süslemek. Cesur renkler seçin veya oturma odanızdaki renk tonlarıyla uyumlu renklerle tamamlayın, seçim sizin.

Alanınızı en iyi şekilde düzenleme fikirleri için, JYSK gibi bir mobilya mağazasını ziyaret etmeye ne dersiniz? Birçok farklı stil sunuyoruz ve parçaların yerlerinde nasıl göründüğünü görebilmeniz için pek çok oda setimiz mevcuttur. 

Ürünlerimize online göz atmayı ve sonrasında bizi mağazada ziyaret etmeyi unutmayın!

5 oturma odası dizayn ipucu

1. Pencerelerinize erişiminiz olduğuna emin olun

Sık yapılan bir hata, kanepeyi doğrudan pencerenin altına veya pencere bölümünün önüne yerleştirmektir. Oturma odasını bu şekilde düzenlemek, temizliği ve pencere kenarındaki bitkileri sulamayı zorlaştırmanın yanı sıra, gelen harika ışığı da gölgelemiş olur. Kanepenizi pencereden uzaklaştırarak oturma odanızın nefes almasına ve ışıl ışıl görünmesine izin verin.

2. Oturma odasında alan yaratın

Oturma odanızın farklı işleve sahip bölümlerini birbirinden ayırmak iyi bir fikirdir. Bu bölümler arasında bolca zemin alanı bırakmaya özen gösterin ve alanı engeller oluşmayacak şekilde düzenleyin. Bunu yapmanın iyi bir yolu, kilim ve halılardan faydalanmaktır. Ayrıca favori berjerinizin kendine ayrılmış bir bölümde, köşede ya da arkasinda bir yer lambas ile daha iyi görünüp görünmeyeceğini düşünün. Orta sehpanın etrafında oturacak fazladan yer istiyorsanız, alternatif olarak küçük, sevimli bir puf kullanabilirsiniz.

3. Oturma odanızın boyutuna uygun mobilyalar seçin

Bir oturma odasını dekore ederken, sınır çizmek zor olabilir. Belki de bolca alanınız var, bu durumda sorun yok. Ancak kullanabileceğiniz sadece birkaç metrekare varsa, bunu dikkate almalısınız. Odanın boyutuna uygun mobilya seçin, örneğin geniş bir köşe kanepe, en iyi sonucu geniş bir odada verir.

4. Aşırı dekorasyondan kaçının

Oturma odanızda çok fazla eşya ve doku olmamasına dikkat edin; fakat etrafınızı sizin için anlamı olan şeylerle çevrelemeyi seven biriyseniz bu parçaları bir düzen doğrultusunda ekleyebilirsiniz. Örneğin, bir raf ünitesine veya etrafında boşluk olan cam bir vitrine yerleştirebilirsiniz. Bir oturma odasını dekore ederken, sınır çizmek zor olabilir. Alanınız genişse sorun yok, ancak kullanabileceğiniz sadece birkaç metrekare varsa, bakış açınız daha farklı olmalıdır. Odanın boyutuna uygun mobilyalar seçin, örneğin geniş bir köşe kanepenin en iyi görüneceği yer geniş bir oturma odasıdır. 

5. Deneyim

Tanıdık bir senaryo: yeni bir yemek masası alıyorsunuz ve bir bakmışsınız eskisinin yanında yerini almış. Biz insanlar alışkanlık odaklı canlılarıyız. Mobilyamızı yerine yerleştirdik mi, çoğu zaman yere yapıştırılmış gibi yıllarca aynı konumda kalır. Ancak oturma odanızı dekore ederken otomatiğe alınmış alışkanlıkları kenara bırakmak iyi bir fikir olabilir. Çeşitli fikirlere şans verin. En iyi çözümü bulduğunuzdan emin olana kadar farklı açılardan fotoğraflarını çekin.