Oturma odasında kanepeler ve sehpa

Oturma odanız için bütçe dostu 5 dekorasyon fikri

Bütçenizi aşmadan oturma odanıza yepyeni bir görünüm kazandırmak ister misiniz? Blogumuzda oturma odanızı bütçenize göre nasıl kişiselleştireceğinize dair tavsiyeler bulacaksınız. Uygun fiyatlı ve şık iç tasarım fikirleri için okumaya devam edin.

1. Pahalı tasarım mobilyaların alternatiflerini kullanın

İç mimari trendleri takip ediyorsanız muhtemelen siz de tasarım mobilyalara karşı bir tutku duyuyor olabilirsiniz. Yeniliklerden haberdar olmak her zaman harika olsa da tasarım mobilyalar pek çoğumuz için bütçeye pek uygun değildir. Yine de bu bu evinizde fark yaratamayacağınız anlamına gelmez. Tasarım mobilyalara iyi birer alternatif olabilecek birçok popüler sandalye vardır. Böylece yarı fiyatından daha az maliyetle evinize o dokunuşu yaptığınızı hissedebilirsiniz. Yemek sandalyelerinizde farklılık yaratmak için seçeneklerimize göz atın. 

2. Duvarlarınıza yeni bir hayat verin

Duvarlardaki sanat eserleri çoğu zaman pahalı olabilir ancak duvarlarınıza yeni bir görünüm kazandırmak için servet harcamanıza gerek yok. Duvarlardaki pahalı dekorasyonlara alternatif olarak, kişisel bir resim ve fotoğraf duvarı oluşturabilirsiniz. Zarif bir resim çerçevesi seçerek yaratıcı fikirlerinizi ortaya koyabilir veya mutlu anılarınızı hatırlayabilirsiniz. 

Çerçevelerimiz ayrıca içlerinde her ortama uyum sağlayan şık resimlerle gelir, böylece aldığınız gibi asabilirsiniz. 
 

3. Kırlentlerinizi tazeleyin

Yeni bir kanepeye yatırım yapmaya gücünüzün yetmeyeceğini düşünüyorsanız kırlentlerinizi değiştirmek iyi bir seçenektir. Kırlentlerinizin dolgularını yeni kırlent kılıflarına yerleştirebilir ya da farklı büyüklükte ve formda kırlentlerle değiştirebilirsiniz. 

Kırlentler, bütçenizi sarsmadan dekorasyona yatırım yapmanın harika bir yoludur. İsterseniz yaz aylarında parlak kırlentler kullanarak oturma odanıza canlılık getirebilirsiniz. Kış ayları içinse içinizi ısıtacak nötr tonlarda ve yumuşak dokulu kırlentler seçebilirsiniz.

4. Aynalarla derinlik kazandırın

Aynalarla dekorasyon, pahalı sanat eserlerine göre alışılmadık ve daha uygun fiyatlı bir alternatiftir. Bunun nedeni aynaların zarafeti yayması ve odanın daha büyük görünmesini sağlamasıdır. Ayrıca ışığı yansıtan aynalar odanızın daha aydınlık gösterecektir.

İç tasarımınıza yenilik getirmek için geleneksel yöntemleri kullanmak zorunda değilsiniz, farklı dekorasyon ürünlerini birleştirin ve kendi tarzınızı ortaya koyun. 

 

5. Doğru aydınlatmayı seçin

Pek çok kişi lamba satın alırken ne tür bir ışık istediğini planlamaz. Bu büyük bir hatadır çünkü lambaların oturma odanızın havası üzerinde oldukça büyük bir etkisi vardır. Soğuk bir ışık mı yoksa sıcak bir ışık mı istediğinizi düşünün. Sıcak ışıklar yumuşak bir görünüm yaratırken, soğuk ışıklar iyi bir görüş sunduğundan mutfak ve banyo gibi odalar için idealdir.

Aydınlatma kaynağının yalnızca bir yer olması da gerekmez. Hafif ışıklı bir abajur ve lambaderi birlikte kullanmak odanızda rahatlatıcı ve samimi bir hava yaratabilir. Aydınlatma ürünleri genelde bütçe dostudur ve sıkça değiştirilebilir. 

Daha fazlasını keşfedin

Huzurlu ve zarif bir ifadeye sahip İskandinav dekorasyonu

Huzurlu ve zarif bir ifadeye sahip İskandinav dekorasyonu

Yeni Nordic Mood koleksiyonu ile evinize bahar havası katın

Yeni Nordic Mood koleksiyonu ile evinize bahar havası katın

Yemek masanıza doğadan sıcacık bir dokunuş

Yemek masanıza doğadan sıcacık bir dokunuş

Mum lekesi nasıl temizlenir?

Mum lekesi nasıl temizlenir?