Ekstra konfor sunan yatak şilteleri

Bir yatak şiltesi yatağın çok sert veya çok yumuşak olması durumunda dengeliyici olarak kullanılabilir, Memory foam yatak şiltesi tercih ederseniz uyku deneyiminiz tamamen değişebilir. Böylece yatağınızın konforunu arttırır ve sizlere daha rahat bir uyku sunarlar. Yatak şiltenizi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en temel unsurlar yatağınızın boyutudur. Standart bir tek kişilik yatak için 90x200, bir buçuk kişilik bir yatak için 140x200 veya bir çift kişilik yatak için 180x200 ölçülerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca 70x200, 75x200, 80x200, 85x200, 120x200, 150x200 ve 160x200 gibi çok yaygın olmayan özel ebatlarımız da mevcuttur. 

Kas ve eklem ağrılarından muzdaripseniz vücut şeklinize tam uyum sağlayan AIR memory foam ve memory foam dolgulu yatak pedlerini ve yatak şiltelerini tercih edebilirsiniz. Geceleri terleme eğiliminiz varsa daha serin bir uyku deneyimi için nefes alabilen yapıdaki lateks dolgulu ürünlerimiz sizler için harikadır. 

Hangi tür yatak pedini veya şiltesini tercih etmeniz gerektiği konusunda kararsızsanız, size en yakın JYSK mağazasından uzman tavsiyesi ve rehberlik alabilirsiniz. Farklı ürünlerimizi deneyebilir ve satın almadan önce konforunu test edebilirsiniz.

Yatağınızı koruyacak bir yatak şiltesi 

Bir yatak şiltesi yalnızca yatağı daha konforlu hale getirmekle kalmaz aynı zamanda onu türlü yıpranma ve aşınmalara karşı korur. Kimileri çoktan yıpranmış ve eski konforunu yitirmiş yataklarını düzeltmek için yatak şilte ve pedlerini tercih eder. Bir yatağı kurtarmak için yeni bir yüzey yeterli olmasa da daha iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı olabilir. Ancak süngerin çöktüğü veya yayların çıkıntı yaptığı senaryolarda yatak şilteniz de bu deformasyondan etkileneceği için bu çözüm hem geçici olur hem de yatak şilte ve pedlerinizin de ömrünü kısalabilir.

Yatak şiltesi size uygun bir tercih mi?

Yatağınızın rahat değilse EVET. Bu yatağın yaşından veya değiştirilme zamanının geldiğinden kaynaklanabilir. Yatak şiltesi tarafından sağlanan ekstra katman konforu arttırmaya yardımcı olur. Yatak şilteleri aynı zamanda yatağı daha sıcak veya serin hissettirmeye yardımcı olabilir ve dolgu türüne bağlı olarak ilave ve yumuşaklık sağlar.

Mevcut yatağınızın ömrünü uzatmak istiyorsanız EVET, özellikle pahalı bir yatırımsa. Bir yatak şiltesi yatağın ömrünü uzatmaya yardımcı olur, temizlenmesi ve değiştirilmesi çok daha kolaydır böylece yatağınızı daha uzun süreli muhafaza edebilirsiniz.

Yatağınızda çökme varsa HAYIR. Bu dolgunun hasar gördüğü ve yatak şiltesinin bu çökmenin içine gömüleceği anlamına gelir.