Ramazan tatili nedeniyle alınan idari izin kapsamında ülkemiz gümrükleri 8-15 Nisan tarihleri arasında hizmet vermeyecektir. Sipariş telimatlarında, iş günü hesaplamalarına bu tarihler arasındaki günlerin dahil edilmediğini belirtmek isteriz. Mutlu bir bayram geçirmenizi dileriz.

Ahşap masa ile gri kanepe takımı

Doğru koltuk nasıl seçilir?

İş yeni bir kanepe seçmeye gelince çok fazla seçenek var ve birçok insan karar vermekte zorlanıyor. Bu aşamada gereksinimlerinizi dikkate almak çok önemlidir. Kanepe nereye konumlandırılacak? Esas kullanım amacı ne olacak? Yeni kanepeniz hangi malzemeden yapılmalı?

Yeni bir kanepeye yatırım yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair ipuçları içeren bir kanepe kılavuzu hazırladık.

Bir koltuktan beklentiniz nedir?

Yeni bir koltuk seçerken, koltuğunuzu nasıl kullanmayı tercih ettiğinizi düşünmelisiniz. Misafirlerinizle sohbet ederken en çok keyif aldığınız şey oturup kahve içmekse, yüksek sırtlı bir kanepe seçmelisiniz. Kanepede uzanmayı daha çok seviyorsanız, ekstra derinliğe ve yumuşak minderlere sahip bir kanepe seçmelisiniz..

Koltuğunuz ne kadar büyük olmalı?

Bir köşe kanepe, 2 kişilik, 3 kişilik ya da tamamen farklı tarzda bir koltuk? Bu tamamen sizin ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Tüm aile için alana ihtiyacınız varsa, oturma odasında rahatlamak için ekstra alan sağlayan bir kanepe mükemmel bir çözümdür.

Küçük oturma odaları için yeni bir koltuk

Küçük bir oturma odası için yeni bir koltuk arıyorsanız, 2 kişilik yüksek ayaklı bir koltuk seçmelisiniz. Ayaklar salonunuzda daha hafif bir hava yaratacaktır. Ayrıca parlak renkli bir kanepeye gitmek de iyi bir fikirdir. Koyu renklerin odadaki ışığı "çalma" eğilimi vardır, bu da odanın daha küçük görünmesine neden olur.

Koltuğunuz hangi malzemeden yapılmış olmalı?

En temel sorulardan biri genellikle şudur: "Kumaş mı yoksa deri koltuk mu olmalı?" Her iki malzemenin de kendine göre avantajları vardır. Aşağıda, deri ve kumaş koltuklarla ilgili bir takım avantaj ve dezavantajları derledik.

Deri koltuk ile daha lüks bir tarz yakalayın

Deri koltuk, oturma odasına lüks bir görünüm kazandırır ve zamanla güzel bir patina kazanır. Deri koltuk pratik, bakımı kolay ve dayanıklı bir seçimdir, ancak kumaş koltuğa kıyasla daha soğuk olma dezavantajı vardır.

Eşsiz tasarım seçenekleri için kumaş kanepe tercih edin

Kumaş kanepeler çok çeşitli malzemelerden yapılabilir; plastik, sentetik elyaf veya doğal elyaf. Bir kumaş kanepeyi birçok ev için çok yönlü bir seçim haline getiren çok sayıda renk kombinasyonu ve tasarım seçeneği olmasıdır. Kumaş koruyucu uygulanmış bir kumaş kanepe dayanıklı uzun ömürlü bir tercih olabilir.

Oturma odanızda koltuğunuzu nereye konumlandırmayı planlıyorsunuz?

Kullanılabilir alan, ışık akışı ve oturma odasının düzeni, bir koltuğu nereye yerleştireceğinize karar verirken akılda bulundurulması gereken etkenlerden sadece birkaçıdır. Direkt güneş ışığı en renkli kanepeleri bilesoldurabilir. Bu nedenle, kanepenizi doğrudan güneş ışığına maruz bırakmaktan kaçınmak iyi bir fikirdir. Böylece, kanepenizin beklenen ömrünü uzatabilirsiniz.

İpucu: Yeni bir koltuğun odada ne kadar yer kaplayacağını ölçmek için maskeleme bandı kullanabilirsiniz. Bu, oturma odanızda hayallerinizdeki koltuk için yeterli alan olup olmadığını daha iyi anlamanızı sağlayacaktır!

Bir deneyin

Biraz basmakalıp gelebilir, ancak en iyi tavsiye basitçe denemektir. Kanepeye oturun, onu hissedin ve sizin için uygun olup olmadığını anlayın. Bunlar, gereksinimlerinize mükemmel şekilde uyan bir kanepe seçmeye yönelik ilk ve önemli adımlardır!

Daha fazlasını keşfedin

Perdelerle gürültüyü, sıcağı ve soğuğu uzak tutabilirsiniz

Perdelerle gürültüyü, sıcağı ve soğuğu uzak tutabilirsiniz

Nordic mood koleksiyonu: büyük etkiye sahip küçük mobilyalar

Nordic mood koleksiyonu: büyük etkiye sahip küçük mobilyalar

Doğru vitrin nasıl seçilir?

Doğru vitrin nasıl seçilir?