Açık alanlarınız için doğru bahçe mobilyalarını nasıl seçersiniz

Bahçe mobilyaları nasıl seçilir?

Doğru bahçe mobilyalarını seçerek yaz günlerinizi daha keyifli hale getirin. Bahçe mobilyaları dışarıdan bakıldığında kafa karıştırıcı derece benzer görününen pek çok çeşitli malzemeden yapılır. Kılavuzumuzda doğru bahçe mobilyalasını nasıl seçebileceğiniz ve nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgiler bulacaksınız. 

  • Konfor
    Bahçe mobilyalarınızı uzun saatler kullanmayacağınızı düşünseniz bile rahatlığı önemlidir. Hem sırtınızı hem bacaklarınızı desteklemelidir ve doğru yüksekliğe sahip olmalıdır. Örneğin sandalyenizin kolçakları ön kolunuzu destekleyecek yükseklikte mi? Bahçe mobilyaları genelde uzun yıllar kullandığımız mobilyalarımızdandır bu sebeple yalnızca kısa vadeli değil uzun vadeli konforunuzu da göz önünde bulundurmalısınız. Emin olmak için satın almadan önce denemeyi düşünebilirsiniz. 
  • İşlevsellik
    Mobilyalarınızı seçerken ne aradığınızı düşündünüz mü? Yalnızca oturup dinlenmeyi değil, depolama beklentilerinizi de düşünün. Mümkün olduğunca az yer kaplayacak şekilde istiflenebilen veya katlanabilen mobilyalara sahip olmak oldukça kullanışlıdır. Ayrıca bahçe sandalyelerinin bahçe masasının altına itilip itilemeyeceğini kontrol ederek, onları kullanmadığınız zamanlarda diğer aktiviteler için daha geniş bir alan açabilirsiniz.
  • Bakım gereksinimleri
    Bakım gerektirmeyen bahçe mobilyaları çoğu kişinin tercihidir. Siz de bakıma fazla zaman ayırmadan uzun ömürlü bahçe mobilyalarına sahip olmak istiyorsanız malzemeyi göz önünde bulundurmalısınız.

JYSK'da kullandığımız farklı bahçe mobilyası malzemelerine bir göz atın:

Artwood (Suni ahşap) bahçe mobilyaları

Jutlandia suni ahşap serisi bakım gerektirmez ve farklı hava koşullarına dayanıklıdır. Suni ahşap bahçe mobilyalarını yıpranma endişesi olmadan tüm yıl dışarıda bırakabilir, sabun ve su ile kolayca temizleyebilirsiniz. Artwood, güzel ahşap yapısı ve dayanıklılığı ile UV korumalı bir malzemedir. Tasarım, işlevsellik ve dayanıklılığı birleştirir. 

Metal bahçe mobilyaları

Jutlandia metal serisi bakım gerektirmez, farklı hava koşullarına dayanıklıdır ve tüm yıl boyunca dışarıda bırakılabilir. Tüm metal mobilyalarımız, çizilmelere ve lekelere karşı koruyucu, kaliteli bir kaplamaya sahiptir. Metalden yapılmış bahçe mobilyaları hafiftir ve bu nedenle taşınması kolaydır. Metal mobilyalarınızı sabun ve su ile kolayca temizleyebilirsiniz.

Sert ahşap bahçe mobilyaları

Jutlandia Hardwood serisi, klasik İskandinav tasarımına sahip sağlam mobilyalardır ve tüm ahşap bahçe mobilyalarımız FSC® sertifikalıdır. Bu, mobilyaların sürdürülebilir ormancılıktan elde edilen ahşaptan yapıldığı ve hayvan ve bitki yaşamının dikkate alındığı anlamına gelir. Yağlanmış sert ağaç,  hava koşullarına iyi uyum sağlar, ancak ahşap mobilyanızın ömrünü yağlayarak uzatabilirsiniz.

Plastik bahçe mobilyaları

Plastik bahçe mobilyaları ile kalite ve konfordan ödün vermeden uygun fiyata mobilya sahibi olabilirsiniz. Plastik mobilyalar UV korumalı polipropilenden yapılmıştır ve  sabun ve su ile kolayca temizlenebilir. Gri tonlama lekesi yapmayan, orijinal rengini uzun yıllar koruyan, temiz ve çok sağlam bir plastik türüdür. 

Diğer malzemelerden bahçe mobilyaları

Rattan ve fiberstone bahçe mobilyalarında sıklıkla kullanılan diğer malzemelerdir. Doğal rattan sert bir fırça veya elektrikli süpürge ile kolayca temizlenebilir. Fiberstone ise ılık su ve sabun çözeltisiyle temizlenebilir. Hem rattan hem de fiberstone mobilyalar, siz onları kullandıkça görünümlerini değiştirir. Zaman geçtiğinde aynı takımın parçaları farklı görünümlere sahip olacaktır. 

Daha fazlasını keşfedin

Mükemmel bahçe koltuk takımı nasıl seçilir?

Mükemmel bahçe koltuk takımı nasıl seçilir?

Mükemmel bahçe masasını seçme kılavuzu

Mükemmel bahçe masasını seçme kılavuzu

Bahçe mobilyası malzemeleri için kapsamlı bir kılavuz

Bahçe mobilyası malzemeleri için kapsamlı bir kılavuz

FSC® etiketi, ahşabın doğru kaynaklardan temin edildiğine dair güvencenizdir

FSC® etiketi, ahşabın doğru kaynaklardan temin edildiğine dair güvencenizdir