Açık hava sezonu için en güzel bahçe masası setleri

Çoğumuz için yaz, açık havada dinlenmekten, eğlenmekten ve vakit geçirmekten en çok keyif aldığımız mevsimdir. Kaliteli bir bahçe yemek takımı edinerek, daha şık bir ortam yaratabilir ve açık alanlarımızda yediğimiz yemekleri daha keyifli hale getirebiliriz. JYSK'da sizler için özenle eşleştirdiğimiz bahçe yemek masası takımlarında ahşap, alüminyum, çelik veya plastik gibi kaliteli malzemelerden yapılmış farklı modeller bulabilirsiniz. Yemek masası takımları, bir masa ve birkaç sandalyeden oluşur ve her dış mekana uyacak bir formu mevcuttur. Dar bir balkon için bir masa ve iki sandalyeden oluşan bistro takımlarımıza göz atabilir, geniş veranda ve bahçeleriniz için uzatılabilir masa ve dört sandalyeli takımlarımıza göz atabilirsiniz. Mobilyalarınızın düzenli ve temiz kalması için ürün yelpazemizde ayrıca mobilyalarınızın bakımını kolaylaştıracak bakım aksesuarları da yer almaktadır.

Şık bir bahçe yemek masası takımı ile bahçenize ışıltı getirin

Evinizin dış mekanının boyutu ne olursa olsun, yaşam alanınızın bir parçasıdır. Öyleyse neden şık bir bahçe yemek masası takımıyla açık havada yemek yeme fırsatını değerlendirmeyesiniz? Teras veya balkon için mükemmel olan klasik bir bistro veya veranda seti ile Avrupai bir hava katın ya da geleneksel sert ahşaptan yapılmış bir bahçe seti ile klasik bir kır evi hissi yaratın. Tercih sizin. Dış mekan mobilya seçeneklerimiz arasında kış geldiğinde mobilyalarınızı muhafaza etmeyi ve saklamayı kolaylaştıran istiflenebilir sandalyeler mevcuttur. 

Stilinizi açık alan dekorasyonunuza yansıtırken bahçe sandalye minderlerinden yardım alabilirsiniz. Çeşitli renk, desen ve dokulardaki minderlerimize göz atmak için tıklayın

Bahçe yemek masası seti nasıl seçilir? 

İhtiyaçlarınıza uygun bahçe mobilyası ile yazın tadını doyasıya çıkarın. Bahçe mobilyaları, kafa karıştırıcı derecede benzer olabilecek birçok farklı malzemede mevcuttur. Doğru bahçe mobilyasını seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizler için derledik.

Konfor

Hoş sohbet yada favori kitabınız eşliğinde bahçe mobilyanızda saatler geçirebilirsiniz, bu sebeple sandalye ve koltuklarınızın rahatlığı herşeyden önemlidir. Bahçe sandalyesi, hem sırtınız hem de bacaklarınız için destek sağlamalıdır. Bahçe mobilyalarının yüksekliği de rahatça oturabilmeniz için uygun olmalıdır. Örneğin, sandalyenin kolları ön kolunuzu destekleyecek yüksekliğe sahip mi? Hem kısa hem de uzun vadede gerçek bir rahatlık hissi elde etmek için, alışverişe başlamadan önce mobilyalarınızı denemeye bolca vakit ayırmalısınız.


İşlevsellik

Mobilyalarınız, aklınızdaki amaca uygun mu? Mümkün olduğunca az yer kaplayan, istiflenebilir veya katlanabilir mobilyalar edinmek avantaj sağlar. Ayrıca, bahçe sandalyelerini, bahçe masasının altına ne kadar itebildiğinizi kontrol etmeyi de düşünebilirsiniz, böylece masanızı kullanılmadığınız zamanlarda etrafında daha fazla alan kalır.


Bakım gereksinimleri

Bakım gerektirmeyen bahçe mobilyaları idealdir, bu nedenle bahçe mobilyanızı alırken materyalini göz önünde bulundurun. İster bir bahçe masası, ister koltuk takımı isterse küçük bir sehpa için alışveriş yapıyor olun; bahçe mobilyasının hangi malzemeden yapıldığı uygulamanız gereken bakım üzerindeki en büyük etkendir.

Bahçe yemek masası seti materyalleri

JYSK'nin bahçe mobilyaları en iyi malzemelerden yapılmıştır: Naturel, gri ve siyah gibi renklerde masif, FSC sertifikalı ahşap, bakım gerektirmeyen kullanışlı suni ahşap, polirattan veya alüminyum/çelik; birçok farklı malzemede bahçe mobilya takımlarımız mevcuttur. Ne tür bahçe mobilyasına ihtiyacınız olursa olsun, sizler için her zaman iyi bir teklifimiz var!

Masif ağaç

Klasik bir ahşap bahçe mobilyası takımı tercih ediyorsanız, bakımlı ahşabın sahip olduğu eşsiz sıcak ışıltıyı korumak için biraz bakım gerekir. Ahşabın yağlanmaması durumunda zamanla alacağı patina şeklindeki rustik görünümü de tercih edebilirsiniz ancak bu yöntemin mobilyaların kuruması ve çatlaması riskini taşıması dezavantajı vardır. Tüm ahşap bahçe mobilyalarımız FSC sertifikalıdır.

Alüminyum/Çelik

Alüminyum / galvanizli çelik bahçe mobilyaları zamansız bir görünüme sahiptir ve hava koşullarına dayanıklı olduğu için minimum bakım gerektirir. Alüminyum ve çelik paslanmaz malzemelerdir, bu nedenle bahçe mobilyalarınızı tüm kış boyunca güvenle dışarıda bırakabilirsiniz.

Saç örgüsü

Hasır bahçe mobilyaları polyrattan veya rattan olarak da adlandırılır. Rattan ve polirattan arasında bir fark vardır. Polirattanın sentetik liflerden yapılmış yapay bir malzemeyken, rattan tropikal ağaçlardan ve bitkilerden elde edilen doğal bir malzemedir. Her iki malzeme de hem hava koşullarına hem de doğal aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır ve bakımları kolaydır. Ayrıca uygun fiyata bulunabilir ve yıllarca muhafaza edilebilirler.

Yapay ahşap

Yapay ahşaba artwood, nonwood ve polyrattan da denir. Gerçek ahşap gibi görünür, ancak çok daha hafiflerdir. Suni ahşap bahçe mobilyaları çoğunlukla bakım gerektirmez. Neme ve küflenmeye karşı hassas değildirler ve yaza hazır olmaları için sadece sabun ve su ile yıkanmaları yeterlidir.

FSC sertifikalı mobilyalarımız

Söz konusu bahçe mobilyaları olduğunda Avrupa’nın en büyük bahçe mobilyası perakendecileri arasındayız. Bahçe mobilyaları ana alanlarımızdan biridir ve bu nedenle, sürdürülemez ve yasa dışı ağaç kesimi ve yakımı ile mücadele etmek için aktif olarak çalışmaktayız. 2006’dan beri FSC Danimarka’nın bir parçasıyız. FSC etiketi tüm ahşap bahçe mobilyalarımızda bulunur (FSCTM N001715). Orman Yönetim Konseyi kısaltması olan FSC, hayvan ve bitki yaşamının dikkate alındığı, sürdürülebilir ormancılıktan kaynaklanan ahşap ve kağıt için kar amacı gütmeyen bir kuruluş ve sertifika sistemidir. FSC-sertifikalı ürünler satın aldığınızda, dünyadaki ormanların korunmasına yardımcı oluyorsunuz. JYSK olarak artık, tüm ahşap bahçe mobilyalarımızın FSC-etiketlidir.