Şişme yatak mı , somya mı yoksa katlanır yatak mı?

Şişme yatak mı , somya mı yoksa katlanır yatak mı?

Katlanır yatak, somya veya şişme yatak? Her tür misafir yatağının artılarını ve eksilerini değerlendirin.

Eğer arkadaşlarınızdan ve ailenizden uzakta yaşıyorsanız, arayı kapatabilmek için onları birkaç günlüğüne yatıya davet etmek harika bir fikir olabilir. Bir misafir odası hazırlayabilir veya bunun için bir odanız yoksa oturma odanızın bir köşesini misafir yatağı için ayırabilirsiniz. Misafirperver bir ev sahibi olarak, sizi ziyaret ederken iyi bir gece uykusu çektiklerinden emin olmak istemeniz çok normal. Sizin için en doğru seçeneği bulmak için şişme yatakların, katlanabilir yatakların ve somyaların artı ve eksilerine göz atın.

Şişme yataklar

Eğer misafirleriniz bir yatağa ihtiyacınız varsa, bir şişme yatak oldukça konforlu bir seçenektir. Yükseklik olarak gerçek bir yatağa oldukça yakın modeller mevcuttur ve küçük bir pakete sığabildikleri için diğer seçeneklere oranla depolanmaları daha kolaydır. Bazıları dahili elektrikli pompaya sahiptir böylece kolayca şişirilip indirilebilirler. Otomatik olmayan modeller ise daha basittir ve ayak pompası kullanmanızı gerektirir. Kaliteli bir hava yatağı gece boyunca havayı içinde tutmalıdır.

Somyalar

Somyalar tıpkı normal yataklar gibidir, sadece ikiye katlanır. Hem işlevsel hem de kullanışlıdırlar ve normal bir yatak kadar konforlu olmaları sayesinde misafirlerinize iyi bir gece uykusu sunarlar. Ancak günlük kullanım için tasarlanmadıklarını aklınızdan çıkarmayın.

Kurulum ve katlanmaları kolaydır. Bazıları tekerleklidir, böylece saklama alanına götürülmeleri kolay olur.

Satın almadan önce, somyanın açık halindeki boyutlarını kontrol edin. Eğer misafirleriniz normalden uzun ve genişse, yatağın her açıdan rahat olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca katlanmış şekildeki boyutlarının dolaba, misafir odasına veya saklamayı planladığınız yere sığması gerektiğini gözden kaçırmayın.

Katlanır yataklar

Katlanır yataklar genellikle üç panele sahiptir ve iki kısımda katlanır. Katlanıp açılmaları oldukça kolaydır ve kolay bir şekilde depolanırlar. Çoğu yatak için, ne kadar kalın olursa, üzerinde uyumak o kadar rahat olur. Dahası, katlanır yataklar çok yönlüdür. Bazı modeller bir koltuğa dönüştürülebilir ve çocuklar kolayca bir kale veya mağara oluşturabilir.

Artı ve eksileri

Somyalar

ARTI: Her sabah katlanması ve köşeye koyulması kolaydır
ARTI: Yerden yüksekliği yatağa giriş çıkışı kolaylaştırır
EKSİ: Kullanılmadığı zaman çok fazla yer kaplar
EKSİ: Çoğunlukla tek kişilik yatak olarak mevcuttur

Şişme yataklar

ARTI: Yatıya kalışlar arasında bir çantaya kaldırılabilir
ARTI: Hem çift hem de tek kişilik yatak olarak mevcuttur
EKSİ: Her sabah söndürmediğiniz sürece, yatıya kalış süresi boyunca kullanışsızdır
EKSİ: Bazı modeller ayakla şişirilmeyi gerektirir

Katlanır yataklar

ARTI: Depolanması kolaydır
ARTI: Oldukça uygun fiyatlıdır
EKSİ: Bir hava yatağı veya tekerlekli yataktan daha konforsuzdur
EKSİ: Zemine çok yakındır

Misafirlerinizi nasıl rahat hissettirirsiniz

Misafirlerinizi rahat ve kendi evlerindeymiş gibi hissettirmek isterseniz, onlara mahremiyet sağlayabilirsiniz. Ayrı bir misafir odanız olmasa bile, onları oturma odanızda değil de özel bir alandaymış gibi hissettirmek mümkün. Köşeye bir perde asın ve telefon, cüzdan ve bir derginin koyulabileceği küçük bir komodin ekleyın.

Daha fazlasını keşfedin

Yatak Kılavuzu

Yatak Kılavuzu

İhtiyaçlarınıza en uygun yatağı nasıl seçersiniz?

İhtiyaçlarınıza en uygun yatağı nasıl seçersiniz?

Yatak şilteleri ve yatak pedleri kılavuzu

Yatak şilteleri ve yatak pedleri kılavuzu

Yatak şiltesi mi yatak pedi mi? Farkları nelerdir?

Yatak şiltesi mi yatak pedi mi? Farkları nelerdir?