Bahçenizi aydınlatacak dış mekan fenerleri ve lambaları

Bahçe lambalarının ve fenerlerin hafif aydınlatması, yaz sonu akşamlarında terasta sıcacık bir atmosfer yaratmak için olmazsa olmazdır. Dış mekan lambaları, güneş enerjili lambalar , masa lambaları, pilli lambalar, fenerler ve hafif zincirler, hem günlük yaşam hem de partiler için harika seçeneklerdir. Bahçe fenerleri, bahar ve yaz günlerinde güneş batmaya başladığında içinizi ısıtan bir aydınlık oluşturabilir. Örneğin, ön kapınızı mumlarla süsleyebilir, bahçedeki ağaçlara ipli ışıklar asabilir veya güzel pilli dış mekan lambalarıyla masa ve terası dekore edebilirsiniz. Genellikle aydınlatmada kablolu ve güneş enerjili ışık kaynakları birlikte kullanılır.   
 
JYSK, küçük ve büyük boylarda ve bambu, söğüt, ahşap, metal veya cam gibi farklı malzemelerde her zevke uygun lamba ve fenerlere sahiptir. Çok çeşitli seçeneklerimizi incelemeye hemen başlayın ve seçiminizi yapın. 

Sıcak bir atmosfer için bahçe fenerleri ve lambaları

Bahçe lambaları ve fenerler ile açık havadaki yaşam alanınıza ışık tutun! Özenle planlanmış bir bahçe tasarımı, iyi bir şekilde yerleştirilmiş aydınlatmayı da kapsar. Hava kararmaya başladığında ve siz geç saatlere kadar dinlenmek, yemek yemek ve eğlenmek istediğinizde mükkemmel ortam aydınlatmasını sağlamak içindir. Yine de, açık havadaki yemeklere ve yemek yeme alanlarına yumuşak, yayılan bir ışıltı getiren ve geleneksel, romantik bir ortam yaratan klasik bahçe fenerlerinin yerini hiçbir şey tutamaz.

Fenerlerinizle Saksılarınıza şıklık katın

Saksıların arasına bir fener veya pille çalışan bir lamba yerleştirmek hoş bir görünüm yaratır. Mum ışığı titreşiminin parıltısı, saksılar arasında büyüleyici şekiller oluşturacaktır. Bahçenizin veya verandanızın köşelerinde saksılarla beraber fenerler kullanmak, gece bastırdıkça dikkati bu alana çeker, genelde karanlıkta kalan köşeleri aydınlatır ve açık alanlarınızın daha geniş görünmesini sağlar.

Bahçe fenerleri ve lambaları nasıl seçilir?

Bu kadar fazla seçenek arasında bahçenizi süsleyeceğiniz fenerlerin tasarımına karar vermek zor olabilir. Öncelikle dış mekanlarınızda nasıl bir hava yaratmak istediğinizi düşünün. Bahçenizde dinlendirici bir Zen hissi mi olsun? O halde muhtemelen oryantal tasarımlardan ilham alan fenerlerimizi seçmek isteyeceksiniz. Çan şeklinde kulba sahip klasik bir cam çerçeve tam size göre. Daha modern tasarımlardan hoşlanıyorsanız siyah çelik ya da plastik lamba ve fenerlerimizi dahil ne dersiniz? Son olarak, tropik bitkiler ve otlarla dolu zengin bir bahçeniz varsa, bambu fener çeşitlerimiz çok uyumlu olacaktır.