Tüm dış mekanlar için mükemmel saksılar ve ekici kutuları

Bahçenizde, balkonunuzda veya terasınızda renk ve atmosfer yaratmak için bahçe saksı ve ekici kutularından faydalanabilirsiniz. Koleksiyonumuzda farklı dış mekan kullanımlarına uygun çeşitli saksılarımız mevcuttur. Ekiciler, balkon saksıları, bahçe saksıları, asılı saksılar ve iç mekan saksıları bulabilirsiniz. Birçok bahçe saksısını bir arada kullanarak yeşil bir alan yaratmak istiyorsanız bir saksı seti tercih edebilir veya aynı seri içerisinde farklı şekil ve ebatları kombinleyebilirsiniz. Saksılarınız arasına fenerler ve lambalar yerleştirerek akşamları hoş bir görünüm yaratabilirsiniz. 

İster bolca çimenlik alana sahip olacak kadar şanslı olun, ister küçük bir verandaya isterse minicik bir balkona sahip olun, bahçe saksıları ile fark yaratılabilir ve en sıkıcı köşelere bile renk katılabilirsiniz. Çeşitli şekil, boyut ve malzemelerden oluşan geniş bahçe saksısı yelpazemize göz atın. Çelik, plastik, polirattan, ahşap, elyaf takviyeli çimento ve kil malzemeli saksılarımız ve ekici kutularımız, arasından seçiminizi yapın. Bahçe saksılarının çoğu donmaya karşı dayanıklıdır, mevsime göre ayarlamanız gereken tek şey bitkilerinizdir. Sayfamızı inceleyin ve iyi bir teklif yakalayın.

Anında doğayla buluşturan saksılar

Birbiriyle uyumlu şık bahçe saksıları ile anında bahçenize tazelik katın. Bahçe için ekicilerimizin ve saksılarımızın çoğu bakım gerektirmezken, bazılarının görünümünü koruması için biraz bakıma ihtiyacı vardır. Minimum bakım gerektiren malzemeler arasında çelik, plastik, rattan, polyrattan, polystone ve fiber kilden saksılar bulacaksınız. Yılda sadece birkaç kez bakım gerektiren sağlam bir ağaç türü olan masif akasya ağacından bahçe saksıları da tercih edebilirsiniz. 

Saksılarınızı yerleştirmek için ipuçları

Verandadaki bitkiler canlı ve doğal bir atmosfer yaratır. Peki saksılarınızı en iyi nasıl yerleştirirsiniz ve nasıl görünmeliler? Bu 5 ipucu ile dış mekanlarınızı daha da hoş hale getirmek için saksıları nasıl kullanacağınızı gösteriyoruz.


1. Dikey alanınızı kullanın – Bitkilerinizi sadece yere koymak yerine farklı yükseklikteki saksılara veya asılabilen saksılara yerleştirirseniz ilginç, dinamik ve farklı bir görünüm elde edersiniz. Ayrıca saksılar, boyaya ihtiyacı olan bir çiti veya sıkıcı görünen bir duvarı da kamufle edebilir.

2. Saksılarınızı gruplandırın – Saksılar, bahçe işlerini oldukça kolaylaştırır, ancak onları verandanın her köşesine yerleştirirseniz boş bir görünüm olacaktır. Bunun yerine, birbirine en çok yakışan iki veya üç saksıyı gruplayarak koyabilirsiniz.


3. Saksıların uyumlu olması gerekmez – Malzemelerin, renklerin ve şekilleri karıştırmak şaşırtıcı derecede şık bir bütünlük yaratabilir. Farklı bitki ve çiçeklere sahip saksıları bir araya getirdiğinizde, genellikle uyumlu görünürler.


4. Otları çiçeklerle karıştırın – Göz alıcı bir veranda görünümü oluşturmak için bitkilerinizi otlarla karıştırın. Bahçe masasına çeşitli saksılar koyabilir  ve akşam yemeğiniz için taze otlar kullanabilirsiniz.


5. Saksılarınızı fenerlerle dekore edin – Bahçe dekorunuzu oluştururken, saksılarla sınırlı kalmayın. Saksılarınızın arasına fenerler ekleyin, alanın dış köşelerini aydınlattığınızda, daha büyük ve ferah görünecektir. Bahçıvanlık size göre değilse veya yaz için seyahat planlarınız varsa, yapay bitkilerin yeşil görüntüsünün tadını çıkarabilirsiniz.

Saksılarınızı kullanmanın farklı yolları

Açık alanlarınızda saksı kullanmanın bir avantajı, kolayca taşınabilmeleri ve her yıl yeniden dekore etmenize olanak tanımalarıdır. Birkaç büyük saksıyı bir araya getirin ve taşınması kolay bir oda bölme paneli oluşturun. Uzun saksılara canlı çiçekler ekerek verandanıza renk katabilir ve hoş, renkli bitkilerle çevrili bir anın tadını çıkarabilirsiniz. Alanı rüzgardan ve rahatsız edici herhangi bir gürültü veya görüntüden korumak için asılı bitki saksıları kullanmak hafif ve zarif bir çözümdür. Bahçe saksılarınız çok rüzgar alan bir yere yerleştirilecekse çiçeklerinizin uçup gitmesini önlemek için ağır bir malzeme seçmeniz avantaj olacaktır.