Her zevke uygun halı ve kilim modelleri

Halılar ve kilimler, bir yaşam alanını dekore ederken özel bir dokunuş yapmanın temel unsurlardandır yalnızca varlıklarıyla bile evinizi ekstra rahat ve sıcak hissettirirler. Odada merkezi bir yer kapladıkları için iç mekanın geri kalanıyla uyumlu olacak bir model seçmek çok önemlidir. JYSK'da farklı zevklere uygun pek çok seçenek sunuyoruz, yuvarlak ve dikdörtgen şekillerde, küçükten büyüğe her odaya uygun bir halı çeşitimiz mevcuttur. Ayaklarınızın altında harika hissettirecek yumuşak tüylü kilimlerden, doğal görünümlü jüt kilimlere geniş yelpazemizden seçiminizi yapın. JYSK ürün yelpazesinde pamuk, jüt, naylon gibi farklı malzemelerden beyaz, siyah, gri, naturel gibi farklı renklerde ve 60x90cm, 65x140cm 80x200cm, 70x140cm, 160x230cm , 140x200cm olmak üzere farklı boyutlarda halı, kaymaz paspas, parkur ve kilim modelleri bulabilirsiniz. 

31 ürün
  31 ürün

  Halılarınızı dekorun bir parçası olarak kullanın

  İç tasarımda halı ve kilim kullanmak oldukça popüler olduğundan farklı boyut ve malzemelerde birçok halı türü vardır. Hangi halının ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu düşünürken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Halı hangi odaya yerleştirilecek? Halıyı nasıl kullanacaksınız? Dekorasyon olarak mı, koridorda mı yoksa yemek alanında mı? Halıyı hangi mobilyalarla kullancaksınız? Dikdörtgen mi yoksa yuvarlak mı olmalı? Hangi boyut, renk ve doku?

  • Mutfak ve yemek odası: Halının dökülen yiyecek ve içeceklere maruz kalabileceği odalarda yıkanabilen bir malzeme seçmek iyi bir fikirdir. Ayrıca halının üzerine sandalyeler çekileceği için dayanıklı bir malzeme tavsiye edilir.
  • Oturma odası ve kış bahçesi: Rahat odalarda halı genellikle diğer birçok odaya göre daha az yıpranır. ör. rahat atmosfere katkıda bulunmak için ekstra yumuşak olan uzun tüylü bir halı.
  • Yatak odası, çocuk odası ve ofis: Yatak odaları ve odalarda, bir halının nelere maruz kaldığı büyük ölçüde değişebilir. Halının yatağın yanında yolluk olarak mı yoksa odanın ortasında mı kullanılacağını ve bu nedenle biraz daha büyük olması gerektiğini düşünün. Çocuk odasında ise temizlenebilen bir halı tercih etmenizde fayda var. Güzel çocuk kilimlerimizi burada görün.
  • Koridor, giriş ve malzeme odası: Bu gibi geçiş odalarında çok dayanıklı bir malzeme kullanmak iyi bir fikirdir. Bu amaçlar için halının arkasına da dikkat edin. Bazı halılarımızda zaten kaymaz bir lateks arkalık vardır veya halının kaymasını önlemek için kaymaz bir altlık satın alabilirsiniz.  
  • Bodrum, bahçe ve yazlık: Normalde halıyı dekorun bir parçası olarak düşündüğünüz yerler olmayabilir ancak bir halıyla ısıyı daha iyi muhafaza edebilir, çoraplarla veya çıplak ayakla daha iyi hareket edebilirsiniz.
  • Bahçe, teras ve balkon: Hava şartlarına dayanıklı geniş iç ve dış mekan halı seçenekleri arasından dış mekanınız için bir halı bulun.

  Bir halıya neden ihtiyaç duyarsınız?

  1. Dekorunuzu güzelleştirir: Bir kilim, odaya derinlik katar, genellikle mobilyalarınızı ve ev eşyalarınızı tamamlayan yeni bir dokudur.
  2. Rahatlık katar: Kilimler, yumuşak malzemelerle evinizde anında rahat bir estetik yaratır.
  3. Stil: Tasarımında stile sahip bir halıyla oturma odanızda ve yatak odanızda kendi tarzınızı yansıtın.
  4. Sıcaklık: Sert ahşap zemin üzerindeki bir kilim, odanın sıcaklığını ve konforunu anında artırır. Yatağın yanına bir halı yerleştirmek, sabah ilk iş olarak size bir yumuşaklık katmanı sunar.
  5. Kusurları örter: Döşemenizde bir çizik, kiremitte çatlak veya belki de çıkaramadığınız bir leke varsa, kusurlarınızı bir kilimle örtebilirsiniz.

  Oturma odanız için kilimler

  Oturma odanızdaki bir kilim muhtemelen halıyı şekillendirmek için en bariz yer gibi görünüyor. Evinizde orijinal döşeme tahtalarını gösterecek kadar şanslıysanız, o zaman üstte bir kilim mükemmel görünebilir! Evin orijinal özelliklerinden tamamen uzaklaşmadan odaya rahatlık ve hygge ekler.

  Peki oturma odanızın neresine kilim koymalısınız? Belki de orta parça olan sehpanın altına yerleştirilecek, odanın ortasındaki bir kilim en uygun seçim gibi görünebilir, ancak kiliminizi bir sandalyenin veya kanepenin altına yerleştirmeyi düşünün, böylece oturma odanızda farklı alanlar oluşturabilirsiniz.

  Yemek odanız için kilimler

  Çoğu yemek odası genellikle ahşap veya laminat zemine sahiptir ve mutfakla aynı odada olurlar. Bu nedenle, haihazırda bulunan halıyı düşünmek zorunda olmadığınız için yemek takımınızla bir kilimi eşleştirmek oldukça kolaydır. Odada başka bir farklı 'alan' yaratmak için yemek masanızın ve sandalyelerinizin altına bir kilim koymayı deneyin. Bu fikir, ortak bir mutfak/yemek odası için idealdir. Yemek alanının arkadaşlarınız ve ailenizle vakit geçirebileceğiniz tamamen farklı bir alan gibi hissedilmesini sağlar.

  Yatak odanız için kilimler

  Yatak odası denince rahatlığın fazlası yoktur. Bir halıyla bile uyku alanınızda harika görünebilir. Kiliminizi yatak veya gardırobunuzun önüne, odanın merkezi bir parçası olarak yerleştirmeyi veya orijinal bir görünüm için yatağınızın altına hafifçe sıkıştırmayı düşünebilirsiniz. Bu, sabah yataktan çıktığınızda ayaklarınızın altının yumuşak ve rahat olmasını sağlar.