Duvara asılan farklı renklerde yüksek kaliteli banyo havluları

Havlunuzu seçerken nelere dikkat etmelisiniz?


Yeni bir ev kuruyorsanız veya yeni havlular satın almayı planlıyorsanız farklı boyutlarda, malzemelerde, renklerde ve fiyat aralıklarında çok çeşitli havlular arasından seçim yapmak biraz bunaltıcı olabilir. İster paranızın karşılığını fazlasıyla veren bütçe dostu, uygun fiyatlı havlular ister en kaliteli malzemelerden üretilmiş lüks havlular arıyor olun; doğru satın alma işlemini tamamlamak için bilinçli bir karar vermek çok önemlidir.

Özel renkleriyle stil, yumuşak dokularıyla konfor sunacak dayanıklı havlulara sahip olmak ister misiniz? Kılavuzumuzda ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize uygun mükemmel havluları nasıl seçeceğinize dair ipuçları bulacaksınız. 

  1. Havlularda kalite ve güvenlik

  Havlu gibi her gün kullanacağınız ürünleri satın alırken, her şeyden önce dikkate alınması gereken bazı unsurlar bulunur. İhtiyaçlarınıza uygun kalitede ve paranızın karşılığını fazlasıyla veren havlular almaya öncelik verin. JYSK'da havlularımız üç kategoriye ayrılmıştır: BASIC, PLUS ve GOLD. BASIC kategorisindeki havlular hem uygun fiyatlı hem de dayanıklıdır ve bu nedenle paranızın karşılığını olağanüstü bir şekilde verir, GOLD kategorisi ise en yüksek kalitedeki lüks havluları uygun bir fiyata sunar. PLUS kategorisinde, kalite ve uygun fiyatı dengeleyen harika havlular bulacaksınız.  

  Yumuşak, emici ve dayanıklı havlulara sahip olmak için bütçenizin izin verdiği en yüksek kalitede havluları tercih ederseniz uzun süre dayanacaklarına emin olabilirsiniz.

  JYSK'd tüm havlularımız STANDARD 100 by OEKO-TEX® sertifikalıdır. Bu, hangi havluyu seçerseniz seçin; türü, malzemesi, rengi veya fiyat seviyesi ne olursa olsun, zararlı kimyasallar içermeyen ve siz ve aileniz için tamamen güvenli bir havlu alacağınız anlamına gelir.

  2. Havlu boyutları ve çeşitleri

  Aralarından seçim yapabileceğiniz, her biri farklı amaçlar için tasarlanmış birçok farklı havlu türü vardır. Çeşitli ihtiyaçlara uygun havlular kullanmak harika bir fikirdir. Küçük yüz havlularından büyük banyo havlularına kadar, her bir havlu çeşiti hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz. Bu tablo ayrıca, her bir özel boyuttaki ürün yelpazemizdeki tüm havlu türlerine bağlantılar da sunar. Havlularımızın birçoğunun bir havlu setinin parçası olduğunu unutmayın, böylece birbiriyle eşleşen bir takım oluşturabilirsiniz.

  Plaja veya havuza giderken yanınıza alabileceğiniz havlular mı arıyorsunuz? Plaj için en iyi havluları web sitemizde bulacaksınız.

  Havlu tür ve boyutlarına genel bir bakış 

  Havlu türleri

  Havlu boyutları

  28x30 cm / 28 x 30 cm

  Misafir havluları

  Koleksiyonumuzu inceleyin

  40x60 cm / 40 x 60 cm
  30x50 cm / 30 x 50 cm

  50x100 cm / 50 x 100 cm
  50x90 cm / 50 x 90 cm

  70x140 cm / 70 x 140 cm
  65x130 cm / 65 x 130 cm 

  Büyük banyo havluları

  Koleksiyonumuzu inceleyin

  100x150 cm / 100 x 150 cm

  Yüz havluları

  Yüz havlusu, çeşitli kullanımlar için mükemmel olan küçük, çok yönlü bir havludur. Yıkadıktan sonra yüzünüzü kurulamak, ellerinizi temizlemek ve hatta bebeğinizin hassas cildiyle ilgilenmek için kullanabilirsiniz. 28x30 cm'lik kompakt boyutu, kullanımını kolaylaştırır ve onu günlük işler için ideal kılar. 

  Misafir havluları

  Yüz havlusu ile el havlusu arasındaki orta boyut  olan misafir havlusu, misafir tuvaletinde veya misafir odasında kullanmak için çok yönlü bir seçenektir. Bir misafir havlusunun boyutu genellikle 40x60 cm veya 30x50 cm'dir.

  El havluları

  Adından da anlaşılacağı gibi, el havluları çoğunlukla yıkadıktan sonra ellerinizi kurulamak için kullanılır; ancak el havluları kapsayıcı bir boyut olarak hemen hemen her amaç için uygundur. Sık kullanımları nedeniyle yüksek kaliteli, sağlam el havlularına yatırım yapmak, aşınma ve yıpranmaya karşı uzun süre dayanıklılık sunar. 

  Banyo havluları

  Banyo havlusu en yaygın ve popüler havlu türüdür. Banyo veya duştan sonra kurulanmak söz konusu olduğunda, banyo havlusu standart seçenektir. Boyutu sayesinde çok yönlüdür ve günlük kullanım için mükemmeldir; emicilik ve örtücülük arasında doğru dengeyi sunar. Eğer daha farklı bir alternatif düşünüyorsanız bornozlarımıza göz atabilirsiniz.

  Büyük banyo havluları

  Büyük banyo havluları, ürün yelpazemizde bulunan en büyük havludur. Tam örtücülüğü sayesinde duş veya banyo sonrasında kurulanmak için idealdir. Cömert boyutları ekstra emicilikleri ve rahatlıkları onları günlük kullanım için lüks bir seçim haline getirir.

  3. Havlunun ağırlığı

  Bir havlunun ağırlığı genellikle kalitesinin büyük bir göstergesidir; ağırlık ne kadar fazlaysa, havlu o kadar dayanıklı ve emici olacaktır. Havlu ağırlığı metrekare başına gram olarak ölçülür (g/m2). Örneğin, 10 yılı aşkın bir süredir müşterilerimizin favorisi olan KARLSTAD havlu koleksiyonumuz GOLD kategorimizde sınıflandırılır ve 500 g/m2 ağırlığa sahiptir.

  Havluların aşağıdaki ağırlık kategorizasyonu, havlu ağırlığını anlamak için yararlı bir genel kılavuz görevi görür:

  • Hafif havlular (300-400g/m2)
   Hafif havlular incedir, hızlı kuruma süresi ve çeşitli amaçlar için çok yönlülük sunarlar.
  • Orta ağırlıkta havlular( 400-600g/m2)
    Hafif havlulardan biraz daha ağır olan bu havlular hem misafir havlusu hem de banyo havlusu olarak kullanılabilir. Kurumaları biraz daha uzun sürer ancak genellikle daha yumuşak ve yoğun bir his verirler.
  • Ağır havlular (600 g veya daha fazla/m2)
   Genellikle en lüks seçenekler olarak kabul edilirler. Ağır havlular üstün yumuşaklık, kalınlık ve yoğunluk sağlar, bu da daha fazla su emdikleri ancak kurumalarının daha uzun sürdüğü anlamına gelir.

  Eviniz için havlu seçerken, daha yoğun, daha ağır havluların kaplıcalarda ve üst düzey otellerde bulunanlara benzer şekilde daha dayanıklı, emici ve daha yumuşak olma eğiliminde olduğunu unutmayın. Öte yandan, daha düşük ağırlığa sahip havlular doğal olarak daha hafif bir his ve daha hızlı kuruma süresi sunacaktır. 

  4. Çocuk havluları, banyo paspasları ve keseler

  Kılavuzumuzda ele alınan çeşitli havlu türlerinin yanı sıra; ürün yelpazemizde oyuncaklar, çizgi filmler, filmler ve video oyunlarından sevilen karakterlerle süslenmiş çocuk havluları da bulunmaktadır. Ayrıca, banyo paspasları ve keseler de dahil olmak üzere diğer banyo aksesuarlarını da keşfedebilirsiniz.

  Popüler karakterler ve motifler içeren çocuk havluları 

  Banyo paspasları ve keseler