Kaliteli uyku için elyaf dolgulu yorganlar

Elyaf yorganlar, gece sıcacık sarılıp uyumak için popüler bir seçimdir. Sizin için doğru yorganı çeşitli togs ve ebatlarda bulabilirsiniz. Tek ve çift kişilik yorganlardan king ve süper king ebatlara kadar. Sentetik dolgulu yorgan, alerjisi olan kişiler için mükemmel bir seçenektir. İnce elyaf yorganlar çoğu zaman bir yaz yorganı olmak için mükemmel bir seçimdir, teri vücuttan uzaklaştırır ve vücut sıcaklığınızı düzenlemeye yardım eder. Sıcak tutan bir elyaf yorgan seçerseniz, yalıtım yaptığı ve sizi gece boyu sıcak tuttuğu için tüm yıl boyunca kullanılabilecek iyi bir yorgan seçeneği olur. JYSK’da, elyaf dolgulu tek kişilik yorganlar  veya çift kişilik yorganların yanı sıra king ve süper king ve hatta bazıları ekstra uzunlukta olan geniş bir yorgan yelpazesi de mevcuttur. Yorganlar, çeşitli fiyat aralıklarında ve farklı kalitede serinden ekstra sıcak yalıtıma kadar çeşitlilik gösterir, böylece tüm ailenin ihtiyaçlarını karşılayacak yorganı bulmak için bolca fırsat vardır.

21 ürün
  21 ürün

  Elyaf yorgan nedir?

  Elyaf dolgulu yorganlar, kuş tüyü yorganların yaptığı iyi yalıtım kabiliyetini taklit eden polyester liflerden oluşur. Aynı özelliği elde etmek için daha fazla dolgu gerektirir, bu sebeple elyaf yorganlardaki dolgu çoğu zaman daha yüksek bir ağırlığa sahiptir. Bu nedenle, bu tür yorganlar doğal dolgulu yorganlardan daha ağır ve çoğu zaman daha ucuz olur.

  Elyaf dolgu, nemi etkili bir şekilde vücuttan uzaklaştırabilme özelliğine sahiptir. Ancak elyaf yorgandaki havalandırma doğal dolgulu yorgandaki kadar iyi değildir. Öte yandan elyaf bir yorganın bakımı kolaydır ve oldukça dayanıklıdır, çünkü liflere zarar vermeden ve yalıtım özelliğini kaybetmeden birçok kez yıkanabilir ve kurutma makinesinde kurutulabilir. 

  Tüm yıl boyunca mükemmel bir performans sergileyen sentetik dolgulu bir yorgan seçmeye hevesliyseniz, her fiyat noktasına uyacak çok çeşitli seçeneklerimiz mevcut. İnsanların sentetik dolgu seçmesinin çeşitli sebepleri var – çoğu zaman bakımı doğal kuş tüyünden daha kolay bir alternatif istedikleri veya antialerjik bir çözüme ihtiyaç duydukları için. JYSK çeşitleri, tüm ebatları ve tog derecelendirmelerini kapsar, böylece özellike size en uygun yorganı bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Yorganınızın mevsimlere uygun olmasını istiyorsanız, tek pakette üç farklı yorgan kombinasyonu sunan ikiz-yorgan setini kesinlikle değerlendirmelisiniz.

  Alerji dostu yorgan

  Günümüzde hipoalerjenik yorganlar söz konusu olduğunda birçok seçenek var. Geçmişte, birçok insan elyaf dolgunun alerjisi olan kişiler en iyi seçim olduğunu düşünüyordu ancak bu sadece bir efsane. Aslında, kolayca bir kuş tüyü yorgan seçebilirsiniz.Yorganınızı 60 derecede yıkadığınız sürece, yorganın elyaf, gıdık ya da sırt tüyü dolgulu olup olmadığına bakılmaksızın ev tozu akarları ölür. Bununla beraber, nüfusun küçük bir yüzdesi, gıdık ve sırt tüyü dolgusuna alerjiktir ve bu durumda elyaf dolgulu bir yorgan doğru seçimdir. Elyaf yorganların içinde bulunan özel dolgu, ev toz akarlarının oluşmasını engelleyen konforlu bir uyku alanı yaratmaya yardımcı olur.