Klasik bir görünüm için masif ahşap bahçe masaları

Ahşap bahçe mobilyaları, teras veya balkonunuz için modaya uygun, dayanıklı ve çok yönlü bir seçimdir. Zamansız ahşap bahçe mobilyaları ile balkon veya teras, vazgeçilmez, hoş ve doğal bir görünüm kazanır. Ahşap masalar aynı zamanda açık havada yemek yemek için de klasik bir çözümdür. Tüm ahşap mobilyalarımız FSC® sertifikalıdır, bu sebeple harika bir yelpazeden ahşap bir masa seçtiğinizden emin olabilirsiniz. FSC-etiketi, hayvan ve bitki yaşamının dikkate alındığı, sürdürülebilir ormancılıktan kaynaklanan ahşap ve kağıt için kar amacı gütmeyen bir kuruluş ve etiketleme sistemidir. FSC-sertifikalı ürünler satın aldığınızda, dünyadaki ormanların korunmasına yardımcı oluyorsunuz. Bir tüketici olarak sürdürülebilirliği önemsemek aynı zamanda kaliteyi de önemsemek demektir. Bu nedenle, ahşap mobilyalarımızın müşterilerimizden bu kadar çok olumlu yorum almasından gurur duyuyoruz.

Açık havada yemek davetleri için mükemmel bahçe alışverişi

Mobilya alışverişi yapan birçok insan için, doğal sert ahşabın yerini hiçbir şey tutamaz - ve JYSK'un bu denli harika ahşap mobilya bulundurmasından da anlaşılabilir! Ahşap veranda mobilyalarımızın çoğunun, hava şartlarına uygun, biçim olarak birbirine yakın ve mükemmel performans gösteren FSC-sertifikalı sert ahşap çeşitlerinden yapıldığını bilmek sizi rahatlatacaktır. Ahşap bahçe masalarımız, gelenekselden moderne kadar çeşitlilik gösterir ve çeşitli zevklere uygun hem renkli hem de boyalı seçeneklere sahiptir. En sevdiğiniz ahşap masayı, geniş bahçe sandalyeleri yelpazemizden yaptığınız seçimle bir araya getirin - uyumlu bir sette karar kılabilir veya benzersiz bir görünüm için malzeme ve renk karışımını deneyebilirsiniz. Ahşap bahçe mobilyaları, natürel bir ortamın mükemmel bir tamamlayıcısı olduğu için herhangi bir dış mekan alanı için iyi bir seçimdir. Güzelliğini koruması için biraz TLC'ye ihtiyacı vardır - sadece ara sıra sert ahşap yağı uygulaması - ama kesinlikle bu çabaya değer!

Ahşap bahçe mobilyalarının bakımı nasıl yapılır?

Doğası gereği, ahşap ve sert ahşaptan bahçe mobilyaları işlem ve bakım gerektirir, eğer gerçekten birçok yazı atlatabilmelerini istiyorsanız. Çatlama ve kuruma riskinden kaçınmak için mobilyalarınıza doğru bakımı nasıl yapacağınızı öğrenin.


Kullanım öncesi yağlama işlemi
Ahşap bahçe mobilyalarınızı paketten çıkardıktan ve birleştirdikten hemen sonra yağ işlemi gerçekleştirmek her zaman iyi bir fikirdir. Ahşap öncesinde yağlanmış olsa dahi, ilk işlem üzerinden belli bir zaman geçmiş olabileceği için, sizin tekrarlamanızı öneriyoruz.

Derinlemesine temizlik
Her zaman bahçe mobilyalarının derinlemesine temizlendiğinden emin olun, örneğin, yağ uygulamadan önce hafif basınçlı bir yıkayıcı kullanın. Her zaman paket üzerindeki talimatları izleyin.

Düzenli yağlama işlemi
Sert ahşaptan mobilyalar, yağ işlemi öncesinde tamamen kuru olmalıdır ve sert ahşap için uygun olan yağı kullandığınızdan emin olmalısınız. Sezon boyunca iki veya üç defa ve kış mevsimi için mobilyalarınızı kaldırmadan hemen önce yağ uygulaması yapmanız önerilir. Tikten yapılmış mobilyalar herhangi bir yağ işlemi gerektirmez, çünkü tik başlı başına oldukça yağlı bir ahşaptır. Zamanla, tikten yapılmış mobilyalar, doğal beyaz bir ton oluşturur, bu da tik yağı ile çıkarılabilir. Eğer mobilyalarınıza yağ işlemi uygulamaya karar verirseniz, düzenli olarak yağ işlemi uygulaması devam etmelidir, aynı sert ahşapta olduğu gibi.

Kış için depolama
Kış aylarında düzgün bir şekilde depolarsanız, mobilyalarınız çok daha uzun süre dayanır. Örneğin, ahşap mobilyalarınızı, mobilyayı kurutacağından, kuru ve sıcak bir yere koymamalısınız. Bunun yerine, bolca havalandırmanın olduğu ve yağmur ve kardan korunaklı bir garajda veya kulübede saklamalısınız. Mobilyalarınızı plastik veya benzer malzemelerle örtmenizi önermiyoruz, çünkü bu ahşapta çürüme ve mantara yol açabilir.

Ahşap bahçe mobilyalarınızın bakımına ilişkin kılavuzun tamamını okuyun.

FSC-Sertifikalı mobilyalar 

Bahçe mobilyaları JYSK’un ana alanlarından biridir ve Avrupa’nın en büyük bahçe mobilyası perakendecileri arasındayız. Bu nedenle, sürdürülemez ve yasa dışı ağaç kesimi ve yakımı ile mücadele etmek için aktif olarak çalışıyoruz. 2006’dan beri JYSK, FSC Danimarka’nın bir parçasıdır ve FSC etiketi tüm ahşap bahçe mobilyalarımızda bulunur (FSCTM N001715). Orman Yönetim Konseyi kısaltması olan FSC, hayvan ve bitki yaşamının dikkate alındığı, sürdürülebilir ormancılıktan kaynaklanan ahşap ve kağıt için kar amacı gütmeyen bir kuruluş ve etiketleme sistemidir. FSC-sertifikalı ürünler satın aldığınızda, dünyadaki ormanların korunmasına yardımcı oluyorsunuz. Artık, tüm ahşap bahçe mobilyalarımız FSC-etiketlidir. FSC-sertifikalı mobilyalarımız hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.