FSC logolu bahçe masası ve bahçe sandalyeleri gibi FSC sertifikalı sert ahşap bahçe mobilyaları

FSC® etiketi, ahşabın doğru kaynaklardan temin edildiğine dair güvencenizdir

İklim değişikliğinin en önemli sebeplerinden biri, sürdürülemez ormansızlaşma nedeniyle dünya ormanlarının yok olmasıdır. İnşaattan, mobilya tasarımlarına kadar geniş bir yelpazede kullanılan ahşap, dünya genelinde yaygın bir şekilde tercih edilen temel bir malzemedir. Bu nedenle doğal ortamların zarar görmemesi için ahşap gibi orman bazlı malzemelerin sürdürülebilir kaynaklardan temin edilmesi önemlidir. 

FSC etiketiyle daha önce karşılaşmamış olabilirsiniz ancak bu blogda, FSC etiketi ne anlama gelir ve ahşap bahçe mobilyası satın alırken nasıl bir rol oynar sorularına cevap bulacaksınız.
 

Metal plaque with FSC logo on hardwood furniture

Orman Yönetim Konseyi®

Yaygın olarak FSC olarak bilinen Orman Yönetim Konseyi, sürdürülebilir ormancılıktan veya diğer bilinçli yönetilen kaynaklardan elde edilen ahşap, kağıt ve diğer orman bazlı malzemeler için uluslararası düzeyde tanınan, kar amacı gütmeyen bir kuruluş ve etiketleme sistemidir.

FSC etiketi, ağaç kesme oranlarının sürdürülebilir düzeylerle sınırlı olduğuna ve ormanların sürekli olarak yenilenmesine ve büyümesine olanak sağladığına dair güvencenizdir. Ayrıca ahşabın kaynak ormanına kadar izlenebileceğini garanti eder. FSC hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

JYSK'un FSC sertifikalı bahçe mobilyası çeşitleri

En temel ürün alanlarımızdan biri olan bahçe ve dış mekan mobilyası çeşitlerimizle, bahçe mobilyaları alanında Avrupa'nın en büyük perakendecileri arasında yer alıyoruz. Sürdürülebilir ormancılığı aktif olarak teşvik etmek için çalışmanın sorumluluğumuz olduğunu düşünüyoruz ve bu nedenle ahşap bahçe mobilyası ürün yelpazemizi %100'ü FSC sertifikalı olarak sunuyoruz.

FSC etiketi, JYSK'tan satın alabileceğiniz herhangi bir ahşap dış mekan mobilyasının, orman kaynaklı malzemelerinin sorumlu ve sürdürülebilir bir şekilde yönetilen ormanlardan geldiğine dair güvencenizdir. Geniş bahçe oturma gruplarından küçük dış mekan sehpalarına kadar, FSC sertifikalı ahşap bahçe mobilyalarımızı tercih ederek dünya ormanlarının korunduğuna dair bilinçli bir tercih yapabilirsiniz.

2006 yılından bu yana Orman Yönetim Konseyi üyesi olarak, yalnızca bahçe mobilya koleksiyonumuz FSC sertifikasıyla sunmakla kalmıyoruz, aynı zamanda ormanların korunmasında, sürdürülebilir ormancılığın teşvik edilmesinde ve sizler için Orman Yönetim Konseyi ve sunduğu olanaklar hakkında farkındalığın artırılmasında aktif bir rol üstlenmeye kararlıyız (FSC® N001715).

Kapsamlı ve eksiksiz bahçe mobilyası çeşitlerimiz %100 FSC sertifikalıdır ve bu nedenle aralarından seçim yapabileceğiniz birçok harika seçenek bulunmaktadır. Sizler için seçtiğimiz kategorilerimizi incelemek çin aşağıdaki bölümlere göz atın.

FSC sertifikalı bahçe masaları ve sandalyeler

En popüler dış mekan ürün yelpazemiz arasında geniş dış mekan yemek mobilyası seçeneklerimiz yer almaktadır: Kare ve dikdörtgen bahçe masaları, yuvarlak bahçe masaları, bahçe yemek sandalyeleri ve diğerleri.

FSC sertifikalı bahçe setleri

Bahçe masalarımızın ve bahçe sandalyelerimizin çoğu, bahçe takımlarımızda mevcuttur. Bu takımlar, masa ve sandalyeleri eşleştirmek için sizlere ilham verir ve masayla sandalyeleri ayrı ayrı satın almaya oranlandığında daha uygun fiyatlıdır.

FSC sertifikalı bahçe mobilyaları

Açık havada yemek yemeye yönelik mobilyaların yanı sıra, ürün yelpazemiz ayrıca bahçe koltukları, sehpaları, oturma grupları ve daha fazlası gibi dış mekan alanlarınız için diğer temel parçaları da içerir. Özellikle masif akasya ağacından üretilen UGILT koleksiyonumuz oldukça popüler.

FSC ve JYSK hakkında daha fazla bilgi edinin

Orman Yönetim Konseyi'nin yanı sıra JYSK ve sürdürülebilir ormancılığı teşvik etme taahhüdümüz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantılara göz atabilirsiniz.

Daha fazlasını keşfedin

Mükemmel bahçe koltuk takımı nasıl seçilir?

Mükemmel bahçe koltuk takımı nasıl seçilir?

Mükemmel bahçe masasını seçme kılavuzu

Mükemmel bahçe masasını seçme kılavuzu

Bahçe mobilyası malzemeleri için kapsamlı bir kılavuz

Bahçe mobilyası malzemeleri için kapsamlı bir kılavuz

Bahçe mobilyaları nasıl seçilir?

Bahçe mobilyaları nasıl seçilir?