Ramazan tatili nedeniyle alınan idari izin kapsamında ülkemiz gümrükleri 8-15 Nisan tarihleri arasında hizmet vermeyecektir. Sipariş telimatlarında, iş günü hesaplamalarına bu tarihler arasındaki günlerin dahil edilmediğini belirtmek isteriz. Mutlu bir bayram geçirmenizi dileriz.

Verandada siyah ve ahşap bahçe masası ve 4 bahçe sandalyesi

Mükemmel bahçe masasını seçme kılavuzu

Bahçelerden teras ve balkonlara kadar pek çok keyifli dış mekanın merkezinde, sevdiklerimizle bir araya gelerek temiz havada yemeklerin ve serinletici içeceklerin tadını çıkardığımız bahçe masası yer alır. İster canlı aile buluşmalarına, ister samimi akşam yemeği davetlerine ev sahipliği yapmaktan hoşlanın, bahçe masası açık hava keyfiniz için herkesi etrafında toplayan bir odak noktası haline gelir.

Sadece yeni bir bahçe masası değil, aynı zamanda sizin ve ailenizin ihtiyaçlarına uygun, mükemmel bir bahçe masası bulmanız gerekir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçenek varken karar verme süreci bunaltıcı olabilir. Ancak korkmayın! Bu kılavuzda bahçe masaları hakkında bilmeniz gerekenleri öğrenecek ve doğru masayı seçtiğinizden emin olabileceksiniz. 

  Doğru bahçe masası nasıl seçilir?

  Söz konusu doğru bahçe masası olduğunda, diğer faktörlerin yanı sıra şekil, boyut, görünüş, malzeme ve gerekli bakım seviyesi açısından çeşitlilik gösteren çok sayıda seçenek vardır. Her masa sizlere farklı özellikler ve avantajlar sunar, bu da alışveriş öncesinde sözünü ettiğimiz temel faktörleri göz önünde bulundurmanın önemini vurgular. Aşağıdaki bölümlerde, bu ana konular hakkında daha fazla bilgi edinecek ve mümkün olan en bilinçli kararı verebileceksiniz. 

  Yukarıdaki görsellerde de görebileceğiniz gibi, bahçe masaları büyük çeşitlilik gösterebilir. Bunlar, eviniz için mükemmel dış mekan masasını elde etmek için aralarından seçim yapabileceğiniz örneklerden sadece birkaçıdır.

  1. Doğru boyut ve yaşam tarzı uyumu

  Dikkate alınması gereken ilk ve belki de en önemli konu, uygun boyutta bir bahçe masası seçmektir. Kendinize "Doğru boyuttaki bahçe masasını nasıl seçerim?" diye soruyor olabilirsiniz. Rahat bir balkon için ideal, küçük bistro masalarından büyük davetlere ev sahipliği yapmak için mükemmel olan geniş uzatılabilir masalara kadar her ihtiyaca uygun bir bahçe masası vardır. Bununla birlikte, ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olmak için, bu ihtiyaçların gerçekten neler olduğunu belirlemek çok önemlidir.

  • Daha küçük veya sınırlı dış mekan
   Dış mekanınız görece darsa ve yalnızca küçük bir bahçe masası sığıyorsa veya daha küçük bir seçeneği tercih ediyorsanız, birçok bistro masamız arasından seçiminizi yapabilirsiniz. INDHOLT gibi katlanabilir bir masa da tercih edebilirsiniz; bu masa balkon korkuluğuna sabitlenebilir ve kullanılmadığında kolayca kaldırılabildiğinden esnek bir çözüm sunar.
  • Yeterli alan olduğundan emin olun
   Bir bahçe masasına karar vermeden önce, masanın etrafında sizin, ailenizin ve misafirlerinizin rahatça hareket edebilmesi için yeterli alan olduğundan emin olun. Ayrıca, sandalyeler için de yeterli alan olduğundan da emin olmalısınız, böylece herkes koltuklarına kolayca oturabilir ve koltuklarından kalkabilir.
  • Yaşam tarzınıza uyan bir masa seçin
   Kalabalık partilerden hoşlanır mısın? VATTRUP gibi, hem siz ve aileniz için günlük bir bahçe masası olarak kullanılabilecek hem de daha büyük bir akşam yemeği partisine ev sahipliği yapabilecek uzatılabilir bir bahçe masası düşünün. 

   Aile odaklı, sorunsuz bir seçenek mi arıyorsunuz? Bakımına düzenli olarak zaman harcamak zorunda kalmamak için az bakım gerektiren masalara göz atabilirsiniz.

  Masa boyutlarına göre oturma seçeneklerini daha ayrıntılı bir şekilde incelemek için doğru yemek masası boyutu seçme kılavuzumuza göz atabilirsiniz. Bu kılavuz iç mekan yemek masalarını ele alsa da, tavsiyelerimiz bahçe masaları için de geçerlidir. 

  Large garden table and chairs for 10 or 12 people on patio by the beach

  2. Doğru şekli seçmek

  Bahçe masanızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken ikinci önemli konu, şekil ve bu şeklin alan ile işlevsellik üzerindeki etkisidir. Aklınızdaki ister kare, ister dikdörtgen, ister yuvarlak bir bahçe masası olsun, her şekil kendine özgü avantajlar sunar.

  • Kare bahçe masaları
   Bistro gibi kare bahçe masaları balkonlar ve konforlu köşeler için harikadır. Kompakt ve kullanışlıdırlar ve duvara yaslanarak değerli dış mekan alandınızdan tasarruf etmenizi sağlarlar. Daha küçük boyutları nedeniyle genellikle hafiftirler ve hareket ettirilmeleri kolaydır.
  • Dikdörtgen bahçe masaları
   Çok sayıda misafir için alana ihtiyacınız varsa, genellikle en fazla koltuk sayısına sahip olan dikdörtgen bahçe masası daha fazla insanı ağırlamak için harikadır. Bazı dikdörtgen masalar uzatılabilir ve daha fazla misafir için sizlere alan sunar. 
  • Yuvarlak bahçe masaları
   Yuvarlak bir bahçe masası, masa etrafında serbest harekete izin verdiği için küçük alanlara harika bir çözüm sunar. Yuvarlak masalarda, genellikle sürpriz misafirleriniz için fazladan bir koltuk sıkıştırma seçeneğiniz vardır.

  Tıpkı masanızın boyutunu seçerken olduğu gibi, bir masanın şeklinin oturma kapasitesini ve seçeneklerini nasıl etkilediği hakkında daha fazla bilgiyi yemek masası boyutları kılavuzumuzda bulabilirsiniz.

  Masif akasya ile yapılmış yuvarlak bahçe masası ve sandalyeler
  Bahçe masası BASTRUP Ø120 doğal/beyaz
  7500,00 TL/adt
  9999,00 TL /adt
  %25 indirim
  Sadece online
  İstiflenebilir sandalye BASTRUP doğal/beyaz
  3000,00 TL/adt
  4499,00 TL /adt
  %33 indirim
  Sadece online
  Sahil kenarındaki verandada büyük bahçe masası ve sandalyeler
  Bahçe sandalyesi SANDVED siyah
  1000,00 TL/adt
  1499,00 TL /adt
  %33 indirim
  Bahçe masası KOPERVIK G100xU215 gri
  10000,00 TL/adt
  14999,00 TL /adt
  %33 indirim

  3. Kişisel görünüm tercihleri

  Özellikle yeni bir bahçe masasının görünümü ve ifadesi ile ilgili kişisel tercihler, karar verme sürecinizde önemli bir rol oynar. Sert ahşap gibi geleneksel malzemelerden yapılmış zamansız bahçe mobilyalarına mı yöneliyorsunuz yoksa metaller ve fiber çimento gibi modern malzemelerden gelen çağdaş, minimalist bir havayı mı tercih ediyorsunuz? İdeal olan, yeni bahçe masanızın mevcut bahçe mobilyalarınızla ve açık alanınızın genel atmosferiyle mükkemel bir şekilde uyum sağlamasıdır.

  Estetik seçimler genellikle pratik hususlarla iç içe geçerek dış mekanınızın hem görsel çekiciliğini hem de işlevselliğini artırabilir. Örneğin, geleneksel ayaklar yerine kare metal tabanlı bir bahçe masası seçmek sadece şık ve hafif bir görünüm sunmakla kalmaz, aynı zamanda masanın her iki ucunda daha fazla oturma alanı için sağlam bir temel sağlar. Bir bahçe masasının estetiğinin büyük bir kısmı, bir sonraki bölümde daha ayrıntılı olarak inceleyeceğimiz malzemelerle yakından ilgilidir. 

  Bahçe masaları ve sandalyeleri şekil, stil ve malzeme açısından oldukça farklı ifadelere sahip olabilir. RADSTRUP bistro masası temperli cam ve çelikten, NABBEN sandalyesi plastikten üretilirken, FEDDET bahçe masası ve EGELUND bahçe sandalyeleri tamamen masif okaliptüs ağacından yapılmıştır. 

  4. Bahçe masası için en iyi malzeme hangisidir?

  Bahçe masanız için doğru veya en iyi malzemeye karar vermek, kesin bir cevabı olmayan öznel bir konudur; tamamen ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize bağlıdır. Malzeme seçiminiz, başta görünüm ve gerekli bakım seviyesi olmak üzere çeşitli faktörleri etkiler.

  Örneğin, ahşabın doğal görünümü sizi cezbediyor olabilir. Düzenli bakım gerektirmelerine rağmen okaliptüs, akasya veya tik gibi popüler sert ağaçlardan birini mi seçersiniz? Yoksa bakım gerektirmeyen yapay ahşap veya kompozit ahşabı mı tercih edersiniz? Seçiminizin hem estetik çekiciliğini hem de bakımla ilgili sonuçlarını göz önünde bulundurarak karar verebilirsiniz.

  Her malzeme türünün çeşitli faydaları vardır ve belirli bir bahçe masasının malzemeleri hakkında daha fazla bilgiyi online mağazamızdaki ürün bilgilerinden öğrenebilirsiniz. Detaylara hakim olmak için kapsamlı bahçe mobilyası malzemeleri kılavuzumuzdan, bahçe masaları da dahil olmak üzere bahçe mobilyalarında yaygın olarak kullanılan çeşitli malzemeleri keşfedebilirsiniz .

  Sentetik rattan veya poli rattan bahçe masası ve sandalyeleri
  Bahçe masası GAMMELBY Ø130 gri
  11500,00 TL/adt
  12999,00 TL /adt
  %12 indirim
  Sadece online

  Bahçe mobilyalarınız için seçtiğiniz malzeme hem estetik hem de pratiklik açısından büyük bir fark yaratabilir. Sentetik, bakım gerektirmeyen rattandan yapılmış tam bir bahçe setini mi yoksa fiber çimento masa tablasına sahip bir bahçe masasını mı daha çok beğeniyorsunuz? 

  Bir bahçe masasına karar vermek

  Geniş bahçe masası yelpazemizde, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli seçenekler sunuyoruz. Bu kılavuzda özetlenen faktörleri dikkatlice değerlendirerek, bilinçli bir karar vermek ve özel ihtiyaçlarınıza uygun mükemmel bahçe masasını seçmek için geniş bir birikime sahip olacaksınız.

  Daha fazla bilgi almak istediğiniz farklı konular veya herhangi bir sorunuz varsa, elbette rehberlik için size en yakın JYSK mağazasını her zaman ziyaret edebilirsiniz. 

  Bahçe masası ve sandalyeleri içeren bahçe mobilya takımları  

  Bahçe yemek mobilyalarımızın çoğu, bir bahçe yemek masası ve masa ile mükemmel uyum sağlayan 4 bahçe sandalyesi içeren bahçe yemek masası takımları olarak mevcuttur. Bu takımlar, her bir mobilya parçasını ayrı ayrı satın almanıza kıyaslandığında daha uygun bir fiyata sahiptir.

  Aşağıdaki seçili bahçe takımlarına göz atın veya tüm bahçe masası çeşitlerimizi keşfedin. 

  Daha fazlasını keşfedin

  Bahçe mobilyası malzemeleri için kapsamlı bir kılavuz

  Bahçe mobilyası malzemeleri için kapsamlı bir kılavuz

  FSC® etiketi, ahşabın sağlam kaynaklardan temin edildiğine dair güvencenizdir

  FSC® etiketi, ahşabın sağlam kaynaklardan temin edildiğine dair güvencenizdir

  Bahçe mobilyaları nasıl seçilir?

  Bahçe mobilyaları nasıl seçilir?

  Ahşap bahçe mobilyası bakımı nasıl yapılır?

  Ahşap bahçe mobilyası bakımı nasıl yapılır?