Ramazan tatili nedeniyle alınan idari izin kapsamında ülkemiz gümrükleri 8-15 Nisan tarihleri arasında hizmet vermeyecektir. Sipariş telimatlarında, iş günü hesaplamalarına bu tarihler arasındaki günlerin dahil edilmediğini belirtmek isteriz. Mutlu bir bayram geçirmenizi dileriz.

Masif akasya parke bahçe masası ve plastik oturaklı ve çelik ayaklı bahçe sandalyeleri

Bahçe mobilyası malzemeleri için kapsamlı bir kılavuz

Dış mekanlarınız için yeni mobilya arayışında mısınız? Stil, boyut ve bütçeye ek olarak, mobilyanın yapıldığı malzeme de karar verme sürecinizde önemli bir rol oynar. Bahçeniz, verandanız, balkonunuz veya başka açık alanlarınız için mükemmel bir mobilya seti arıyorsanız, sadece dekorasyonunuzu tamamlayan değil, aynı zamanda uzun süre konfor ve keyif sağlamak için hava koşullarına dayanabilen mobilyalar bulmak çok önemlidir.

Farklı malzemelerin özelliklerini ve bakım gereksinimlerini anlamak, uzun vadeli memnuniyet için doğru seçimi yapmanızı sağlar. Bu kılavuzda, bahçe mobilyalarında yaygın olarak kullanılan çeşitli malzemeleri inceleyerek, doğru ve bilinçli bir karar verebilmenize yardımcı olacağız.

  Gün batımında verandada tüm hava koşullarına dayanıklı, çabuk kuruyan bahçe kanepesi ve bahçe şezlongları
  Köşe kanepe VEDBY 5 kişilik bej tüm hava koşullarına day.
  32500,00 TL/adt
  39999,00 TL /adt
  %19 indirim
  Sadece online
  Bahçe koltuğu ULLARED siyah
  4000,00 TL/adt
  4999,00 TL /adt
  %20 indirim
  Sadece online

  Bahçe mobilyaları için en iyi malzeme nedir?

  Kısa cevap: Kişisel tercih, bütçe, dayanıklılık ve stil dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır. Bahçe mobilyalarınız için doğru malzemeye karar verirken, pratiklik, bakım, dayanıklılık, hava koşullarına dayanıklılık, uygun fiyat, konfor ve stil gibi göz önünde bulundurmanız gereken birkaç husus vardır.

  1. Pratiklik

  Pratiklik, işlevsellik ve rahatlık, bahçe mobilyası malzemelerini seçme sürecinin başlarında dikkate alınması gereken önemli hususlar olabilir. Örneğin istiflenebilir veya katlanabilir plastik bahçe sandalyeleri ya da ihtiyaçlarınıza göre farklı şekillerde düzenlenebilen modüler bahçe kanepeleri gibi bazı malzemeler daha işlevseldir. Bu faktörleri göz önünde bulundurmak, özellikle balkon veya küçük bir bahçe için bahçe mobilyası arıyorsanız, dış mekanınızı etkili bir şekilde kullanmanıza yardımcı olabilir. 

  2. Bakım

  Yeni bahçe mobilyalarınız için malzeme seçerken bakım, göz önünde bulundurulması gereken çok önemli bir faktördür. Uygun bakımla, dış mekan mobilyalarınız sağlamlığını ve çekiciliğini yıllar boyunca korur.

  Doğal sert ahşaba düzenli bakım yapmak, ahşabı çürümeye, böcek hasarına ve hava koşullarına karşı dayanıklı hale getiren koruyucu bir kaplama sağlayan yağ uygulamasını içerir. Öte yandan, alüminyum gibi metaller genellikle bakım gerektirmez ve görünümlerini korumak için yalnızca ara sıra nemli bir bezle temizlenmeleri yeterlidir.

  3. Sağlamlık

  Bakımla yakından bağlantılı olan sağlamlık, dış mekan mobilyası seçerken göz önünde bulundurulması gereken önemli bir husustur. Bahçe mobilyaları genellikle oldukça dayanıklı olacak şekilde yapılsa da, uzun ömürlü olmalarını sağlamak için hangi bakım işlemlerinin gerektiğini değerlendirmelisiniz.

  Alüminyum gibi bakım gerektirmeden uzun süre dayanacak seçenekleri mi tercih edeceksiniz yoksa sert ahşapların ömrünü uzatmak için düzenli temizlik ve yağlamaya zaman ayırmaya hazır mısınız? 

  4. Hava koşullarına dayanıklılık

  Dış mekan mobilyaları sürekli olarak güneş ışığı, yağmur, rüzgar ve sıcaklık değişimlerine maruz kaldığından, bahçe mobilyası malzemeleri için bir diğer hayati husus da hava koşullarına dayanıklılıktır. Tik, polyrattan ve alüminyum gibi seçenekler hava koşullarına ve UV ışınlarına karşı mükemmel dayanıklılık sunarken, işlenmemiş ahşap veya belirli kumaşlar hava koşullarına etkili bir şekilde dayanabilmek için daha fazla bakım gerektirebilir. Tüm hava koşullarına dayanıklı ve çabuk kuruyan salon kanepeleri gibi bazı bahçe mobilyaları, dış mekan hava koşullarına dayanıklı olacak şekilde özel olarak üretilmiştir. Bu mobilyalar hakkında daha fazla bilgi almak için Çabuk kuruyan ve her türlü hava koşuluna dayanıklı dış mekan mobilyaları kılavuzuna göz atabilirsiniz.

  5. Uygun fiyat

  Bahçe mobilyası malzemelerini değerlendirirken, uygun fiyat göz önünde bulundurulması gereken önemli bir faktördür. Plastik gibi daha yaygın olarak bulunan malzemeler dış mekan mobilyaları için uygun maliyetli seçeneklere sahiptir ve genellikle oldukça sağlam ve hava koşullarına karşı dirençlidir. Bu da onları bütçe bilincine sahip bireyler için pratik bir seçim haline getirir.

  Diğer taraftaysa, giderek daha nadir bulunan bir malzeme haline gelmiş tik ağacı gibi sert ağaçlar vardır. Bu ürünler sonuç olarak genellikle daha pahalıdır. Hangi bahçe mobilyasını tercih edeceğinize karar verirken, malzemelerin ve dolayısıyla mobilyanın maliyetini, uzun ömürlülüklerini ve gerekli bakımlarını göz önünde bulundurmanız çok önemlidir.

  6. Konfor ve stil

  Hangi bahçe mobilyasını satın alacağınıza karar verirken pratik hususların yanı sıra konfor ve stil de son derece önemlidir. Doğal olarak, size hitap eden malzemeleri tercih etmelisiniz. Bazıları tik, okaliptüs veya akasya gibi sert ağaçların doğal sıcaklığına ve güzelliğine ilgi duyarken, diğerleri alüminyum ve paslanmaz çelik gibi metallerin şık ve modern görünümünü tercih eder.

  Farklı malzemelerin doğası gereği farklı konfor seviyeleri sunduğunu da göz önünde bulundurmak gerekir. Kumaşlar ve ip gibi malzemeler, minderlere yatırım yapmak isteyebileceğiniz metal ve ahşap gibi sert yüzeylere göre daha yumuşak ve davetkar bir oturma deneyimi sağlar. Sonuç olarak konfor, estetik ve gerekli bakım arasında doğru dengeyi bulmak, seçtiğiniz bahçe mobilyasının sadece harika görünmesini değil, aynı zamanda yıllarca rahat ve keyifli bir açık hava mekanı olarak hizmet etmesini sağlar.

  Yukarıdaki RISVEDEN bahçe takımı gibi birçok bahçe mobilyası birden fazla malzemeden üretilmiştir. İlerleyen bölümlerde, en yaygın bahçe mobilyası malzemelerini daha derinlemesine inceleyeceğiz. Ürün yelpazemizdeki bahçe mobilyaları ilginizi çekerse, çevrimiçi mağazamızdan malzemeleri detaylı olarak kontrol edebilirsiniz.

  Sert ahşap

  Sert ahşap, bahçe mobilyaları için zamansız, klasik ve sonsuza kadar popüler bir malzeme seçimidir. Ürün yelpazemizde, her biri açık alanlarınız için kendine özgü bir yaklaşım sunan çok çeşitli sert ağaç seçenekleri bulacaksınız:

  • Tik ağacı
   Çağlar boyunca çok sevilen tik ağacı güzel, sıcak ve zengin bir görünüme sahiptir ve zaman içinde yıprandıkça, işlenmeden bırakılırsa çekici bir gümüş grisi patine geliştirir. Yüksek yağ içeriği nedeniyle, sert ağaç son derece dayanıklıdır ve bozulmaya, böcek hasarına, nem hasarına ve hava koşullarına karşı doğal olarak dirençlidir. Görünümünü ve dayanıklılığını korumak için düzenli bakım gerektirir.
  • Okaliptüs
   Görünüş olarak tik ağacına benzeyen okaliptüs, sağlamlığı ve esnekliği ile dış mekan kullanımı için oldukça uygundur. Tik ile karşılaştırıldığında okaliptüs sıcak, kırmızımsı kahverengi bir görünüme sahiptir ve genellikle daha uygun fiyatlı bir seçenektir. Diğer sert ağaçlar gibi okaliptüs de uzun ömürlülüğünü ve görünümünü korumak için düzenli bakım gerektirir.
  • Akasya
   Akasya ağacı, olağanüstü dayanıklılığı ve hava koşullarına karşı doğal direnci nedeniyle bahçe mobilyaları için popüler bir seçimdir. Okaliptüs gibi akasya da makul fiyatlarla yüksek kaliteli dış mekan mobilyaları arayanlar için cazip bir seçenektir. Yumuşak sabun ve suyla düzenli temizlik ve ara sıra koruyucu bir yağ veya dolgu macunu uygulaması akasyanın güzel kalmasını sağlayacak ve ömrünü uzatacaktır.
  • Kayın
   Masif kayın, dış mekan mobilyaları için çok yönlü ve dayanıklı bir seçenektir, sağlamlığı ve doğal çekiciliği ile tanınır. Mükemmel sağlamlığı ve eğilmeye karşı direnciyle kayın ağacı sadece mobilya yapımında değil, aynı zamanda bahçe şemsiyesi yapımında da kullanılır. Görünümünü korumak için ara sıra bakım gerekli olsa da, kayın ağacının dayanıklılığı ve zamansız cazibesi onu dış mekan parke mobilyaları için popüler bir seçim haline getirmektedir.

  Genel olarak, sert ahşap doğal ifadesi ve çekici görünümü ile ön plana çıkar ve bu malzeme ile yapılan bahçe mobilyaları bahçelerin, terasların ve balkonların genel görünümüne şıklık katar. Gerekli bakımı yapmayı dert etmiyorsanız, sert ahşap çok uzun süre dayanacak harika bir seçimdir.

  JYSK'nın bahçe ürün yelpazesinin %100'ü FSC® sertifikalıdır; bu da mağazalarımızdan satın aldığınız bahçe mobilyaları veya dekorlarının dünya ormanlarının sağlığına zarar vermeyeceğinin güvencesidir (FSC® N001715). Orman Yönetim Konseyi®'ne olan bağlılığımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

  Verandada masif akasya ile yapılmış bahçe salonu kanepe
  Köşe kanepe UGILT uzanma kolt 3 kiş. ahş
  17500,00 TL/adt
  19999,00 TL /adt
  %12 indirim
  Garden furniture including teak garden table and plastic garden chairs
  Bahçe masası UDBYNEDER Ø120 tik
  12500,00 TL/adt
  14999,00 TL /adt
  %17 indirim
  İstiflenebilir sandalye NABE siyah
  2000,00 TL/adt
  2799,00 TL /adt
  %29 indirim

  Yapay ahşap

  Artwood olarak da bilinen yapay ahşap, dış mekan mobilyalarında yaygın olarak kullanılan popüler ve çok yönlü bir malzemedir. Ürün yelpazemizde yapay ahşaptan yapılmış çok çeşitli bahçe mobilyalar ve dış mekan dekorları mevcuttur. Bu dayanıklı malzeme esas olarak polistirenden oluşur ve doğal ahşabın görünümünü ve dokusunu taklit etmek için tasarlanmıştır.

  Yapay ahşap genellikle UV korumalıdır ve uzun süre güneş ışığına maruz kaldığında bile renk solmasına karşı direnç sağlar. Yeni bahçe mobilyaları düşünüldüğünde, suni ahşap, düzenli bakım gerektirmemesi nedeniyle dayanıklılık ve kolaylık sunan cazip bir seçenektir.

  Kompozit ahşap

  İşlenmiş ahşap olarak da bilinen kompozit ahşap, dış mekan mobilyalarının yanı sıra teraslarda, güvertelerde ve çitlerde yaygın olarak kullanılan çok yönlü bir malzemedir. Geleneksel sert ahşap malzemelere sağlam, dayanıklı ve yüksek dirençli bir alternatif oluşturmak için ahşap lifleri veya parçacıklarının plastiklerle birleştirilmesiyle yapılır. Kompozit ahşap, ahşabın doğal görünümünü ve hissini sunarken neme, bozulmaya, böcek hasarına ve hava koşullarına karşı gelişmiş direnç sağlar ve dış mekan kullanımı için ideal bir seçimdir. Bahçe mobilyalarınızın kolay kullanım ve uzun süreli dayanıklılık için minimum bakım gerektirmesini istiyorsanız, kompozit ahşap sizin için doğru seçim olabilir.

  Bahçe mobilyası ürün yelpazemizin bazı parçaları, FSC sertifikalı sert ağaç lifleri ve polipropilen plastikten yapılmış bir kompozit ahşap olan DURAWOOD® ile üretilmiştir.

  Kompozit ahşap masa tablalı ve plastik bahçe sandalyeli bahçe masası
  Bahçe masası KOPERVIK G100xU215 gri
  10000,00 TL/adt
  14999,00 TL /adt
  %33 indirim
  Bahçe sandalyesi SANDVED siyah
  1000,00 TL/adt
  1499,00 TL /adt
  %33 indirim
  Kompozit ahşaptan yapılmış masa tablalı bahçe masası ve bahçe sandalyeleri
  Bahçe masası LANGET G95xU207cm siyah
  10000,00 TL/adt
  11999,00 TL /adt
  %17 indirim
  Sadece online
  İstiflenebilir sandalye LABING siyah
  2150,00 TL/adt
  2999,00 TL /adt
  %28 indirim
  Sadece online

  Rattan

  Rattan, hem iç mekan hem de ara sıra dış mekan kullanımı için uygun olan oturma grubu mobilyaları için popüler bir seçimdir. Bu doğal malzeme güzelliği ve eşsiz görünümüyle beğeni toplamakta ve dış mekanlara rahat ve davetkar bir atmosfer kazandırmaktadır. Bununla birlikte, rattan mobilyaların genellikle neme, yağmura veya genel hava koşullarına karşı dayanıklı olmadığını göz önünde bulundurmalısınız.

  Rattandan üretilen LISELEJE koleksiyonumuz kış bahçeleri ve üstü kapalı verandalar için çok uygundur, ancak sürekli açık havaya maruz kalmaya dayanamayabilir. Rattan aynı zamanda bahçe saksıları gibi hava koşullarına ve hatta dona dayanıklı dış mekan ürünleri için de yaygın olarak kullanılır. Doğal rattanın estetik çekiciliğinin yanı sıra hava koşullarına karşı daha fazla dayanıklılık arayanlar için polirattan veya yapay rattan, bir sonraki bölümde daha fazla bilgi edinebileceğiniz ideal bir alternatiftir.

  Çeşitli şekil ve boyutlarda rattan hasır bahçe saksıları
  Hasır saksı RINGTROST Ø37/32 2adt/set
  1500,00 TL/set
  2499,00 TL /set
  %40 indirim
  Hasır sepet SANSEBIE G40/33 rattan doğal 2adt/set
  1500,00 TL/set
  2999,00 TL /set
  %50 indirim
  STOKLARLA SINIRLI
  Sadece mağazada
  Güvertede dokuma rattan bahçe saksıları
  Hasır saksı SANSEBIE Ø50/40 2adt/set
  2000,00 TL/set
  3299,00 TL /set
  %39 indirim
  Tabure PIROL Ø37xY40 gri
  1250,00 TL/adt
  Sadece mağazada

  Polirattan (sentetik rattan)

  Yapay, sentetik veya plastik rattan olarak da bilinen polirattan, dayanıklılığı ve hava koşullarına karşı direnci nedeniyle bahçe mobilyaları için popüler bir seçimdir. Polietilen gibi sentetik liflerden üretilen polirattan, doğal rattanın görünümünü ve dokusunu taklit ederken, hava koşullarına karşı geliştirilmiş direnç sunar.

  Gerçek rattandan farklı olarak polirattan bahçe mobilyaları neme, yağmura ve UV ışınlarına karşı son derece dayanıklıdır, bu da onu doğal rattan için uzun süreli dış mekan kullanımı için uygun, harika bir alternatif hale getirir. Polirattan'ın bir diğer avantajı da minimum bakım gerektirmesidir; yumuşak sabun ve su kullanılarak kolayca temizlenebilir.

  Polirattan, dış mekan yaşamının zorluklarına dayanabilecek dayanıklı ve az bakım gerektiren bahçe mobilyaları arayanlar için mükemmel bir seçimdir. Mükemmel dış mekan mobilyasını bulmak için polirattan ile yapılmış geniş koleksiyonumuzu keşfedin. 

   

  Sentetik rattan ile yapılmış bistro masa ve bahçe sandalyeleri gibi polyrattan bahçe mobilyaları
  Bistro masası THY G60xU60 doğal
  2350,00 TL/adt
  3999,00 TL /adt
  %41 indirim
  Plastik rattandan yapılmış gölgelikli veya gölgelikli bahçe şezlongu
  Bahçe koltuğu HALVREBENE doğal
  9000,00 TL/adt
  11999,00 TL /adt
  %25 indirim

  Plastik (polipropilen ve polietilen)

  Polipropilen ve polietilen gibi malzemeleri içeren plastik, olağanüstü gücü, dayanıklılığı, esnekliği, hava koşullarına karşı direnci ve uygun fiyatlı olması nedeniyle çok sayıda uygulamada en yaygın kullanılan malzemelerden biridir. Plastik, bahçe sandalyesi oturakları, masa yüzeyleri, kolçaklar ve hatta alüminyum çerçeveler için kaplama olarak bile kullanılır. Ayrıca, plastik mobilyalar genellikle hafiftir ve hareket ettirilmesi kolaydır, bu da açık alan oturma düzenleninde esneklik sağlar.

  Ürün yelpazemizde plastikten yapılmış bahçe mobilyaları için birçok seçenek bulacaksınız. Hangi parçalarda hangi plastik türlerinin kullanıldığı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, online mağazamızdaki her bir mobilyanın ürün açıklamasına göz atabilirsiniz. 

  Modern minimalist görünümlü plastik bahçe sandalyesi
  Polyrattan ile üretilen GJERN asma sandalye

  Alüminyum ve çelik

  Birçok bahçe mobilyası parçası, alüminyum ve çelik gibi metallerden yapılmış çerçevelere veya destekleyici yapılara sahiptir. Uzun vadeli stabilite ve dayanıklılık sağlayan güçlü ve esnek yapılar sağlar.

  Hem iç yapı hem de dış tasarım için kullanıldığında, metal çerçeveli bahçe mobilyaları modern, minimalist ve şık bir estetiğe sahiptirler. Özellikle alüminyum, korozyona ve hava koşullarına karşı son derece dayanıklıdır, bu da onu zaman içinde görünümünü ve bütünlüğünü koruduğu için sürekli dış mekan kullanımı için ideal hale getirir. 

  Galvanizli çelik ve kumaş halattan yapılmış bahçe şezlongu
  Bahçe koltuğu ULLARED siyah
  4000,00 TL/adt
  4999,00 TL /adt
  %20 indirim
  Sadece online
  Alüminyum ve çelikten yapılmış bahçe şezlongları ve bahçe yan masası

  Lifli çimento

  Son zamanlarda lifli çimento, bahçe mobilyalarında, özellikle de açık hava yemek masaları, yan sehpalar ve salon masaları için masa tablaları olarak giderek daha popüler bir malzeme haline gelmiştir. Tipik olarak çimento, selüloz lifleri ve katkı maddelerinin karışımından yapılan bu malzeme, şık ve minimalist tasarımının yanı sıra bakım gerektirmeyen bir dayanıklılık sunar. Esnekliği, çeşitli şekil ve tasarımlara olanak tanıyarak dış mekan ortamları için çok yönlü bir seçim olmasını sağlar. Lifli çimento ile üretilen bahçe mobilyaları seçeneklerimizi keşfedin. 

  Fiber çimento masa tablası ve plastik bahçe sandalyeleri ile yapılmış yuvarlak bahçe masası
  İstiflenebilir sandalye NABE siyah
  2000,00 TL/adt
  2799,00 TL /adt
  %29 indirim
  Verandada fiber çimento masa tablası ve şezlonglarla yapılmış küçük bahçe yan masası
  Sehpa OTTA Ø53xY46 gri
  1000,00 TL/adt
  1499,00 TL /adt
  %33 indirim
  Bahçe koltuğu EDDERUP doğal
  3500,00 TL/adt
  4499,00 TL /adt
  %22 indirim

  Tekstil ve kumaşlar

  Tekstil ve kumaşlar birçok bahçe mobilyasının ayrılmaz parçalarıdır. Genellikle pamuk, polyester veya polietilen karışımlarından üretilen bu malzemeler koltuk minderleri, örtüler, ip destekleri ve bahçe şemsiyeleri gibi çeşitli ürünlerde kullanılır. Dış mekanda kullanıma yönelik tekstil ve kumaşlar konfor, stil ve uzun süreli dayanıklılık sunmak üzere özel olarak tasarlanır ve genellikle bileşimlerine bakılmaksızın hava koşullarına maruz kalmaya dayanabilir.

  Ürün yelpazemizde kullanılan belirli kumaşlar hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, bu bilgileri online mağazamızdaki her bir bahçe mobilyası parçasının ürün açıklamalarında bulabilirsiniz. 

  Tüm hava koşullarına dayanıklı ve çabuk kuruyan kumaştan yapılmış dış mekan salon kanepesi
  Köşe kanepe VEDBY 5 kişilik bej tüm hava koşullarına day.
  32500,00 TL/adt
  39999,00 TL /adt
  %19 indirim
  Sadece online
  Güvertede kumaş halat ile yapılmış şezlong
  Bahçe koltuğu DANNEMARE G70xY79xD84 gri
  6000,00 TL/adt
  7999,00 TL /adt
  %25 indirim

  Kozmetik kaplamalar (metal folyo vb.)

  Bahçe mobilyası tasarımında, hem dayanıklılık hem de şıklık sunmak için kozmetik kaplamalar kullanılır. Bu kaplamalarla, altta yatan malzemeleri gizleyebilir veya farklı dokuları taklit ederek bahçe mobilyalarınızın nihai görünümünde esneklik sağlayabilir. Örneğin, IBSTED bahçe şemsiyesi, metal direğin ahşap gibi görünmesini sağlayan bir folyo kaplamaya sahiptir ve birçok bahçe mobilyası, iç metal yapıyı gizlemek için polirattan kullanır.

  Bu kozmetik kaplamaların tercih ettiğiniz görünümü elde etmenize nasıl yardımcı olabileceğini ve aynı zamanda bazı malzemelerin getirdiği dayanıklılık ve az bakım gerektirme özelliklerini nasıl sağlayabileceğini düşünün.

  Metal folyo dekoratif kaplamalı bir bahçe şemsiyesinin direğine ve alt tarafına yakın çekim
  Verandada bahçe masası ve bahçe sandalyeleri
  İstiflenebilir sandalye BREDSTEN gri
  2000,00 TL/adt
  2799,00 TL /adt
  %29 indirim

  Bu kılavuzdan da anlaşılacağı üzere, yeni bahçe mobilyanızın hangi malzemeden yapılacağına karar verirken, her biri ayrı öneme sahip çeşitli faktörler göz önünde bulundurmalısınız. Her malzeme pratiklik, bakım, sağlamlık, hava koşullarına dayanıklılık, uygun fiyat, konfor ve şıklık açısından benzersiz avantajlar sunar. Bu hususları keşfetmek, bilinçli bir karar vermenize ve ihtiyaçlarınız için doğru olan seçimi yapmanıza yardımcı olabilir.

  Bahçe mobilyası çeşitlerimizin tamamını görün 

  Bahçe mobilyası malzemeleri hakkında daha fazla bilgi için online mağazamızı ziyaret edebilir veya JYSK mağazalarındaki deneyimli personelimizden rehberlik isteyebilirsiniz. En sevilen bahçe mobilyalarından bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

  Daha fazlasını keşfedin

  Mükemmel bahçe masasını seçme kılavuzu

  Mükemmel bahçe masasını seçme kılavuzu

  FSC® etiketi, ahşabın sağlam kaynaklardan temin edildiğine dair güvencenizdir

  FSC® etiketi, ahşabın sağlam kaynaklardan temin edildiğine dair güvencenizdir

  Bahçe mobilyaları nasıl seçilir?

  Bahçe mobilyaları nasıl seçilir?

  Ahşap bahçe mobilyası bakımı nasıl yapılır?

  Ahşap bahçe mobilyası bakımı nasıl yapılır?