Suya dayanıklı kum rengi ve gri salon kanepeleri

Çabuk kuruyan ve her türlü hava koşuluna dayanıklı dış mekan mobilyaları kılavuzu

Zamanınız kısıtlı ya da depolama alanınız dar mı? Neden işinizi kolaylaştırmıyor ve yağmur yağdığında içeri taşımanızı gerektirmeyen, hava koşullarına dayanıklı bahçe mobilyaları tercih etmiyorsunuz?

Su itici özelliğe sahip çabuk kuruyan ve tüm hava koşullarına dayanıklı dış mekan mobilyaları arasından seçiminizi yapın!

Kolay bakım, mükemmel konfor

Hızlı kuruyan kategorisindeki JYSK bahçe mobilyaları kısa süreli yağmur altında bırakılabilir ve rüzgarla sıcaklığa bağlı olarak birkaç saat içinde kurur. Bu sayede tüm bahar ve yaz boyunca kolayca bakımlarını yapar ve kullanırsınız.

Tüm hava koşullarına dayanıklı bahçe mobilyaları daha da dayanıklıdır. Hava koşullarına dirençli şekilde tasarlanmışlardır ve kış aylarında bile depoya kaldırılmaları gerekmez. Tüm hava koşullarına uygun oturma grubu kanepelerindeki akrilik kumaş ve sünger, suyun akıp gideceği şekilde üretilmiştir. Minderler rüzgar ve sıcaklığa bağlı olarak birkaç saat içinde kurur.

Verandanız ya da bahçeniz için hangisi doğru seçim? Her şey sizin rahatlık tercihinize, depolama için sahip olduğunuz alana ve yaşadığınız iklime bağlıdır. Bu kılavuzda her bir türün faydaları hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Ne sıklıkta ve ne kadar yağmur yağıyor?

Çok fazla yağmur mu yağıyor yoksa kısa ama sık yağmur sağanakları mı oluyor? Ya da nadiren yağmur yağıyor ama yine de bahçe minderlerinizi düşen çiğden korumak mı istiyorsunuz?

Çok fazla yağmur yağıyorsa ve dış mekan mobilyalarınızı yağmur durduktan kısa bir süre sonra kullanabilmek istiyorsanız, tüm hava koşullarına dayanıklı bahçe mobilyaları muhtemelen doğru seçimdir. Kılıf su iticidir ve çabuk kurur. Bunun da ötesinde, hem kılıf hem de kanepe küf ve mantar koşullarına karşı koruyucudur.

Tüm hava koşullarına uygun bahçe mobilyası setimiz UHRE, güneş varken arkanıza yaslanıp dinlenmek için idealdir. Güneş veya yağmur, hava nasıl olursa olsun dışarıda bırakılabilir ve bakım gerektirmez.

Sadece kısa süreli sağanak yağmurlar varsa ve bahçe minderlerinizi korumak için içeri alıyorsanız, çabuk kuruyan kategorisindeki bahçe mobilyaları tam size göre. Suyun içeri sızmasını önleyen kauçuk membranlı özel bir kumaştan oluşan minderler sayesinde çabuk kuruyan bahçe mobilyaları yağmura karşı dayanıklıdır.

Mevcut depolama alanı 

Bahçe minderlerini kolayca saklayabileceğiniz bir minder kutunuz, tavan aranız veya bodrumunuz var mı? O halde çabuk kuruyan bahçe mobilyaları sizin için uygun olabilir. Çiğ düşmesine ve kısa süreli yağmur sağanaklarına dayanabilseler de, soğuk aylarda iç mekanda saklamak ömürlerini uzatmak için önemlidir.

Doğal renkli hasırı ve kırık beyaz minderleriyle DYVIG çabuk kuruyan salon takımı, verandanıza yıllar boyunca zarif bir görünüm kazandıracaktır.

Öte yandan, bahçe minderlerini saklamak için yer bulmakta zorlanıyorsanız, tüm hava koşullarına uygun bahçe mobilyaları idealdir. Hava nasıl olursa olsun bakım gerektirmedikleri için tüm yıl boyunca dışarıda bırakabilirsiniz.

Bununla birlikte, hava koşullarına dayanıklı bahçe mobilyanızı kış aylarında içeride saklamanın ömrünü uzatacağını unutmayın. Su, sabun ve yumuşak bir fırça ile kolayca temizleyebilirsiniz. Hava koşullarına dayanıklı kumaş aynı zamanda çamur, kir, dondurma ve şaraba karşı da koruma sağlar, böylece küçüklerde gevşeyebilir ve yazın tadını çıkarabilirler.

All-weather lounge sofa in beige and lounge table on a balcony

Tüm hava koşullarına dayanıklı kumaş UV korumalıdır, bu da hem salon kanepemiz VEDBY'nin hem de UHRE serisinin rengini uzun süre koruduğu anlamına gelir.

Hava durumu açık alanınızın keyfini çıkarmanızı engelliyor mu?   

Hava güzel ve sıcak, ancak gökyüzünde yağmurun yolda olduğunu gösteren birkaç bulut var. Kısa bir yağmur yağışı, verandanızda veya balkonunuzda yazın tadını kaçırmamalıdır. Bahçe mobilyalarının minderlerini kaldırıp indirme fikri sizde içeride kalma isteği uyandırıyorsa, çabuk kuruyan bir oturma grubu veya her türlü hava koşuluna uygun bir salon kanepesi tam size göre olacaktır. 

Bir oturma grubunda herkes için bolca yer vardır. VONGE 5 kişilik çabuk kuruyan bahçe takımı, rahat bir kanepe, iki salon sandalyesi ve bir salon masasından oluşur.
 

Şık VONGE serisi, pratik çabuk kuruyan malzemeden yapılmış bir şezlong da içerir. Kalın minder ve ayarlanabilir sırt kısmı rahat etmenizi kolaylaştırır.

Çabuk kuruyan ve her türlü hava koşuluna uygun bahçe mobilyalarının avantajları

Minderlerle uğraşmak yerine zamanınızı dinlenerek, çocuklarınızla oynayarak veya arkadaşlarınızla ve ailenizle sohbet ederek geçirmeyi tercih ediyorsanız her iki bahçe mobilyası kategorisi de idealdir. Kısa süreli yağmur yağışları yaşıyorsanız ve minderleri yakınlarda saklamak için yeriniz varsa hızlı kuruyan mükemmel bir seçimdir. Her hava koşuluna uygun mobilyalar, rahatlık ve dayanıklılığa öncelik veren herkes içindir.

Hızlı kuruyan bahçe mobilyalarının faydaları

Tüm hava koşullarına uygun bahçe mobilyalarının faydaları

  • Kısa süreli sağanak yağışlar için dışarıda bırakabilirsiniz
  • Çabuk kururlar
  • Büyük rahatlık sağlayan kalın minderlere sahiplerdir
  • Minderleri içeri ve dışarı taşımak için daha az zaman harcarsınız
  • Eğlence ve dondurma için daha fazla zamana sahip olursunuz
  • Tüm yıl boyunca dışarıda bırakabilirsiniz
  • Yağmur durduktan hemen sonra kullanabilirsiniz
  • Zamandan tasarruf edersiniz. Yüzeyleri kir tutmaz ve temizlenmesi kolaydır
  • Yıllarca keyfini çıkarırsınız. Kılıf UV ışınlarına dayanıklıdır ve bu nedenle renk solmaz
  • Eğlenmek ve dinlenmek için daha fazla zamana sahip olursunuz

Bahçe mobilyalarınızı saksılar, fenerler, minderler ve örtülerle dekore edin ve yaz güneşinde dinlenmek için mükemmel bir alan yaratın.

Daha fazlasını keşfedin

Ahşap bahçe mobilyası bakımı nasıl yapılır?

Ahşap bahçe mobilyası bakımı nasıl yapılır?