Verandada minder saklama kutusu

Kılavuz: Doğru bahçe minder kutusunu seçin

Bahçe minderlerinizi, dış mekan fenerlerinizi ve bahçe aksesuarlarınızı kullanmadığınız zamanlarda nerede saklıyorsunuz? Minder saklama kutusu, depolama ihtiyaçlarınız için mükemmel bir çözümdür. Dış mekan alanınızı düzenli ve temiz tutmanıza yardımcı olur, yaz aylarında bahçe mobilyalarınızın minderlerine kolayca erişebilirsiniz, dış mekan ekipmanlarınız için iç mekanda depolama alanı bulmanıza gerek kalmaz ve bazı modeller kışın, yağmur yağdığında veya kar yağdığında eşyalarınızı güvende tutabilir. Ayrıca minder saklama kutuları bir depolama odasından daha az yer kaplar. Peki doğru olanı nasıl seçersiniz? Göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır:

  • Bahçe veya balkonunuzda minder saklama kutusu için ne kadar alanınız var?
  • Ne depolayacaksınız ve hangi boyutu seçmelisiniz?
  • Minder saklama kutusunun yerini değiştirmeyi planlıyor musunuz?
  • Dekorasyon stiliniz nedir ve diğer bahçe mobilyalarınızla uyumlu model hangisidir?
  • Minder saklama kutusu yağmurdan ve soğuktan korunmalı mı veya donmaya ve suya dayanıklı olmalı mı?

Küçük teraslar ve balkonlar için doğru minder saklama kutusu

Daha küçük alanlar daha küçük mobilyalar ve daha dikkatli planlama gerektirir. Minder saklama kutunuza ayırmak istediğiniz alanı ölçerek başlayın, böylece uygun modeli bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Pek çok minder saklama kutusu büyük teraslar için tasarlanmış olsa da başka küçük ve pratik alternatifler de vardır. Küçük bir balkonunuz varsa veya minder saklama kutusuna yalnızca sınırlı bir alan ayırmak istiyorsanız, kompakt HALKEVAD diğer minder saklama kutularının yarısı kadar uzunluktadır.

Verandada küçük minder saklama kutusu

Verandanızda veya balkonunuzda sınırlı alan varsa, çok işlevli mobilyalar bulmak her zaman iyi bir fikirdir. Bazı minder saklama kutuları, hem depolama hem de oturma yeri olarak hizmet edebilmek için bir veya daha fazla kişinin ağırlığını taşıyacak şekilde dizayn edilmiştir. SVENDBORG'da bu modellerden biridir. Misafirlerinizin sayısı bahçe sandalyelerinizden fazlaysa, kulplar minder saklama kutusunu bahçe masanıza yaklaştırmayı kolaylaştırır.

Ahşap bir verandada gri minder saklama kutusu

KARLBY, bir minder kutusundan ziyade bir dış mekan depolama bankıdır. Bahçe minderlerinizi içinde tutarken oturma amaçlı da kullanabilirsiniz. Rahatınız için üstte bir yastık bulunur. Ahşabın sıcak görünümünü seviyor ve doğaya önem veriyorsanız KARLBY, FSC® sertifikalıdır (FSC® N001715) ve sizin için doğru seçimdir.

Ayrıca doğru bahçe şemsiyesini seçmek için kılavuzumuzu inceleyin

Geniş alana sahip büyük bahçe saklama kutuları

Yemek takımları ve oturma mobilyaları bulunan geniş bir bahçe veya veranda, genellikle birkaç minder ve masa örtüsünün saklanmasını gerektirir. Ayrıca yalnızca bahçe minderlerini ve fenerleri değil aynı zamanda bir veya iki bahçe aletinin de sığabileceği büyük bir saklama kutusu için daha fazla alana sahip olabilirsiniz. Kulağa çekici geliyorsa, 700+ litre kapasiteli olan STAVERN harika bir seçenektir. Hidrolik kapağı sayesinde yumuşak bir şekilde açılıp kapanır.

Verandada büyük bahçe saklama kutusu

Hareketli minder saklama kutuları

Verandanızdaki mobilyalarınızı hareket etmeniz gereken zamanlar mı oluyor? Yoksa dekorasyonunuzu yeniden düzenlemeyi mi düşünüyorsunuz? Bu durumlarda kulplu bir minder saklama kutusu hayatınızı kolaylaştırabilir. BISNAP, kolayca hareket ettirilebilen küçük, hafif bir minder saklama kutusudur. UV korumalı plastikten yapılmıştır ve hem donmaya hem de suya dayanıklıdır.

YDERUP, BISNAP'tan biraz daha büyüktür ve daha fazla alana sahiptir. Biraz daha ağır olmasına rağmen manevra kabiliyetini artırmak için tekerleklere sahiptir. Naturel veya siyah renkte mevcuttur ve terasınıza veya balkonunuza şık bir dokunuş katar.

Beğendiğiniz tarz

Rattan, ahşap ve plastik, minderli saklama kutuları için yaygın olarak kullanılan malzemelerdir ve her birinin farklı yararları ve özellikleri vardır. Renk ise kısmen seçtiğiniz malzemeye ve gerekli bakım düzeyine bağlıdır.

Fazla dikkat çekmeyen veya diğer bahçe mobilyalarınızla kusursuz uyum sağlayan bir minder saklama kutusu tercih edebilirsiniz. Hatta TAMBOHUSE gibi bazı modeller oturma gruplarıyla aynı koleksiyonun bir parçasıdır. TAMBOHUSE minder saklama kutusu, TAMBOHUSE bahçe takımıyla uyumludur ve verandanızda bütünsel bir görünüm yaratabilmeniz için gri ve doğa renklerinde mevcuttur.

Dış mekan minderlerinizi koruyun

Yeni minder saklama kutunuzu güneşe veya yağmura maruz kalacak bir konumda kullanmayı planlıyorsanız UV korumalı ve/veya su geçirmez olanı aramalısınız. UV koruması renklerin solmasını önlemeye yardımcı olur ve su geçirmez özelliği sayesinde eşyalarınızı kuru tutar.

Sert kış mevsimlerinde bahçe minderlerinizdeki kumaşın tekrarlanan donma ve çözülme nedeniyle zarar görebileceğini aklınızda bulundurmalısınız. Bu nedenle minder saklama kutunuz çok soğuk havalarda da kullanacaksanız, donmaya dayanıklı olan bir seçenek tercih etmelisiniz.

Mükemmel minder saklama kutusunu bulmak, dış mekan minderlerinizin her mevsim korunmasını sağlamanın yanı sıra dağınıklıktan uzak bir alan için işlevsellik, stil ve dayanıklılığı dengeler. 

Daha fazlasını keşfedin

Doğru çardak seçimi için bir kılavuz

Doğru çardak seçimi için bir kılavuz

Bir trambolin satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken 7 şey

Bir trambolin satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken 7 şey

Doğru bahçe şemsiyesini seçme kılavuzu

Doğru bahçe şemsiyesini seçme kılavuzu

Kılavuz: Verandanız için bir modüler bir kanepe inşa edin

Kılavuz: Verandanız için bir modüler bir kanepe inşa edin