Bir şemsiye ile gölgenin verdiği rahatlığın tadını çıkarın

JYSK’dan bir bahçe şemsiyesi ile rahatlığın tadını çıkarabilirsiniz. Bu ilkbahar ve yaz ailenizin güneş ışınlarından korunup gölgede kaldığından emin olmak için, çeşitli renk ve boyutlardaki şemsiyeler ve yandan kollu şemsiyeler arasından seçim yapın. Şemsiyeler sadece güneşin en tepede olduğu zamanlarda biraz gölge sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yağmur ve rüzgara karşı da koruma sağlar. 
JYSK şemsiyeleri, çeşitli ebatlarda klasik bahçe şemsiyesi ve yandan kollu olmak üzere iki temel tasarıma sahiptir. Klasik şemsiye bir masanın ortasından ağır bir tabana sabitlemek için idealdir, böylece rüzgarlı koşullara karşı daha fazla dayanıklılık sunar. Gölgelik tente de ihtiyaç duyulan gölgeyi oluşturmak için oldukça işlevseldir. Yandan şemsiyeler ise çok yönlüdür ve masalı veya masasız olarak kullanılabilir. Ayrıca çeşitli malzeme ve ağırlıklarda çeşitli şemsiye tabanlarımız da bulunmaktadır. Bahçenize tatlı bir esinti ve rahatlatıcı bir gölge sunacak şık şemsiyeler arasından seçminizi yapın. JYSK'da ihtiyacınıza ve zevkinize uygun bir seçenek daima vardır. 

29 ürün
  29 ürün

  Açık alanlar için şemsiyeler

  Şık ve korunaklı bir bahçe şemsiyesi olmadan hiçbir bahçe yemek takımı veya koltuk takımının tadı çıkmaz. Bahçede zaman geçirmeyi seviyorsanız, bir güneş şemsiyesi dışarıda eğlenmek için daha fazla fırsat anlamına gelir. Kavurucu öğlen sıcağına ihtiyaç duyulan gölgeyi ve ansızın gelen yağmura karşı korunaklı barınağı sağlayacaktır. Çok sayıda modelimiz ve geniş renk yelpazemiz, bahçe tasarımınızı tamamlayan bir şemsiye bulmayı kolaylaştırır. Uyumlu bahçe minderleri ve bahçe aydınlatmasıyla açık alanlarınıza şık ve dekoratif bir dokunuş yapabilirsiniz.

  Bir şemsiye ne zaman kullanılır?

  Bahçe şemsiyeleri, sıcak yaz günlerinde güneş ışığını engellemek için harikadır, böylece bahçede otururken cildinizi koruyabilirsiniz. Tüm gün güneşte oturmamak önemlidir, ve biraz mola vermek için şemsiye idealdir. Evde minikleriniz varsa, dışarıda güvenle oynamaları için gölgelik bir yer oluşturmak istersiniz ve şemsiye harika bir çözümdür. Hepimizin bildiği gibi, hava durumu tahmin edilemez ve bazen birdenbire yağmur yağabilir! Şemsiyeler, sizi bu tür hafif yağmurlardan koruyacaktır. Rüzgarlı havalarda zarar görmemesi için kullanmadığınız zamanlarda şemsiyenizi kapatmanızı tavsiye ederiz.

  Nasıl bir şemsiye satın almalıyım?

  Güneşten gelen zararlı UV ışınlarından kaçınırken, bir şemsiye veya gölgelik tente kullanarak veranda veya balkonda yazın tadını çıkarabilirsiniz. Hangisini seçeceğiniz, sahip olduğunuz alana ve balkon veya verandanızdaki diğer koşullara bağlıdır. 

  • Küçük bir balkon veya teras için: Klasik bir dik şemsiye, küçük bir veranda veya balkon için mükemmel bir seçimdir. Bu tür bir şemsiye, metal veya ahşaptan düz bir boruya sahiptir ve farklı renk ve boyutlarda mevcuttur. Bahçe masanızın ortasında bir delik varsa, muhtemelen masaya ve ailenize gölge sağlayacak dik bir şemsiye içindir. Bazı dik şemsiyeler, yüksekliği ayarlanabilir bir boruya veya hatta eğim işlevine sahiptir. Bahçe masanızın şemsiye deliği yoksa eğim fonksiyonlu bir şemsiye iyi bir seçim olacaktır. Şemsiyeyi eğdiğinizde gün boyu gölgede kalabilirsiniz.
  • Daha geniş teraslar ve bahçeler için: Büyük bir verandanız varsa, yandan kollu bir şemsiye harika bir seçimdir. Yandan kollu bir şemsiye daha geniş yer kaplar ve büyük bir alan için gölge sağlayabilir. Bahçe masasının yanına koyabilirsiniz ve masaya oturduğunuzda doğrudan tamamını kapatabilir. Eğebilir, çevirebilir ve şemsiye tabanının tekerleği varsa kolayca hareket ettirebilirsiniz.
  • Gölgelik Tenteler: Gölgeyi taşımaya ihtiyacınız yoksa; her gün, sabah ve öğleden sonra aynı yerde olmasını istiyorsanız, gölgelik tente harika bir seçimdir. Üstelik gölgelik tente, zeminde hiç yer kaplamaz. Gölgelik tentenin bir tarafını evin duvarına monte edin ve diğer tarafını bir çubuğa veya yakındaki bir ağaca bağlayabildiğinizden emin olun. Bazı gölgelik tentelerde bir, bazılarında ise iki ip bulunur.

  Doğru şemsiye tabanını seçin

  Şemsiyenizi seçtiyseniz, sıra şemsiye tabanını seçmekte. Birkaç önemli nokta: şemsiye tabanının şemsiyeyi sabit tutacak kadar ağır olduğundan emin olun. Ayrıca, tabanın boyutunu da göz önünde bulundurun. Bir köşe balkon şemsiyesi seçtiyseniz, eşleşen bir yarım şemsiye tabanı alabilirsiniz, normalin yarı büyüklüğündedir. Son olarak, şemsiyeyi hareket ettirmek isteyip istemediğinizi düşünün. Bu durumda, tabanın tekerlekleri ve tutacağı olması iyi bir fikirdir.