Geniş verandalar için modüler bahçe mobilyaları

Kılavuz: Verandanız için bir modüler bir kanepe inşa edin

Modüler bahçe mobilyaları ile verandanız veya balkonunuz için ideal salon takımını oluşturabilirsiniz. Bir köşe kanepe, iki uzanma koltuğu veya tercihlerinize uygun herhangi farklı bir alternatif seçebilirsiniz.

Bu kılavuzda, modüler bahçe seti seçenekleri ve sağladığı avantajlar hakkında detaylı bilginin yanı sıra, teras veya veranda dekorasyonunuz için farklı fikirler edineceksiniz.

Çok sayıda kombinasyon  

Modüler bir oturma grubu genellikle köşe modüllerden, orta modüllerden, uç modüllerden ve puflardan inşa edilir. Bu parçaları kullanarak farklı kombinasyonlar oluşturabilirsiniz: 

 • U şeklinde kanepeler
 • Köşe kanepeler / L kanepeler
 • Uzanma koltuğu
 • Açık uçlu kanepeler
 • Puflar  

Bahçe düzeninizi planlamak

Modüler bahçe mobilyalarının sonsuz seçeneklerine kendinizi kaptırmadan önce, ne kadar alanınız olduğunu göz önünde bulundurarak bir plan yapmanızı öneririz. Veranda veya balkonunuzun ölçüsünü alarak işe başlayın ve hayal ettiğiniz mobilya konfigürasyonu için yeterli alan olduğundan emin olun. Ayrıca hesaba katmanız başka hususlar şunlardır: 

1. Akışa izin verin

Veranda veya balkonu planlarken, mevcut alanı göz önünde bulundurun ve kapıdan oturma grubuna, yemek alanına ve çimenliğe olan akışı yumuşaklaştırın. Bu hattı haritalandırın ve modüler salon takımınızı nasıl yapılandıracağınıza ve nereye yerleştireceğinize karar verirken dikkate alın. Yürüyeceğiniz alan yaklaşık 1 metre genişliğinde olmalıdır.  

2. Yer açın

Genel bir kural olarak, mümkünse geniş ve havadar bir veranda veya balkon algısı yaratmak için oturma grubunuza 30 cm alan sağladığınız bir düzeni tercih edin. Aşağıdaki konfigürasyonlardan hangisini arzu ederseniz edin, planlamaya zaman ayırmalısınız.

3. Kaç kişilik oturma yerine ihtiyacınız var? 

Tüm geniş aile için oturma alanına ihtiyacınız mı var yoksa oturma grubunu esas olarak siz ve eşiniz mi kullanacaksınız? Farklı grup büyüklüklerine ve dış mekanlara uygun çeşitli yerleşim önerilerini incelemek için okumaya devam edin.

Verandada U şeklinde bir oturma grubu, kendi içinde önemli miktarda alan gerektirir. Eğer buna sahipseniz, U şeklinde bir bahçe koltuğu harika bir seçim olabilir. Şık bir masa doğal olarak merkez oluşturacaktır. Ayrıca böylece bir grup misafir için oturma yeriniz olacağından emin olabilirsiniz, bu alan kahve veya soğuk içecekler eşliğinde keyifli sohbetler etmenize olanak tanır.

U şeklinde bir bahçe seti yaratmak için iki köşe mobilyaya, orta bölümlere ve iki uç mobilyaya ihtiyacınız olacaktır. 

Köşe/L şeklindeki bir oturma grubu, U şeklindeki bir set ile aynı özelliklere sahiptir ancak genellikle daha az yer kaplar ve ayaklarını uzatarak dinlenmek isteyenler için daha davetkar olabilir. Yine de, atıştırmalıklarınızı alıp sehpanın etrafında arkadaşlarınızı ve ailenizi toplayabilirsiniz.

Bir köşe kanepe inşa etmek için bir köşe bölümüne, orta bölümlere ve iki uç bölüme ihtiyacınız vardır.

Uzanmalı köşe, köşe kanepeye çok benzer. Sadece açık uçludur ve rahatlayabileceğiniz bir kanepenin şezlong ile mükemmel birleşimidir.

Uzanmalı köşe bir kanepe inşa etmek için bir uç bölüme, orta bölümlere ve bir puf bölümüne ihtiyacınız vardır.

Büyük bir kanepe, muhtemelen birkaç uzanma koltuğu veya bir puf ile desteklenerek daha küçük bir alan için güzel bir çözüm olabilir ve size daha esnek bir bahçe düzeni sağlayabilir. Kanepeyi hangi yönde konumlandıracağınızı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Bir pufa ayaklarınızı uzatabilirsiniz, bu puf misafir sayınız arttığında oturma yeri olarak da kullanılabilir. 

Büyük bir kanepe inşa etmek için iki uç bölüme ve orta bölüme ihtiyacınız vardır.

Ayrıca, bir sehpa ile ayrılmış birbirine bakan iki kanepe ile simetrik bir bahçe düzeni arkadaşlarla kahve buluşmaları için harikadır. 

Tamamı tek kişilik koltuklardan oluşan bir çözüm size maksimum esneklik sunar. Bir bahçe sehpasının etrafında dört parçadan oluşan bir koltuk kombinasyonu, bahçenize lüks bir hava verebilir. Hareket ettirilmeleri kolaydır ve sehpa etrafında sohbet etmek için idealdir.

Bu kompozisyon için sadece orta kısımlara ihtiyacınız vardır.

Modüler bahçe mobilyalarınız için kişiselleştirme fikirleri

EG, dört orta ve iki köşe/uç modülü ile bir sehpadan oluşan 7 parçalı bir koltuk setidir. Dış mekanınıza göre ayarlanabilen çeşitli kombinasyonlar sunar. 

EG bir koltuk seti olarak satışa sunulmuştur, RAVNDRUP ise tam olarak ihtiyaçlarınıza göre özelleştirme olanağı tanıyan ayrı parçalar halinde mevcuttur. Böylece alanınız genişledikçe yeni modüller ekleyerek oturma düzeninizi değiştirebilirsiniz.

RAVNDRUP üç farklı modülden oluşmaktadır: 

 • Bir orta modül
 • Bir köşe/uç modülü
 • Bir sehpa

RAVNDRUP, geniş verandanızı tercihlerinize göre özelleştirme özgürlüğü ve esnekliği sunar. Sehpanızın bir tarafına yerleştirilmiş 2 kişilik bir salon kanepesi ile açık uçlu bir köşe kanepe, sehpanızı çerçeveleyecek şekilde yerleştirilmiş U şeklinde büyük bir kanepe veya verandanıza ve tercihlerinize uygun olan farklı alternatifler...

RAVNDRUP'u ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek oldukça kolaydır ve sevdiklerinizle masa oyunları, soğuk içecekler ve keyifli sohbetler için bir araya gelmenizi sağlar.

Teraslar veya balkonlar için ABED salon setini düşünebilirsiniz. Farklı konfigürasyonlarda birleştirilebilen iki köşe modülü, iki puf ve bir sehpa içerir. Seçeneklerden bazıları 2 kişilik birer uzanma koltuğu, köşe bir kanepe veya çift puflu bir kanepe ve bir koltuktur. 

Modüler bahçe mobilyalarının avantajları

 • Bu esnek mobilya parçalarını istediğiniz gibi konumlandırabilirsiniz.
 •  Pozisyon değişikliğine ihtiyaç duyduğunuzda modüler bahçe mobilyalarınızı kolayca yeniden düzenleyebilirsiniz.
 • Modüler mobilyaların en önemli avantajlarından biri, her metrekareden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmalarıdır.
 • Bahçe seti kurulumunuz muhtemelen tamamen benzersiz olacak, verandanıza ve estetiğinize uyacaktır.
 • Sıradan bir L kanepe sola veya sağa dönük olabilir, ancak modüler bir salon takımı ile seçenekleriniz bundan çok daha fazladır.

Daha fazlasını keşfedin

Doğru çardak seçimi için bir kılavuz

Doğru çardak seçimi için bir kılavuz

Kılavuz: Doğru bahçe minder kutusunu seçin

Kılavuz: Doğru bahçe minder kutusunu seçin

Bir trambolin satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken 7 şey

Bir trambolin satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken 7 şey

Doğru bahçe şemsiyesini seçme kılavuzu

Doğru bahçe şemsiyesini seçme kılavuzu