Kullanışlı ve dekoratif stor perdeler

Ev dekorasyonunda yapılan zor seçimlerden biri de perde mi yoksa stor perde mi seçeceğinizdir. Eviniz için vereceğiniz her karar kişisel zevk ve ihtiyaçlarınızagöre değişir. Söz konusu perde olduğunda asacağınız odaya ve ne sıklıkla bakım yapabileceğinize odaklanmalısınız. Stor perdeler pek çok işlevsel özelliğe sahip olmaları, az yer kaplamaları ve yatay yapıları sayesinde ışık seviyesini belirlemenize olanak tanımaları ile pek çok oda için mükemmel tercih olabilirler. 

JYSK’da pek çok farklı renkte, desende ve malzemede stor perde seçeneği mevcutur. Ayrıca farklı ölçülerde stor perdeler ile pencerenize en uygun tercihi yapabilirisiniz. İhtiyacınız ister bambu ister karartma ister gece ve gündüz ortak kullanım olsun JYSK'da sizlere uygun bir seçenek daima vardır. Kaliteli ve uygun fiyatlı stor perde çeşitlerimizi online veya size en yakın JYSK mağazasında keşfedin.

Eviniz için doğru perdeyi seçin

Dikey panjurlar, katlamalı stor perdeler, plise perdeler, güneşlikler ve tabii ki stor perdeler de dahil olmak üzere çok fazla perde çeşidi olduğundan, eviniz için doğru çözümü seçmek zorlayıcı olabilir. Kullanışlı olmanın yanı sıra, uygun fiyatlı ve şık olmaları dolayısıyla stor perdeler, pek çok kişinin tercihidir. Stor perdeler evinizde minimal bir görünüm yaratırlar ve İskandinav stili dekorasyon yaratmanıza yardım edebilirler. Stor perdeler çoğunlukla yatak odalarında, mutfaklarda ve çalışma odalarını için idealdir. FEMRIS modelimiz gibi hem güneşlik hem de tül perde görevi gören çift taraflı stor perdeler maliyeti azaltırlar, temizlenmeleri ve kurulumları da oldukça kolaydır. JYSK’daki çok çeşitli stor perdeler, eviniz veya apartman dairenizle uyumlu bir dizi farklı renk, malzeme ve stilde mevcuttur. 

Stor perdeler nasıl kullanılır ve temizlenir?

Stor perde kurulumuna başlamadan önce elinizde pencerelerinizin doğru ölçüsü olduğuna ve stor perdelerinizin ölçü ile uyumlu olduğuna emin olmalısınız. Kurulumu yaparken yönergeleri dikkatlice takip etmeniz gerekir, bu yönergeler farklı aparatların nasıl kullanacağı ve ne rol oynayacağı konusunda sizleri bilgilendirecektir. Her adımı dikkatlice takip ettiğiniz sürece çoğu stor perdenin montaj aşaması sadece dakikalar sürer. En iyi kısmı da yıkamak ya da temizlemek için stor perdelerinizi çıkarmanız gerekmemesidir. 

Stor perde kullanımının bu kadar yaygın olmasının en temel sebeplerinden biri temizlemenin oldukça kolay olmasıdır. Stor perdeler ya tamamen katlandığı ya da tamamen dikey durduğu için çok az kirlenirler. Çoğu stor perde, bir bezle kolayca silinebilir veya ihtiyaç duyulduğunda süpürge makinesiyle süpürülebilir. Daha derin bir temizlik için az miktarda bir sıvı bulaşık deterjanını nemli bir beze damlatarak da silebilirsiniz. 

Stor perde kullanmanın avantajları

Temizlik ve kolay kurulumun yanı sıra stor perdelerin pek çok farklı avantajları da mevcuttur. 

  • Modern tasarım: Stor perdeler geneksel perdelere oranla daha minimal bir görünüme sahiptir ve iç dizaynınıza daha modern bir hava katarlar. 
  • Uzun ömür: Sürekli çıkarıp takılmadığından ve yıkanmadığından stor perdeler klasik perdelere kıyasla daha uzun ömürlüdür.
  • Tek perde ile hem tül hem güneşlik: İkili kullanım olanağı sayesinde fazladan perde ihtiyacını ortadan kaldırırlar. 
  • Çeşitlilik: Farklı desen, renk ve boyut seçeneklerinde bulunabilirler. 

Pencereniz için mükemmel boyutu bulun

Yeni bir stor almadan önce, düzgün şekilde oturması için pencerelerinizin ölçülerini almayı unutmayın. JYSK’da, bir santimetre genişliğe kadar kesilebilen storlarımız mevcuttur, bu nedenle pencerenizle aynı boyutta bir stor almak iyi bir fikirdir. Eğer montaj payınız varsa ışığı maksimum oranda engellemek için ölçüyü kenarlardan (eninden) 10 cm daha geniş alabilirsiniz. Stor perdenin boy ölçüsünü tam olarak alabilirsiniz, bu aşamada perdenin duvar sınırından mı başlayacağını yoksa pencere kasasının üzerinden mi başlayacağını hesaba katmalısınız. 

Stor perde ölçü çeşitlerimize, 60x170 cm, 80x170 cm, 90x210 cm, 120x170 cm, 140x170 cm, 160x170cm, 180x170 cm ve seçebileceğiniz çok daha fazla ölçü dahildir.