Güneşi dışarıda, ısıyı içeride tutacak karartma stor perdeler

Karartma stor perdeler, ışığın odaya çok az girmesine izin verir ve yatak odası için harika bir seçimdir. İnce perdelerden veya evin dışından gelen parlak ışıklardan dolayı uyumakta zorluk çekiyorsanız ideal bir seçenektirler. Kullanışlı olmalarının yanı sıra, pencereleriniz için sade ve minimal bir dekorasyon sunabilirler. JYSK’da, siyah, gri, bej ve gül renginde, takılması hızlı ve kolay karartma perdeler bulacaksınız. Harika bir pencere görünümü yaratmak için, bir karartma perdeyi, vual, tül veya kalın seçeneklerde hazır perdelerle eşleştirmeye ne dersiniz? 
 
Stor perdeleri temizlemek hakkında aklınızda sorular olabilir. Storlarınızın bakımını yapmak, ilk günkü kadar yeni görünmelerini sağlar ve böylece uzun vadede size bolca zaman ve para kazandırmış olur. Stor perdelerin bakımı düşündüğünüzden çok daha kolay. Stor perdeleri temizlemek için, kapalıyken kumaşı, temiz, nemli bir bezle aşağıya doğru silin, ideal olarak haftada bir tekrarlayın.  Ayrıca yumuşak fırça kullanarak, süpürge makinesi veya el süpürgesi ile de temizleyebilirsiniz. 

3 ürün
  3 ürün

  Karartma storun faydaları

  Perde veya stor arasında seçim yapmadan önce, karartma storların 4 faydasını bilmek istersiniz diye düşündük:

  1. Işığı engeller: 
  ​​​​​​​​​​​​​​Odanın zifiri karanlık olduğu bir ortamda uyumayı tercih ediyorsanız, karartma stor perdelere ihtiyacınız vardır. Güneşin doğuşunun verdiği rahatsızlık olmadan, karanlık bir odada uyumanın, daha iyi bir uyku kalitesine olanak tanıdığı kanıtlanmıştır. Ayrıca, karartma stor perdeler, aile ve arkadaşlarla olan film geceleri için de mükemmeldir... gün ortasında bile!

  2. Mahremiyet:
  Karartma perdeler, mahremiyet sağlamak için en iyi çözümdür. Storunuzu aşağı indirdiğinizde, pencerenin öteki tarafıyla olan ilişkinizi tamamen kesebilirsiniz ve evinizde daha konforlu ve güvenli hissedebilirsiniz.

  3. Gürültü engeller:
  Karartma storlar, evinizin dışından gelen sesleri ayarlamaya yardımcı olur. Eğer dışarda gürültülü bir parti veya çim biçme işi oluyorsa, karartma storunuzu aşağıya indirerek istenmeyen sesleri engelleyebilirsiniz.

  4. Isıyı tutar:
  ​​​​​​​İyice kapanmış pencereler, dışarıda hava soğuksa, odanın ısısını içerde tutar. Karartma stor ne kadar kalınsa, ısıyı içerde tutmakta o kadar iyi olacaktır.