Bahçedeki büyük trambolinde oynayan çocuklar

Bir trambolin satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken 7 şey

Arka bahçenizde bir trambolin, eğlence ve sağlıklı yaşam için sonsuz fırsatlar sunar. Ancak aileniz için bir trambolin ararken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Kendinize "Hangi trambolini satın almalıyım?" diye sorduğunuzda cevabınız neye dayanmalı?

Bu kılavuzda aradığınız cevapları bulacak ve bir tramboline yatırım yaparken ailenizin keyfi ve güvenliği için en iyi kararı nasıl verebileceğinizi keşfedeceksiniz.

  1. Mekanınızı değerlendirin

  Bir trambolin almadan önce dikkate almanız gereken ilk şey, onu dış mekanın neresine yerleştirmek istediğinizdir. Çim veya kauçuk oyun alanları, yumuşak yüzeyleri sayesinde idealdir. Beton, fayans veya ahşap güverte gibi sert yüzeylerin üzerine veya yanına trambolin yerleştirmekten kaçınmalısınız, sert bir yüzeye düşerseniz yaralanma riskiniz çok daha yüksektir.
  Ayrıca dış mekan veya bahçenizin ne kadarını tramboline ayırmak istediğinizi de düşünmelisiniz. Yeri ölçün ve güvenli bir şekilde zıplamak için etrafında yeterli alan bıraktığınızda rahatça sığacak bir trambolin seçin.

  2. Doğru boyutu belirleyin

  Doğru boyuttaki trambolini seçmek, onu kimin kullanacağına bağlıdır. Trambolinler, genellikle Ø250 cm ile Ø426 cm arasında değişen farklı boyutlarda mevcuttur. Genellikle trambolin ne kadar büyürse, ağırlık limiti de o kadar artar. Çocuklu aileler için, hem çocuklar hem de yetişkinler için uygun ağırlık kapasitesine sahip bir trambolin seçilmesi daha uygundur. Daha büyük ailelerde veya iki çocuğun birlikte zıplayacağı durumlarda, yüksek ağırlık limitine sahip geniş bir trambolin tercih etmelidir.

  3. Güvenliğe öncelik verin

  Bir trambolin seçerken güvenlik her zaman ilk sırada gelmelidir. Önceki başlıkta de belirtildiği gibi, olası yaralanma riskini azaltmak için trambolini yumuşak bir yüzeyin üzerine veya yakınına yerleştirmelisiniz. Trambolinlerimizin dış kenarındaki koruyucu dolgu sizlere daha fazla güvenlik sunar. Ayrıca kullanıcıların yanlışlıkla atlamasını önlemek için trambolinlerimiz güvenlik ağları ile birlikte gelirler. 
  Trambolini aynı anda yalnızca bir kişinin kullanması tavsiye edilse de iki küçük çocuğun birlikte zıplaması genellikle sorun teşkil etmez.

  4. Görsel çekicilik

  Ayrıca dış mekanınızı tamamlayan bir trambolin seçerek bahçenizin görünümünü iyileştirebilir veya beğenmediğiniz manzaraları gölgede bırakabilirsiniz. Zeminin içindeki trambolinler şık ve minimalist bir görünüm sunarken, zemin üstü modeller arka bahçeniz için eğlenceli bir dokunuş yapar.

  Bahçede ayaklı FALK trambolin

  5. Bakım önerileri

  En iyi durumda olduğundan emin olmak için trambolininize dikkat etmelisiniz. Çerçeveyi, yayları ve dolguyu aşınma ve yıpranma belirtilerine karşı düzenli olarak inceleyin. Kir ve kalıntıları gidermek için trambolin yüzeyini ve muhafaza ağını periyodik olarak temizleyebilirsiniz. Uygun bakım ve onarımla trambolinlerimiz uzun yıllar dayanabilir. Trambolinlerde kullanılan çeşitli malzemeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için kapsamlı dış mekan mobilya malzemeleri kılavuzumuza göz atın

  6. Geleceğe yönelik bir seçim yapın

  Ayrıca, trambolini çocuklarınız için alıyorsanız, çocukların her zaman düşündüğümüzden çok daha hızlı büyüdüğünü ve bu nedenle ağırlık sınırı daha düşük olan bir trambolinin sadece birkaç yıl dayanabileceğini aklınızda bulundurmalısınız. Daha yüksek ağırlık sınırına sahip daha büyük bir tramboline yatırım yapmak, büyüyen çocuklar için daha uzun süre kullanılabilecektir.

  7. Trambolinde zıplamanın faydaları

  Bir bahçe trambolini sadece büyük bir arka bahçe oyuncağı değildir, aynı zamanda aynı zamanda eğlenceli bir spor aracıdır. Özellikle çocuklar için fiziksel bir aktivite olarak fayda sağlar. Çocukların trambolin üzerinde yaptıkları hareketler, bedenlerini koordine etmelerini, dengelerini korumalarını, hızlı tepki vermelerini ve ritmi korumalarını gerektirir. Çocuklar eğer bir kardeş veya bir arkadaşla zıplıyorlarsa, bu aktivite harika bir sosyalleşme aracı olacaktır. 

  JYSK mağazalarımızdan daha fazla yardım alın

  Herhangi bir sorunuz varsa veya bir trambolin satın almaya karar vermeden önce daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, size en yakın JYSK mağazasını ziyaret edebilir ve personelimizden tavsiye alabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden müşteri hizmetlerimizle de iletişime geçebilirsiniz.

  Daha fazlasını keşfedin

  Doğru çardak seçimi için bir kılavuz

  Doğru çardak seçimi için bir kılavuz

  Kılavuz: Doğru bahçe minder kutusunu seçin

  Kılavuz: Doğru bahçe minder kutusunu seçin

  Doğru bahçe şemsiyesini seçme kılavuzu

  Doğru bahçe şemsiyesini seçme kılavuzu

  Kılavuz: Verandanız için bir modüler bir kanepe inşa edin

  Kılavuz: Verandanız için bir modüler bir kanepe inşa edin