Ramazan tatili nedeniyle alınan idari izin kapsamında ülkemiz gümrükleri 8-15 Nisan tarihleri arasında hizmet vermeyecektir. Sipariş telimatlarında, iş günü hesaplamalarına bu tarihler arasındaki günlerin dahil edilmediğini belirtmek isteriz. Mutlu bir bayram geçirmenizi dileriz.

GJERN Salıncak koltuk ve hamak

Bahçe hamağı mı yoksa salıncak koltuk mu? Doğru kararı verin

Hamak, bahçe sandalyeleri, bahçe bankları ve şezlonglar gibi alışılagelmiş dış mekan oturma seçeneklerinize güzel ve rahat bir dış mekan alternatifidir.

Hamak; bahçe sandalyeleri, bahçe bankları ve bahçe koltukları gibi alıştığımız dış mekan oturma alanlarına kıyasla hoş ve konforlu bir dış mekan alternatifidir. Minder ve örtülerin sağladığı ekstra konfor ile, favori soğuk içeçeğiniz veya podcastinizin keyfini çıkarın. Hamak veya dış mekandaki salıncak koltuğunuz, kısa sürede açık hava sezonundaki en yakın arkadaşınız olacaktır. Ancak pek çok farklı türde hamak, salıncak koltuk ve benzeri oturma seçenekleri mevcutken, hangisini seçeceğinize nasıl karar vereceksiniz? Size bu konuda rehberlik edelim.

Ağaç veya direkleri olan bir bahçe için klasik hamak 

Ağaçların veya asma direklerin bulunduğu bir bahçeniz varsa, BERGFINK gibi klasik bir ip hamak sizin için harika bir seçenektir. Bu tür klasik bir hamak zamana meydan okur. 

Yerleştirme ve asma

Hamağı kendiniz için kullanmayı planlıyorsanız, güneş veya gölgenin altında, huzurlu bir öğleden sonra geçirebileceğiniz, bahçenin sakin bir köşesine yerleştirmek iyi bir fikirdir. Eğer çocuklarınız hamağın öncelikli kullanıcılarıysa, onları görebileceğiniz merkezi bir yere yerleştirin. 

Hamağı asmak için bu adımları izleyin: 

Mesafe: Asma noktalarınız (ağaç veya direkler) arasındaki ideal mesafe 4-4,5 metredir. 

Asma noktaları: Hamağı iki ağaç, iki direk veya bir ağaç ve bir direk arasına asabilirsiniz. Ağaçların güçlü, sağlıklı ve ağırlığınızı kaldırabileceğinden emin olun. Ayrıca, kabuğa zarar vermeyecek kayışlar kullanarak ağaçlarınızı zedelememeye özen gösterin.  

Yükseklik: Hamağın alt kısmı, hamak boşken diziniz ve kalçanız arasında olmalıdır. Hamak, uzandığınızda yere doğru 10-20 cm daha gevşeyecektir. 

Hamak, dengenizi kaybetmeden kalkabileceğiniz kadar aşağıda olmalıdır. Aynı zamanda, uzandığınızda sırtınız yere değmeyecek kadar yüksekte olmalıdır. 

Salıncak koltuk ile açık havanın keyfini çıkarın 

Eğer bahçenizde ağaç veya asmak için yeriniz yoksa, hemen pes etmeyin. Salıncak koltuk, hem küçük hem de daha geniş dış mekanlar için harika bir seçenektir. 

Salıncak koltuğun avantajlarından biri asmak için herhangi bir delik açmanıza gerek olmamasıdır. Dış mekanınıza eğlenceli bir dokunuş katacak ve rahatamanıza yardımcı olacaktır. 

Doğal renkli salıncak koltuk

GJERN salıncak koltukla, arkanıza yaslanıp favori podcast veya şarkınızı dinleyebilirsiniz ya da en sevdiğiniz kitabı okuyabilirsiniz. GJERN hamağın iki rengi vardır: Canlı ve doğal veya siyah ve minimalistik bir klasik.

Salıncak koltuğu bir kez deneyimledikten sonra, ondan ayrılmak zor gelecektir. GUNGERNE salıncak koltuk, şık gri renkte mevcuttur ve diğer dış mekan mobilyalarınızı kusursuz bir şekilde tamamlar. Konforu bir üst seviyeye taşımak için, ekstra bir kırlent ve yumuşak bir örtü ekleyebilirsiniz.

Salıncak koltuk için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun. Bazıları daha uzundur, bu nedenle uzunluk için yeterli alan olmalıdır. Hem GJERN hem de GUNGERNE koltukların boyu 180 cm’den yüksektir, bu sebeple dar bir alanda kurmak zorlayıcı olabilir. 

 bahçe koltuğu büyük minderlere sahip
Salıncak koltuk GJERN G118xY184xD10 siyah
9500,00 TL/adt
12999,00 TL /adt
%27 indirim

Açık hava alanınız biraz daha kısıtlı olsa bile, öğleden sonraları hafif bir sallanmanın keyfini çıkarmaktan vazgeçmenize gerek yoktur. DANNEMARE gibi bir sallanan sandalye size hem biraz hareket hem de denge ve kontrol hissi verebilir. DANNEMARE, sizi rahat ettirmek için son derece dayanıklı kılıfa sahip bir oturma minderine ve bir sırt minderine sahiptir. 

Gri kumaş minderli DANNEMARE sallanan sandalye
Sallanan sandalye DANNEMARE gri
7500,00 TL/adt
8999,00 TL /adt
%17 indirim
Sadece online

Daha sabit bir oturuştan ve güvenli bir alan yaratmaktan keyif alıyorsanız, kulaklıklı büyük bir koltuk tam size göre. HALVREBENE koltuk, ekstra samimi bir his yaratmak için küçük bir gölgeliğe bile sahiptir. 

Gölgelikli bahçe koltuğu
Bahçe koltuğu HALVREBENE doğal
9000,00 TL/adt
11999,00 TL /adt
%25 indirim

Salıncak kanepe iki kişilik harika bir seçenektir 

Hamaklar, salıncak koltuklar veya sallanan sandalyeler çoğunlukla tek kişilikken, bahçe veya verandanızda size eşlik eden birileri varsa salıncak kanepe sizin için doğru seçenektir. 

Harika anların tadını birlikte çıkarmak için JUELSMINDE salıncak kanepe mükemmel bir seçimdir. Kullanışlı detaylarından biri de gölgede kalmanızı sağlayan gölgeliktir, böylece salıncak kanepeyi sık sık hareket ettirmek zorunda kalmazsınız. Diğer hamakların ve salıncak koltukların çoğundan daha büyük olmasıyla, dış mekan alanınızda muhteşem görünen odak parçası olacaktır, aynı zamanda misafirleriniz için ideal bir seçimdir. Alanınızı fener ve aydınlatmalarla dekore ederek harika bir atmosfer yaratmayı unutmayın.

Bahçede minderli ve örtülü salıncak kanepe

Daha fazlasını keşfedin

Kılavuz: Verandanız için bir modüler bir kanepe inşa edin

Kılavuz: Verandanız için bir modüler bir kanepe inşa edin

Doğru bahçe sandalyelerini seçme kılavuzu

Doğru bahçe sandalyelerini seçme kılavuzu

Bahçe Saksısı Kılavuzu

Bahçe Saksısı Kılavuzu