JYSK ile oyun keyfini kesintisiz yaşayın

Oyun sizin için sadece bir eğlenceden öteyse, rahat ve destekleyici bir oyuncu koltuğu, sanal dünyalarda kaybolurken konforunuz için olmazsa olmazdır. PC, Xbox veya PlayStation fark etmeksizin sırt ve boyun ağrılarının performansınızı engellemesine izin vermeden ergonomik bir oyuncu koltuğu ile sınırsız oyun keyfini kesintisiz yaşayabilirsiniz. 

JYSK'un oyuncu koltuğu yelpazesi, uzayan oyun seanslarında dahi oturma pozisyonunuzun bozulmasını önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Özel bel desteği ile sağlıklı duruşunuzu korumanızı ve saatlerce oyun oynarken bile vücut ağrılarını çekmemenizi sağlar. 

Siyah, yarış yeşili, elektrik mavisi ve canlı turuncu gibi havalı renk seçenekleri arasından tarzınıza ve dekorunuza uygun bir oyuncu koltuğu seçin! JYSK'da, oyuncu koltuklarının yanı sıra oyuncu masaları ve ofis aksesuarları da bulacaksınız. Hemen JYSK mağazalarını veya web sitesini ziyaret edin ve oyun alanınızı JYSK kalitesiyle tamamlayın!  

 

Doğru Oyuncu Koltuğu Nasıl Seçilir?

En iyi oyuncu koltuğu ve masası ayarlanabilir olandır, böylece vücut tipinize uyacak şekilde pozisyonu değiştirebilirsiniz. Boy, kilo ve kas gücü söz konusu olduğunda herkes özeldir ve her kişinin oturma pozisyonu için kişisel tercihleri olur. Konu çocuklar olunca, koltuğun ayarlanabilir olması daha da büyük önem taşır. Bu özellik sayesinde koltuk, oyuncu büyüdükçe konfor ve doğru desteği sağlamaya devam eder.

En iyi oyuncu koltuğu vücut sıcaklığını düzenleyen, rahat bir oturma yerine sahiptir.  Kolçakları, yüksekliği ve arkalığı ayarlanabilirdir. Böylece koltuk tam olarak ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde düzenlenebilir.


Oyuncu Koltuğu Nasıl Ayarlanır?

Koltuğu, kalçalarınız ve dizleriniz paralel olacak şekilde ayarlayın. Ayaklarınızın yere değdiğinden veya destek için ayak dayama yeriniz olduğundan emin olun. Dizleriniz, kalçalarınıza kıyasla çok yüksekte kalıyorsa, bu, kan akışını engelleyebilir. Eğer çok alçakta kalıyorsa, beliniz zorlanabilir. Size uygun seviyeyi bulup ona göre ayarlamalısınız.

Arkalığın açısına gelince, tek bir doğru cevap yoktur. Farklı pozisyonları denemeniz gerekir. Küçük bir eğimle başlayın ve nötr bir omurga pozisyonu hissedene kadar eğim açısını değiştirin.

Kolçakları, mouse veya klavyeyi kullandığınız zaman dirsekleriniz 90 derecelik bir açıda olacak şekilde ayarlayın.

 

Oyuncu Koltuğunda Nasıl Oturmalısınız? 

Doğru oyuncu koltuğunu seçtiniz ve kendi bedeninize göre ayarladınız, şimdi yapmanız gereken duruşunuzun da doğru olduğuna emin olmaktır. Öncelikle tek bir doğru duruş yoktur, sürekli aynı pozisyonda kalmaktansa pozisyonunuzu aralıklarla değiştirmek her zaman daha iyidir. Ancak uzun süre oturur pozisyonda kaldığınızda dikkat edebileceğiniz birkaç nokta vardır. 
 

1. Ayaklarınız yere düz basmalı
2. Dizlerinizin arkası ile sandalyenin ön kenarı arasında sıkılı bir yumruk kadar olmalıdır.
3. Bacaklarınız ve kollarınız 90º açıda olmalıdır
4. Kolunuz 90º açıdayken, yandan bakıldığında masanız dirseğinizden iki ila üç santimetre daha yüksek olmalıdır. Ölçüm yaparken omuzlarınızı gevşettiğinizden emin olmalısınız.
5. 90º açıyla oturmuyorsanız, sandalyenizde kolçak varsa kullanmaktan kaçının.
6. Ara sıra pozisyon değiştirdiğinizden emin olun. Sandalyenizde uzun süre oturacaksanız kısa bir yürüyüş yapın veya esneme egzersizleri yapın.

 

Oyuncu Koltuğunuzla Uyumlu Bir Oyuncu Masası

Oyuncu koltuğunda doğru pozisyonu bulmak koltuğunuz kadar oyuncu masanızla da ilgilidir. Monitörünüz doğru yerde durmalı ve fareyi kontrol ederken bileklerinizi bükmeye ihtiyaç duymamalısınız. Bir oyuncu masası edinmenin en iyi yanları çoklu monitöre ve kayıt ekipmanlarına yetecek geniş bir alan yaratması ve dağınıklığı engelleyen ve dikkat dağınıklığının önüne geçen minimal yapısıdır. Bir oyuncu genel olarak içecek koyma ve kulaklık takma aparatı ile beraber gelir. Böylece sayfa yüklenmesi veya maç sonu gibi aralıklarda bir şeyler atıştırabilir ve içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. 

Seçeceğiniz oyuncu koltuğuyla uyum- sağlayacak HALSTED oyuncu masasına göz atmak için tıklayın.