Evinizi dekore edecek ip perdeler

Evinize retro bir hava katacak ip perdeler geri dönüyor! Eviniz ve dış dünya arasında bir bölme oluştururken ışığın ve havanın evin içine girmesine izin verirler. Ayrıca sadece pencere dekorasyonu olarak değil imar ve oda dekorasyonunda da kullanılabilirler. İp perdeler havada neşeyle sallanan ince, çok renkli, güçlü ipliklerden oluşurlar ve kirişlerde, mutfak ve balkon girişlerinde veya  hol ile oturma odasını ayırmakta iç kapı olarak kullanılabilirler. Bu perdelerin ipliklerine özel tutucular ekleyerek perde boncukları takabilirsiniz.  

İpli perdeler diğer hazır perdelerle de kombinlenebilir, evinizde ışık ve mahremiyet üzerinde tam kontrole sahip olmak için sağlam, düz bir perdenin veya perdenin arkasına ipli perde asabilirsiniz. Hemen ip perde yelpazemizi incelemeye başlayın ve seçiminizi yapın. 

İp perdeler nasıl ve nerelerde kullanılır?

İnsanların ip perdeleri kullandığı iki ana yer vardır. Bir ip perde, kapı çerçevesinin kirişinin üstüne asılabilir, kordonlar bölme görünümü yaratırken kapı kapalıyken olanın aksine ışığın ve havanın evin içine girmesine izin verir. Bu seçenek, evin geri kalanını tamamen bloke etmeden odanızda biraz mahremiyet için harikadır.

Bir ip perde aynı zamanda pencere için kullanılabilir. Pencerenizin önüne ip perde asmak, ışığın rahatça girişine ve dışarıyı görebilmenize olanak tanır. Çoğu insan, odayı hafifçe kapatmak ancak gün ışığının yine de girebilmesi için tül perdeleri tercih eder ve ip perdeler buna harika bir alternatiftir. İp perdeler ayrıca diğer hazır perdelerle de kullanılabilir, evinizdeki ışık girişi ve mahremiyeti tamamen kontrol edebilmek için ip perdelerinizi tam boy perdelerin arkasına asabilirsiniz.

İp perdeler nasıl temizlenir?

İp perdelerin zaman zaman tazelenmeye ihtiyacı olacaktır. Fakat korkmayın, tüm ipleri temizlemek düşündüğünüz kadar zor değildir. Perde boyunca, ip perdelerinizi birkaç farklı yerden bağlamanızı öneriyoruz, bu iplerin karışmasını önleyecektir. Tel veya ipleri birlikte tutacak herhangi bir ev gereci kullanabilirsiniz. Sonraki adım, ip perdenizi bir yıkama çantasına yerleştirmek. Bu önemli ve atlamak istemeyeceğiniz bir adımdır! Yıkama çantası kullanmak, perde püsküllerinin, yıkadığınız diğer parçalara takılmayacağını veya çamaşır makinenize sıkışmayacağını garanti eder. Çamaşır makinenizi narin ayarda kullanın ve bittiği zaman perdelerinizi sıcak ve kuru bir alanda kurumaya bırakın.

Perde renkleri

İp perdeleri, koleksiyonumuzdaki çeşitli renklerde bulacaksınız, böylece iç mekan renk temanızla mükemmel eşleşen parçayı bulabilirsiniz. Mor, gri, nane yeşili ve krem rengi seçeneklerden seçim yapın. Krem gibi nötr renklerde bir ipli perde seçmek, evinizin daha aydınlık ve ferah görünmesini sağlayacaktır.