Sofralarınız için yemek masaları!

Yemek masası bir mobilyada fazlasıdır; evin kalbi, sohbetlerin başladığı ve sofranın paylaşıldığı yerdir! Aileniz ister iki, ister altı kişilik olsun, alanınıza ve iç tasarımınıza uygun, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir yemek masası seçeneğimiz vardır. JYSK’daki geniş yelpzemizde büyük, küçük, yuvarlak veya kare çeşitli yemek masaları bulacaksınız. Hoş bistro tarzı masalar ve uzun masalar; dişbudak, meşe veya cam, metal ya da krom  farklı malzemelerden, katlanır ayaklı ya da uzatılabilir tasarımlarla mevcuttur. İç tasarımınızda tercihiniz ne olursa olsun, size uygun bir ürünümüz vardır!

50 ürün
  50 ürün

  Şık sofralarda yemek yemeniz için geniş yemek masası seçenekleri

  Hayatlarımız giderek daha yoğun bir hale geliyor, bu da çoğumuz için yemek masasının etrafında kaliteli vakit geçirmeyi günün önemli bir parçası haline getiriyor. Yemek yemek, ev ödevlerini yapmak ve internette gezinmek için kullanılan mutfak masaları beraber toplanıp sohbet etmek için harika bir yere dönüşüyor. JYSK’da masa ve sandalyelerin dahil olduğu setlerden, istediğiniz görünümü elde etmek için birleştirebileceğiniz farklı paraçalardan ya da tamamlanmış yemek odası takımlarından seçim yapabilirsiniz. Bol çeşitli bir ürün yelpazesine sahibiz, böylece ister beyaz bir masayla rustik kır evi ister cam yüzeyli bir yemek masasıyla modern bir tasarım tercih edin, hayallerinizdeki masaları JYSK’da bulabilirsiniz. Kompakt iki kişilik masalardan uzatılabilir sekiz kişilik masalara kadar farklı ölçüler sunuyoruz. Farklı ayaklarla, yuvarlak, kare ve dikdörtgen masaları; çam veya meşe gibi ahşap bitişli farklı çeşitlerimizle keşfedin.

  Her ihtimali planlamayı seviyorsanız, uzatılabilir bir yemek masası edinmeyi düşünebilirsiniz. Günlük yaşantıda yemek alanınızda çok yer kaplamayan, özel günler için büyütülebilir bir yemek masasına sahip olmak idealdir. Ekstra misafirlerinizi ağırlamak için kolayca uzatılabilir kanatları açın ve işiniz bittiğinde kapatın.

  Boyut ve şekil

  Yeni yemek masanız küçük mü yoksa büyük mü, yuvarlak mı yoksa kare mi olmalı? Başlamak için mükemmel nokta budur. Masanın hem aileye hem de içinde olacağı odanın ölçülerine uygun olması önemlidir. Günlük hayatta çok fazla yemek alanına ihityacınız yoksa, küçük bir kare masa veya duvara monte edilebilen katlanabilir masalarımızdan biri uygun olabilir. Ancak, misafirlerinizi yemeğe davet edebilme seçeneğine sahip olmak isterseniz, katlanabilir bir kare masa veya uzatılabilir kanatları olan bir masa tercih edebilirsiniz. Geniş bir yuvarlak masa, hem küçük hem de büyük alanlar için uygundur ve yumuşak kenarlarla, odada iyi bir dinamik oluşturur. En büyük faydası da herkesin birbirine daha yakın oturmasını sağlayarak sohbete dahil olmayı kolaylaştırmasıdır.

  Renk ve malzeme

  Tüm malzemeler aşınmaya karşı aynı derecede dayanıklı olmadığından malzeme ve işlev yüksek önem taşır. 
  Laminat, kaplama veya cam  malzemelerin ortak yönü nemli bir bezle kolayca temizlenebilmeleridir. Cam bir masa, çizilmelere karşı hassas olabilir, ancak bunun dışında dayanıklıdır.
  Ahşap en hassas malzemelerden biridir. Örneğin, meşe veya bambudan bir yemek masası, düzenli olarak yağ ile bakım yapılmayı gerektirir çünkü çizik ve lekeleri daha hızlı emer.

  Masa açık mı yoksa koyu renkli mi olmalı? Ahşap bir masayla nötr renkte bir yemek masanız olur, bu da şık ve beyaz bir dekorla kırılabilir. Aynı zamanda çok çeşitli siyah, beyaz ve kahverengi dekoratif kaplama masaları veya saydam cam masaları da JYSK'da bulabilirsiniz.

  İşlevsel, kullanışlı veya modern?

  Veya üçü birlikte! Üç farklı ihtiyacı karşılayan bir yemek masası satın alabilirsiniz. Sadece yemek masasının ne sıklıkla kullanmanız gerektiğini düşünün. Bir yemek masası, günlük yemek alanı, ev ofisi alanı, çocuklar için çalışma alanı veya çok daha fazlası olarak kullanılabilir. Aynı zamanda sadece misafirler geldiği zaman kullanılan bir odaya yerleştirilebilir. Malzeme seçimi çoğu zaman kullanıcının ihtiyaçlarına bağlıdır, çocuklu ailelerde laminat masa günlük kullanım için daha uygundur çünkü ahşap veya tahta döşemeli bir masa lekelere karşı daha hassastır ve bakım gerektirir. İki tür de şık ve hoş bir görünüme sahip olabilir, bu da çoğu zaman dekor için büyük bir önem taşır.

  Ayrıca yeni bir yemek masasına ve sandalyelerine yatırım yapmak istiyorsanız, harika görünen bir yemek odası oluşturmak için birbiriyle uyumlu, özenle seçtiğimiz masalar ve sandalyelerden oluşan yemek takımlarımıza göz atabilirsiniz.