Mumlar ve dekoratif peçeteler ile evinizin havasını değiştirin

Mumlar her mevsimde mükemmeldir. Bir dizi mum ve mumluk ile kış aylarında rahatlayın veya yazın açık hava gecelerinde daha çok zaman geçirin. JYSK'da, evinizde hoş bir ambiyans yaratmanıza yardımcı olacak çok çeşitli LED mumlar, tealight mumlar, sütunlar ve kokulu mumlar bulacaksınız. Ayrıca her türlü sofrayı renklendirmeye yardımcı olacak farklı renk ve desenlerde peçete çeşitlerimiz de bulunmaktadır. Online veya yerel JYSK mağazanızda alışveriş yapın

11 ürün
  11 ürün

  Led ve mumlar ile sıcak ve konforlu bir ev yaratın

  Evinizi rahat ve davetkar hale getirmek hiç bu kadar kolay ve ekonomik olmamıştı. Eviniz için doğru mumları seçerek, en geniş odayı bile rahat hissettirebilir ve baştan sona rahatlatıcı ve hoş bir hava yaratabilirsiniz. Herhangi bir odayı tealight mumlarımızın tatlı kokusuyla doldurabilir, bir odanın köşesinde farklı şekil ve boyutlarda fitilli mumlardan oluşan bir aranjman oluşturabilirsiniz. Bir mum veya tealight alevi oturma odanızdaki film gecesine atmosfer katmak için harikadır veya dinlenmek ve rahatlamak için birkaçını yatak odanızın etrafına yerleştirebilirsiniz. Mumlar ve tealight mumları her durumu özel kılar ve led mumlar, tek bir dokunuşla rahat bir ortam yaratabileceğiniz anlamına gelir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kokulu ve kokusuz mumumuz var ve hiçbirinin fiyatları çok yüksek değildir.

  İyi hazırlanmış bir masa gibisi yoktur

  Bir akşam yemeği partisine ev sahipliği yapmak her zaman eğlenceli ve arkadaşlarınızı ve ailenizi evinize davet etmenin harika bir yoludur. Mükemmel yemek masası düzeni ve mükemmel sofra düzeni ile misafirlerinizi gerçekten etkileyebilirsiniz. Bir masayı düzenlemeye gelince, bazıları sade, açık bir masa tercih ederken, diğerleri masanın hoş bir örtü olmadan çıplak olduğunu düşünür. Tercihiniz ne olursa olsun, tealight mumlar veya sütun mumları gibi özenle seçilmiş bir takım aksesuar, bir akşam oturmasını veya akşam yemeği randevunuzda farkı yaratır.

  Sofra peçeteleri ile dekorasyon

  Peçeteler, hoş bir masa düzenlerken önemli bir unsurdur. Kağıt peçeteler kullanılabilir, ancak çok sayıda yemek servis etmeyi planlıyorsanız pek uygun olmayabilir. Günlük bir akşam yemeği dahi olsa, hoş peçeteler zerafet ekleyebilir. Tercih ettiğiniz renk ve tasarımda kaliteli kağıt peçeteleri seçin – ve  çekmecede her zaman bir paket bulundurduğunuzdan emin olun. Sofra peçeteleri akşam yemeği partileri, doğum günleri ve barbeküler için mükemmeldir – yemekten sonra bir tane kullanmanız yeterli!

  Mağazalarımız, masanızı dekore etmek için fikirler içeren oda takımları sunuyor – uğrayıp ilham almaya ne dersiniz?

  Mumlar nasıl temizlenir

  Bir odada birkaç mum yakmak, üst düzey bir konfor alanı yaratabilir ve genellikle bir odaya veya güzel bir masa düzenine son dokunuşu ekleyebilir. Ne yazık ki, mum çoğu zaman damlayarak leke bırakabilir, ancak mumu çıkarmak düşündüğünüz kadar zor değildir. Led mumlar popüler bir seçimdir, ancak gerçek mumlarda olan konfor ve sıcaklığı sağlamazlar. Mumun nasıl çıkarılacağına dair bazı ipuçlarımıza ve püf noktalarına göz atın.

  1. Mum sert yüzeylerden nasıl çıkarılır

  Masa, pencere pervazı gibi sert yüzeylerden mumu çıkarırken dikkatli olmalısınız, aksi takdirde yüzeye zarar verebilirsiniz. Bıçak veya keskin bir alet kullanırsanız yüzey kolayca çizilebilir, bu nedenle bunun yerine tırnak veya daha yumuşak bir nesne kullanmayı deneyin. Bu yöntem yeterli değilse, önce sabunlu bir karışımla yıkamayı deneyin, çünkü bu mumu yumuşatır.

  2. Mum kumaştan ve malzemelerden nasıl çıkarılır

  Masa örtünüze mum damladıysa, mum lekesini çıkarmak için örtüyü dondurabilirsiniz. Masa örtüsünü dondurucuya koymadan önce plastik bir torbaya koyun, ardından en az iki saat dondurun. Çoğu durumda, mumu tırnağınızla kazıyarak masa örtüsünden çıkarabilirsiniz.

  Dökülen mumu masa örtüsünde ütüleyin

  Dondurucuya koyduktan sonra mumu çıkarmak mümkün olmadıysa, ütülemeyi deneyebilirsiniz. Öncelikle masa örtüsünü lekesi yukarı bakacak şekilde bir ütü masasına yerleştirin. Masa örtüsündeki lekenin hem üstüne hem de altına bir parça kağıt havlu veya kahve filtresi yerleştirin. Ardından, kağıt havlu veya kahve filtresi mumu emene kadar sıcak ütüyü yaklaşık beş saniye boyunca yerinde tutun.

  Sürekli kuru bir nokta kullandığınızdan emin olmak için kağıt havlu/kahve filtresini hareket ettirmeyi unutmamalısınız. Leke kaybolana kadar işlemi tekrarlayın. Ütüleme sonrası masa örtüsünü yıkama talimatına göre yıkamalısınız.