Mumlar ve dekoratif peçeteler ile evinizin havasını değiştirin

Mumlar her mevsimde mükemmeldir. Bir dizi mum ve mumluk kış aylarında oturma odanızda sıcak bir atmosfer yakalamak, ılık yaz gecelerinde ise açık havada daha çok zaman geçirmek için mükemmeldir.  

JYSK'da, evinizde hoş bir ambiyans yaratmanıza yardımcı olacak çok çeşitli tealight, sütun ve konik mum bulacaksınız. Konik mumları zarif şamdan ve mumluklara yerleştirebilir, sütun mumları ise tek başlarına kullanabilirsiniz.  

Ayrıca her türlü sofrayı renklendirmeye yardımcı olacak farklı renk ve desenlerde peçete çeşitlerimiz de bulunmaktadır. Dayanıklı malzemeleri sayesinde tek kullanımlık olmasına rağmen lüks bir deneyim sunar.Web sitemizden we size en yakın JYSK mağazasından bugün alışverişe başlayın. 

İyi hazırlanmış bir masa gibisi yoktur

Bir akşam yemeği partisine ev sahipliği yapmak her zaman eğlenceli ve arkadaşlarınızı ve ailenizi evinize davet etmenin harika bir yoludur. Mükemmel yemek masası düzeni ve mükemmel sofra düzeni ile misafirlerinizi gerçekten etkileyebilirsiniz. Bir masayı düzenlemeye gelince, bazıları sade, açık bir masa tercih ederken, diğerleri masanın hoş bir örtü olmadan çıplak olduğunu düşünür. Tercihiniz ne olursa olsun, tealight mumlar veya sütun mumları gibi özenle seçilmiş bir takım aksesuar, bir akşam oturmasını veya akşam yemeği randevunuzda farkı yaratır.

Sofra peçeteleri ile dekorasyon

Peçeteler, hoş bir masa düzenlerken önemli bir unsurdur. Kağıt peçeteler kullanılabilir, ancak çok sayıda yemek servis etmeyi planlıyorsanız pek uygun olmayabilir. Günlük bir akşam yemeği dahi olsa, hoş peçeteler zerafet ekleyebilir. Tercih ettiğiniz renk ve tasarımda kaliteli kağıt peçeteleri seçin – ve  çekmecede her zaman bir paket bulundurduğunuzdan emin olun. Sofra peçeteleri akşam yemeği partileri, doğum günleri ve barbeküler için mükemmeldir – yemekten sonra bir tane kullanmanız yeterli!

Mağazalarımız, masanızı dekore etmek için fikirler içeren oda takımları sunuyor – uğrayıp ilham almaya ne dersiniz?

Mumlar nasıl temizlenir

Bir odada birkaç mum yakmak, üst düzey bir konfor alanı yaratabilir ve genellikle bir odaya veya güzel bir masa düzenine son dokunuşu ekleyebilir. Ne yazık ki, mum çoğu zaman damlayarak leke bırakabilir, ancak mumu çıkarmak düşündüğünüz kadar zor değildir. Led mumlar popüler bir seçimdir, ancak gerçek mumlarda olan konfor ve sıcaklığı sağlamazlar. Mumun nasıl çıkarılacağına dair bazı ipuçlarımıza ve püf noktalarına göz atın.

1. Mum sert yüzeylerden nasıl çıkarılır

Masa, pencere pervazı gibi sert yüzeylerden mumu çıkarırken dikkatli olmalısınız, aksi takdirde yüzeye zarar verebilirsiniz. Bıçak veya keskin bir alet kullanırsanız yüzey kolayca çizilebilir, bu nedenle bunun yerine tırnak veya daha yumuşak bir nesne kullanmayı deneyin. Bu yöntem yeterli değilse, önce sabunlu bir karışımla yıkamayı deneyin, çünkü bu mumu yumuşatır.

2. Mum kumaştan ve malzemelerden nasıl çıkarılır

Masa örtünüze mum damladıysa, mum lekesini çıkarmak için örtüyü dondurabilirsiniz. Masa örtüsünü dondurucuya koymadan önce plastik bir torbaya koyun, ardından en az iki saat dondurun. Çoğu durumda, mumu tırnağınızla kazıyarak masa örtüsünden çıkarabilirsiniz.

Dökülen mumu masa örtüsünde ütüleyin

Dondurucuya koyduktan sonra mumu çıkarmak mümkün olmadıysa, ütülemeyi deneyebilirsiniz. Öncelikle masa örtüsünü lekesi yukarı bakacak şekilde bir ütü masasına yerleştirin. Masa örtüsündeki lekenin hem üstüne hem de altına bir parça kağıt havlu veya kahve filtresi yerleştirin. Ardından, kağıt havlu veya kahve filtresi mumu emene kadar sıcak ütüyü yaklaşık beş saniye boyunca yerinde tutun.

Sürekli kuru bir nokta kullandığınızdan emin olmak için kağıt havlu/kahve filtresini hareket ettirmeyi unutmamalısınız. Leke kaybolana kadar işlemi tekrarlayın. Ütüleme sonrası masa örtüsünü yıkama talimatına göre yıkamalısınız.