Yemek masası ve 4 yemek sandalyesi bulunan yemek odası

Yemek sandalyesi nasıl seçilir?

Yeni yemek sandalyeleri için alışverişe çıktığınızda, satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır: Sadece koltuk yüksekliği, genişliği ve derinliği değil, aynı zamanda hangi tarzı sevdiğiniz, kaç sandalyeye ihtiyacınız olduğu, konforun sizin için ne kadar önemli olduğu, ve nasıl bakım yapacağınızı da göz önünde bulundurmalısınız.

Blogumuzu okuduktan sonra karar vermeniz çok daha kolay olacak.

Büyük yemek odası mı yoksa küçük yemek odası mı? 

Daha küçük alanlar daha küçük mobilyalar gerektirir. Beğendiğiniz yemek sandalyelerinin genişliğine bir göz atın. Genişlikleri ortalama olarak 45 ila 55 cm arasında değişir. Bu, yemek masanız ve sandalyeleriniz için sınırlı alanınız varsa dikkate almaya değer bir farktır. Küçük bir alanda daha fazla kişinin oturabileceği bir yemek odası bankıyla neden yerden tasarruf etmeyesiniz? Herkesin rahat oturması için yemek sandalyelerinizin arasında yaklaşık 15 cm boşluk bırakmalısınız, ancak bir bank için bu aralığa gerek yoktur. 

Öte yandan, geniş bir yemek odanız varsa, yeni yemek sandalyelerinizin buna uyum sağlayabileceğinden emin olun. Kolçaklı veya geniş, odayı doldurmaya yetecek varlığı olan yemek sandalyelerini seçin.


Uzun akşam yemekleri için konforlu yemek sandalyeleri

Yemek masası etrafında rahat yemek sandalyeleri
KOKKEDALSandalye KOKKEDAL gri/meşe
2 adeti 4299,00 TL
2799,00 TL /adt

Sevdiklerinizin size uzun akşam yemeklerinde eşlik etmesinden hoşlanır mısınız? Cevabınız evetse yemek sandalyelerinin rahat olması ekstra önemlidir. Misafirlerinizle saatlerce eğlenceli ve ilginç sohbetler ederken arkaya yaslanılabileceğinden emin olun: Sırt destekli, rahat koltuklar ve yumuşak döşemeli yemek sandalyeleri bulun. Biraz ekstra genişliğe ve derinliğe sahip yemek sandalyeleri, fazladan destek ve dekor için bir minder veya örtü ile aksesuar eklemenize de olanak tanır.

Ailenizde çocuklar var mı?


Ailenizde daha küçük çocuklar varsa, muhtemelen temizlemesi kolay yemek sandalyeleri tercih edersiniz. Nemli bir bezle kolayca silinebilen ahşap veya deri yemek sandalyeleri size uygun olacaktır. Koltuk sert geliyorsa, çıkarılabilen ve yıkanabilen veya yenilenebilen koltuk minderleri alabilirsiniz.

Kumaş mı yoksa deri mi?


Yeni yemek sandalyelerinizin malzemesi, yaratmak istediğiniz stil ve görünüm için olduğu kadar konfor için de önemlidir. Klasik bir seçim, kumaş ve (yapay) deri arasındaki seçimdir. KLARUP yemek sandalyeleri, onları ekstra rahat ve temiz tutmayı kolaylaştıran sabit suni deri minderlere sahiptir. KLARUP'a çok benzeyen KASTRUP yemek sandalyeleri de sabit minderlidir ve leke çıkarması biraz daha zor olan ancak biraz daha sıcak hissettirdiği için tercih edilen bir kumaşa sahiptir.


Son olarak, sandalyeleri her gün kimin kullanacağını düşünün. Ortalamadan daha kısa veya uzunlarsa, sandalyelerde rahat olup olmadıklarını kontrol ettiğinizden emin olun veya farklı yüksekliğe sahip sandalyelere göz atın. Koltuk yüksekliği tipik olarak yaklaşık 45-50 cm arasında değişir ve bacaklarınız için masa ile koltuk arasında yaklaşık 25-30 cm boşluk olmalıdır.

Daha fazlasını keşfedin

Doğru yemek masası boyutunu nasıl seçersiniz?

Doğru yemek masası boyutunu nasıl seçersiniz?

Modern evler için rengarenk yemek sandalyeleri

Modern evler için rengarenk yemek sandalyeleri