LARS LARSEN

Ticaret Erbabı.

Bu, 1979'da bugün JYSK olarak bilinen şirketi kuran Lars Larsen'in resmi ve gerçek unvanıydı.

En başından beri, Lars Larsen'in işinin temelinde harika ticaret ve harika teklifler vardı. İlgili çevrimiçi işi ile birlikte uluslararası bir ev mobilyası perakendecisi haline gelen JYSK’un başarısının ve büyümesinin sebebi de harika ticarettir.

Danimarka'da Lars Larsen, ülkenin en tanınmış ve en çalışkan iş adamlarından biriydi. Bunun sebebi özellikle en başından beri JYSK’un ulusal televizyon reklamlarında rol almış olması ve her zaman harika bir teklife sahip olduğunun bilinmesidir.

Yıllar boyunca Lars Larsen, Danimarka iş dünyası ve genel olarak Danimarka için gösterdiği çabalardan dolayı onurlandırıldı. 2009 yılında Danimarka iş dünyasına gösterdiği çabalardan dolayı Majesteleri Kraliçe II. Margrethe tarafından Dannebrog Nişanı ile Şövalye ilan edildi ve 2017 yılında Dannebrog Nişanı 1. Sınıf Şövalyeliğe yükseldi. 2018 yılında Lars Larsen, Danimarka için kayda değer çabalar sarf eden kişilere verilen bir onur ödülü olan Den Berlingske Fonds Hæderspris ödülünü aldı.

2004 yılında Lars Larsen, hayatı ve kariyeri hakkında çok daha fazlasını içeren otobiyografisini yayınladı. Kitap yayınlandığında, Danimarka'daki tüm hanelere bir kopyası verildi ve kitap o zamandan beri birkaç dile çevrildi.

Lars Larsen, Ağustos 2019'da evinde aile üyelerinin yanında vefat etti.